Zachar Prilepin: Putin o Donbasu řekl, co jsem chtěl slyšet

Jednoznačnou reakci ruského prezidenta na otázku týkající se případného vyhrocení situace na Donbasu ocenil sám tazatel – známý ruský spisovatel a jeden z velitelů sil DLR Zachar Prilepin. Obává se, že Ukrajina zahájí rozsáhlou operaci proti donbaským republikám během blížícího se fotbalového šampionátu.

Prilepin se během prezidentovy televizní besedy s občany na Putina obrátil z pozice poradce hlavy Doněcké lidové republiky a jako jeden z vojenských velitelů samovyhlášené republiky. Hovořil o existujících obavách z toho, že ukrajinské síly zahájí vojenskou operaci na Donbasu v průběhu nadcházejícího fotbalového mistrovství světa. Prilepin požádal prezidenta, aby komentoval tuto situaci.

Vladimir Putin vyjádřil naději, že se útok neuskuteční, nicméně podotkl, že v případě podobného vývoje událostí „to bude mít velmi těžké následky pro ukrajinskou státnost“.

Prilepin prohlásil, že v Putinových slovech slyšel to, co chtěl slyšet: „První klíčový moment je ten, že v případě útoku Ukrajina riskuje svoji státnost. Druhý klíčový moment – lidé Donbasu se nenechají zastrašit, provedli svoji volbu a nejsou voliči kyjevské vlády, což tak či onak podtrhuje legitimitu voleb na Donbasu. A třetí bod: Rusko dělá vše, aby se situace nevyvíjela podle kyjevského scénáře.“

„Ty věci, které jsou z mého hlediska důležité, zazněly,“ dodal spisovatel (Zachar Prilepin přitom v minulosti hodnotil Vladimira Putina často kriticky – pozn. red.).

ea24

Zdroj: ria.ru

Foto: YouTube.com

loading...

Ohodnotit článek
(19 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

  • Polsko žádá miliardy: Evropská unie se může dramaticky zmenšit
    Polexit – během uplynulých dní zaznívalo toto nové slovo prakticky ve všech evropských sdělovacích prostředcích. Do éteru jej vypustil předseda Evropské komise Donald Tusk, který během tiskové konference ve Varšavě varoval před možností odchodu Polska z EU.
    úterý, 20 listopad 2018 22:02 Přečteno 6090 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru