Kusturica: Putina si vážím, zvedl Rusko z kolen

Srbský filmový režisér Emir Kusturica prohlásil, že si váží prezidenta Ruské federace Vladimira Putina za to, že „zvedl Rusko z kolen“. Kusturica to řekl v rozhovoru pro časopis Hollywood Reporter.

„Můj vztah k Vladimiru Vladimiroviči Putinovi je velmi jasný – vážím si ho. Setkali jsme se několikrát, dostal jsem od něj i řád (v roce 2016 byl Kusturica vyznamenán Řádem přátelství – pozn. red.). Vážím si ho za to, že zvedl Rusko z kolen. Vše, co o něm říkají na Západě, je čistá lež,“ prohlásil Kusturica.

Reklama

Režisér také v rozhovoru poznamenal, že jeho sympatie k Rusku vzbuzují negativní reakce ze strany jeho amerických a evropských kolegů.

Jako příklad Kusturica uvedl hodnocení jeho posledního snímku Na mléčné dráze porotou Benátského filmového festivalu.

„Jeden z členů poroty, Američan, prohlásil, že ten film nemůže usilovat o žádná ocenění, protože obsahuje prvky, které jej činí nepřátelským vůči Západu,“ řekl Kusturica.

Porotce se mýlil – režisér, jak říká, nevyjadřoval žádné antiamerické postoje. Současně se podle něj (západní) „zvláštní služby a média velmi agresivně pokoušejí přimět všechny nenávidět Rusko“.

Režisér Emir Kusturica už dříve, v rozhovoru pro francouzský magazín Journal du Dimanche, nazval ruského prezidenta Vladimira Putina dobrým a čestným člověkem.

Zdroj: Zvezda.ru

Překlad: Geo, Eurasia24.cz

Foto: repro YouTube.com

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(17 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je čtvrtek 14. listopadu 2019 a svátek má Sáva.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama