Stíhání ve stratosféře, americká zpráva, souboj technologií… Zprávy EA24

Posádky ruských přepadových stíhačů MiG-31BM nacvičovaly nad Arktidou stíhání narušitele v nízkých vrstvách stratosféry. Záchyt protivníka proběhl při rychlostech…

Ve Spojených státech si zřejmě nevšimli, že se píše rok 2019, že VH už je dávno v Pánu, že Albrightová zůstala v přednáškovém sále jak kůl v plotě a že až na pár zoufalců, šermujících s tibetskými vlajkami, se už nikdo nepokouší maskovat pokračující privatizaci zbytku veřejného bohatství bajkami o lidských právech. Těžko říct, zda to prostořeký Babiš stačil oznámit svému prostořekému „příteli“ Trumpovi, nicméně jestli se americká vláda chtěla zbavit posledních zbytků důvěry u české populace, vydáním výroční zprávy o stavu lidských práv v ČR udělala to nejlepší, co mohla. Celá zpráva je v angličtině zde (pro masochisty). A pamatujte: pokud ještě někdy půjdete k volbám, zejména k těm senátním, volte zásadně podle barvy pleti, jinak vám Amíci nedostaví Temelín.

Reklama

Starejte se o sebe, jste samozvaní „ochránci lidských práv“ a sami máte doma pěkný bordel, reagovali na svoji část amerického pokárání Číňani. Spojeným státům připomněli třeba jejich 57 103 incidentů se střelnými zbraněmi, které vedly k 14 717 úmrtím a 28 172 zraněním včetně 3 502 obětí mezi mladistvými. To vše v jediné zemi a v jediném, loňském roce.

Spojené státy se chystají umístit své strategické bombardéry B-52 Stratofortress do Evropy. Operovat budou z britské základny Fairford. Američané rovněž chtějí tato monstra vybavit nejnovějšími dalekonosnými jadernými střelami LRSO.

Mezi tím posádky ruských přepadových stíhačů MiG-31BM nacvičovaly nad Arktidou stíhání narušitele v nízkých vrstvách stratosféry. Záchyt protivníka proběhl při rychlostech okolo 2,2 tisíce km/h včetně simulovaného odpalu protiletadlových střel dlouhého dosahu. MiGu-31 se v rychlosti a v dostupu nemůže rovnat žádný z aktivně používaných bojových letounů na světě. Ruskému letectvu nicméně zůstala do současné doby jen asi čtvrtina letounů tohoto typu z původního počtu z dob SSSR.

Volkswagen se chystá zrušit 5 až 7 tisíc pracovních míst, General Motors více než 14 tisíc, o ještě brutálnějším propouštění se hovoří v souvislosti s vyhlídkami Fordu… Fakt se nic vážného neděje?

Reklama

„Soukromý kapitál má sklon koncentrovat se v několika rukou, částečně kvůli konkurenci mezi kapitalisty a částečně proto, že technologický vývoj a rostoucí dělba práce podněcují utváření větší výrobních jednotek na úkor těch menších. Výsledkem tohoto vývoje je oligarchie soukromého kapitálu, jehož ohromná síla nemůže být účinně kontrolována ani demokraticky organizovanou politickou společností. To je pravda, protože členové zákonodárných orgánů jsou vybíráni politickými stranami, které jsou rozsáhle financovány nebo jinak ovlivňovány soukromými kapitalisty, kteří z praktických důvodů oddělují voličstvo od legislativy,“ napsal roku 1949 Albert Einstein. Dnes, kdy by mu bylo už 140 let, je připomínán jako „výstřední vědec“, vytahují se čtenářsky atraktivní pikantnosti z jeho života, ale o Einsteinově světonázoru, zformovaném po desetiletích racionálních úvah, se taktně mlčí.  Kdo jiný než „výstřední vědec“ si může myslet, že „mrzačení společenského vědomí jednotlivců učiní přítrž ustavení socialistické ekonomiky, doprovázené vzdělávacím systémem, který by byl orientován na společenské cíle“… že?

Izraelská společnost Rafael představila svoji koncepci obrněnce budoucnosti. Počítá s nebývalým využitím „rozšířené reality“ na základě obrazu složeného z 360stupňového snímání okolí v kombinaci s  umělou inteligencí. Zřejmě už to není žádné sci-fi a netřeba pohybovat, že prezentace demonstrátoru, plánovaná už na letošní rok, bude stejně působivá jako propagační video. Protivníci se mají na co těšit.

Na druhou stranu ten zdaleka největší, Írán, rozhodně nechce zůstat pozadu. Íránské revoluční gardy provedly nebývalé cvičení útočných dronů, do kterého se zapojilo současně na padesát bojových bezpilotních prostředků různých kategorií, včetně moderních a vyspělých Shahed-129 a zmenšených kopií amerického výzvědného RQ-170, nad nímž se jim před časem podařilo převzít kontrolu a stroj takto ukořistit. Taky působivé.

ea24

Foto: © Vitaly Kuzmin

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(12 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je úterý 19. listopadu 2019 a svátek má Alžběta.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama