Více než symbolické: kvůli přerušení financování byla uzavřena i socha Svobody

V souvislosti s dočasným přerušením financování federální vlády byl v New Yorku uzavřen pro veřejnost jeden z hlavních symbolů města a Spojených států – socha Svobody.

Na molu manhattanského přístaviště byly rozmístěny tabule informující turisty, že si zatím nemohou zblízka prohlédnout sochu Svobody a ostrov Ellis v ústí řeky Hudson. Opatření byla důsledkem pozastavení financování výdajů federální vlády.

Guvernér státu New York Andrew Cuomo prohlásil, že se pokusí co nejrychleji zajistit prostředky, aby vstup na ostrov Ellis a k soše Svobody byl opět otevřen.

Kvůli problémům s financováním federální vlády byla dočasně uzavřena i řada dalších amerických památek a atraktivit.

„Jen částečně je otevřena řada národních parků a my vynakládáme všechny síly na to, abychom zajistili jejich maximální dostupnost a bezpečnost,“ prohlásil ministr vnitra USA Ryan Zinke.

Mimo provoz se dostaly například státem financované služby v Yellowstonském národním parku ve státech Idaho, Wyoming a Montana. Šlo hlavně o hlavně turistická střediska a hygienická zařízení na území národního parku.

Krátce před opatřením bylo oznámeno, že federální vláda zůstala zatím bez finančních prostředků vzhledem k neshodám mezi demokraty a republikány při projednávání rozpočtových otázek v americkém Kongresu.

V pondělí 22. ledna se po několika dnech vyjednávání demokraté dohodli s republikány na dočasném uvolnění financí pro státní výdaje – prozatím však pouze do 8. února.

mbi, Eurasia24.cz

Zdroj: Politikus.ru

loading...

Ohodnotit článek
(1 hlas)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru