Rusko dál „čistí“ potraviny. Vláda schválila návrh zákona o ekologickém zemědělství

Jak jsme zmiňovali už několikrát, Rusko se staví odmítavě ke geneticky modifikované zemědělské produkci (GMO) a tento přístup uplatňuje ve své legislativě. Země se hodlá stát lídrem v produkci „čistých“ potravin, což dokazuje i nejnovější krok ruské vlády, týkající se nejen GMO.

Tamní vláda schválila návrh zákona „o právních základech regulace výroby ekologických produktů“. (Návrh zákona používá méně častý výraz „organický“ z anglického „organic agriculture“; v překladu je použit u nás běžně užívaný pojem „ekologický“; pozn. překl.).

„Účelem návrhu je vytvoření právního rámce pro regulaci vztahů v oblasti ekologické výroby, a to pro produkty rostlinného, živočišného a mikrobiálního původu, stejně jako pro produkty akvakultury v přírodní, ošetřené či zpracované podobě používané jako potrava, krmivo, nebo jako sadba či osivo,“ stojí ve zprávě publikované na webu ruské vlády.

Návrh zákona pak zavádí pojmy „ekologická výroba“, „ekologické produkty“ a „výrobce ekologické produkce“.

Ekologické produkty návrh definuje jako bioprodukty vyráběné bez použití pesticidů, syntetických minerálních hnojiv, regulátorů růstu, umělých přísad do potravin nebo genetické modifikace.

Zákon rovněž předpokládá vytvoření registru výrobců ekologických produktů a dobrovolné potvrzení shodnosti výroby těchto produktů v souladu se stanovenými normami.

mbi, Eurasia24.cz

Zdroj: Politikus.ru

Foto: YouTube.com

loading...

Ohodnotit článek
(14 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru