Nová stavba století? Rusko plánuje výstavbu mostu na Sachalin

V médiích ještě ani nestačilo odeznít otevření Krymského mostu a sdělovací prostředky už mají novu agendu: informace o plánech Ruska na stavbu další nové dopravní tepny, tentokrát ve zcela jiném regionu. Plánuje se totiž výstavba nové komunikační spojnice pevniny s největším ostrovem Ruska – Sachalinem.

Na realizaci projektu by padlo výrazně větší množství prostředků než na stavbu Krymského mostu, a to jednak z důvodu vysoké seismické aktivity v dané oblasti, složitých geologických, hydrologických a stavebních podmínek, ale také obtížné dostupnosti této oblasti.

V současné etapě příprav probíhají mezi odbornou veřejností ostré diskuse na téma ekonomické účelnosti stavby mostu na ostrov. Základním úkolem, který bude stát před projektanty, bude návrh takové mostní konstrukce, která současně umožní nákladní lodní dopravu do nového přístavu, jenž bude na ostrově vybudován.

Není ani vyloučeno, že most spojující pevninskou část Ruska s ostrovem bude prodloužen až na území Japonska. Tyto informace však zatím nejsou potvrzeny.

Při ohromné rozloze Ruska je rozvoj dopravní infrastruktury životní nutností nejen pro komfortní dopravu, ale i pro růst podnikání a obchodu. Ruská vláda a úřady se touto otázkou průběžně zabývají a dělají vše pro to, aby tento důležitý úkol a cíl v rozvoji jednotlivých regionů a oblastí země splnily.

Ilja Novickij

Zdroj: politikus.ru

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

Ohodnotit článek
(18 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

  • Polsko žádá miliardy: Evropská unie se může dramaticky zmenšit
    Polexit – během uplynulých dní zaznívalo toto nové slovo prakticky ve všech evropských sdělovacích prostředcích. Do éteru jej vypustil předseda Evropské komise Donald Tusk, který během tiskové konference ve Varšavě varoval před možností odchodu Polska z EU.
    úterý, 20 listopad 2018 22:02 Přečteno 6088 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru