Kusturica: Putina si vážím, zvedl Rusko z kolen

Srbský filmový režisér Emir Kusturica prohlásil, že si váží prezidenta Ruské federace Vladimira Putina za to, že „zvedl Rusko z kolen“. Kusturica to řekl v rozhovoru pro časopis Hollywood Reporter.

„Můj vztah k Vladimiru Vladimiroviči Putinovi je velmi jasný – vážím si ho. Setkali jsme se několikrát, dostal jsem od něj i řád (v roce 2016 byl Kusturica vyznamenán Řádem přátelství – pozn. red.). Vážím si ho za to, že zvedl Rusko z kolen. Vše, co o něm říkají na Západě, je čistá lež,“ prohlásil Kusturica.

Režisér také v rozhovoru poznamenal, že jeho sympatie k Rusku vzbuzují negativní reakce ze strany jeho amerických a evropských kolegů.

Jako příklad Kusturica uvedl hodnocení jeho posledního snímku Na mléčné dráze porotou Benátského filmového festivalu.

„Jeden z členů poroty, Američan, prohlásil, že ten film nemůže usilovat o žádná ocenění, protože obsahuje prvky, které jej činí nepřátelským vůči Západu,“ řekl Kusturica.

Porotce se mýlil – režisér, jak říká, nevyjadřoval žádné antiamerické postoje. Současně se podle něj (západní) „zvláštní služby a média velmi agresivně pokoušejí přimět všechny nenávidět Rusko“.

Režisér Emir Kusturica už dříve, v rozhovoru pro francouzský magazín Journal du Dimanche, nazval ruského prezidenta Vladimira Putina dobrým a čestným člověkem.

Zdroj: Zvezda.ru

Překlad: Geo, Eurasia24.cz

Foto: repro YouTube.com

loading...

Ohodnotit článek
(17 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

 • Trump vyhrožuje, Pentagon analyzuje izraelský úder. Rusové i Syřané jsou v pohotovosti
  O reakci na útok v Dúmě rozhodnu v nadcházejících 24 až 48 hodinách, prohlásil v pondělí 9. dubna americký prezident Donald Trump. Na americkou agresi, zas a znovu odůvodňovanou zjevnou lží, se ruské i syrské síly připravují a protivzdušné obrany obou zemí jsou ve stavu nejvyšší bojové pohotovosti.
  pondělí, 09 duben 2018 23:09 Přečteno 9239 krát
 • Patrioty v akci: jedna raketa vybuchla po startu, druhá zasáhla obytnou čtvrť (VIDEO)
  Přinejmenším dvě antirakety MIM-104C amerického protiraketového systému Patriot nebezpečně selhaly při snaze saúdskoarabských sil zachytit balistické rakety vypálené jemenskými povstalci. Jedna z antiraket zasáhla obytnou zónu v Rijádu.
  pondělí, 26 březen 2018 22:45 Přečteno 9122 krát
 • Úder Západu byl mohutný, škody nikoliv. Syrská protivzdušná obrana se vyznamenala
  Zločinná agrese západních zemí, vedoucí k povzbuzení teroristických skupin v Sýrii, podle dosavadních informací nepřinesla oběti na lidských životech a rozsáhlejší škody na vojenských a civilních objektech. Podle zdrojů z ruského ministerstva obrany byla většina odpálených střel zneškodněna.
  sobota, 14 duben 2018 11:50 Přečteno 8467 krát
 • Dlouhý klacek Západu se v Sýrii zlomil
  Jedním z cílů poslední zločinné agrese Západu proti Syrské arabské republice bylo zastrašení těch, kteří se v dobách definitivně upadající moci Západu osmělují hegemonům odporovat. Namísto toho se ale západní agresoři propadli v bažině ještě hlouběji, když se i jejich oblíbený nátlakový prostředek – fyzická síla – vyjevuje jako neúčinný…
  pondělí, 16 duben 2018 00:08 Přečteno 8197 krát
 • Přehledně: co zásadního přinesla jednání o Sýrii v Ankaře, zatímco na Západě zuřili
  Setkání vůdců Ruska, Turecka a Íránu v Ankaře potvrdilo, že Sýrie je blízko k ukončení války a také k politickému řešení, které jí zajistí dohodnuté garance uvedených tří mocností. Stejně tak je nyní ještě více zřejmé, že Západ v Sýrii prohrál – ačkoliv by bylo naivní domnívat se, že své…
  sobota, 07 duben 2018 21:39 Přečteno 7229 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru