Nová stavba století? Rusko plánuje výstavbu mostu na Sachalin

V médiích ještě ani nestačilo odeznít otevření Krymského mostu a sdělovací prostředky už mají novu agendu: informace o plánech Ruska na stavbu další nové dopravní tepny, tentokrát ve zcela jiném regionu. Plánuje se totiž výstavba nové komunikační spojnice pevniny s největším ostrovem Ruska – Sachalinem.

Na realizaci projektu by padlo výrazně větší množství prostředků než na stavbu Krymského mostu, a to jednak z důvodu vysoké seismické aktivity v dané oblasti, složitých geologických, hydrologických a stavebních podmínek, ale také obtížné dostupnosti této oblasti.

V současné etapě příprav probíhají mezi odbornou veřejností ostré diskuse na téma ekonomické účelnosti stavby mostu na ostrov. Základním úkolem, který bude stát před projektanty, bude návrh takové mostní konstrukce, která současně umožní nákladní lodní dopravu do nového přístavu, jenž bude na ostrově vybudován.

Není ani vyloučeno, že most spojující pevninskou část Ruska s ostrovem bude prodloužen až na území Japonska. Tyto informace však zatím nejsou potvrzeny.

Při ohromné rozloze Ruska je rozvoj dopravní infrastruktury životní nutností nejen pro komfortní dopravu, ale i pro růst podnikání a obchodu. Ruská vláda a úřady se touto otázkou průběžně zabývají a dělají vše pro to, aby tento důležitý úkol a cíl v rozvoji jednotlivých regionů a oblastí země splnily.

Ilja Novickij

Zdroj: politikus.ru

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

Ohodnotit článek
(18 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

 • Muharram Strike: Detonace íránských raket hřměly jen tři míle od Američanů
  Írán se v minulých dnech postaral o překvapení, které může mít dopad na plánování amerických operací na Blízkém východě. V rozmezí necelého měsíce provedl už druhý chirurgicky přesný úder na cíle vzdálené stovky kilometrů od íránského území – a tentokrát pouhé tři míle od pozic amerických sil, okupujících část Sýrie.
  středa, 03 říjen 2018 23:43 Přečteno 4973 krát
 • Rusko zřídí neoficiální bezletovou zónu nad Sýrií
  Je zřejmé, že se arogance Izraelců nevyplatila, a tentokrát se jejich obvyklá nestoudnost střetla s velkým hněvem Ruska (třebaže pečlivě kontrolovaným hněvem). Pro Bibiho Netanjahua představuje reakce Ruska absolutní katastrofu, neboť podkopává celou jeho politiku vůči Sýrii.
  neděle, 30 září 2018 21:44 Přečteno 4225 krát
 • Alarm v USA: Rusko sklidilo rekordní úrodu
  Washington se může donekonečna snažit dusit Rusko sankcemi, ale je řada klíčových oblastí, kde se jakékoliv obdobné snahy nejenže míjejí účinkem, ale současně stimulují ruskou ekonomiku k maximální soběstačnosti a uplatnění produkce na světových trzích.
  neděle, 14 říjen 2018 22:57 Přečteno 3536 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru