„Útok na Rusko“ se moc nepovedl. Americká ponorka uvízla v ledu

Americké ponorky Hartford a Connecticut uvízly v arktickém ledu během cvičných střeleb prováděných podle scénáře útoku na Rusko.

Americké velení považuje jaderné ponorky za chloubu Vojenských námořních sil USA. Podmořská plavidla spojující nejmodernější technologie s obrovskou palebnou silou (ponorky jsou vyzbrojeny křídlatými raketami) se ale nedokázala vypořádat s obyčejným ledem.

Reklama

Podle plánu cvičení se ponorky měly vynořit na hladinu a vypálit salvu na „fiktivní Rusko“. Ve splnění úkolu jim však zabránil příliš silný led.

„Rychlá útočná ponorka USS Hartford (třída Los Angeles) proráží led během cvičení ICEX 2018. Jde o pětitýdenní cvičení námořní flotily USA probíhající s cílem ověřit její operační připravenost a lépe se seznámit s prostředím Arktidy,“ uvádí na Twitteru NavyCurrentsMagazine.

Před časem americký admirál James Pitts prohlásil, že přítomnost americké flotily v Arktidě je „zárukou bezpečnosti a obranyschopnosti zemí Evropské unie“.

Fotografie z průběhu cvičení zřetelně dosvědčují, že led prorazila pouze věž ponorky a její trup s poklopy vertikálně umístěných odpalovacích šachet Tomahawků musela posádka Hartfordu vyprošťovat „ručně“. Jeden z komentujících čtenářů poznamenal, že  Američané „budou muset požádat Rusko o ledoborec“.

Poznámka Eurasia24.cz: SSN768 – USS Hartford je útočná jaderná ponorka třídy Los Angeles (d = 110 m, š = 10 m, výtlak 6000/6900 t, rychlost pod vodou až 31 uzlů, výzbroj – torpéda, protilodní střely, křídlaté rakety), určení: boj proti námořním i pozemním cílům; SSN22 – USS Connecticut, útočná jaderná ponorka, jedna ze 3 postavených ponorek  třídy Seawolf – primárně určená pro boj se sovětskými (ruskými) ponorkami právě v Arktidě (d = 108 m, š = 13 m, výtlak = 7600/9100 t, rychlost pod vodou až 35 uzlů, výzbroj: torpéda, protilodní střely, křídlaté rakety).

mbi, Eurasia24.cz

Zdroj: riafan.ru

Foto: YouTube.com

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(19 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je úterý 22. října 2019 a svátek má Sabina.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama