Lavrov ke „zlaté miliardě“, opět Erdoganův výpad proti USA, Poláci mohou bořit sovětské pomníky a další krátké zprávy

Rusky ministr zahraničí Sergej Lavrov komentoval parazitování „vyspělé části světa“ na druhých zemích. Rozpočet Spojených států ohrožuje strašlivý deficit. Na Ukrajině před zimou výrazně zdražule plyn. Více v krátkých zprávách ze soboty 21. září.

1; Sýrie: Ozbrojenci zničili starobylou muslimskou svatyni hned po návštěvě novinářů Al-Arabíja. Ozbrojenci nepřijímají žádné projevy islámu, které by odporovaly wahhábismu. Ohroženy jsou tedy všechny muslimské svatyně.

Reklama

2; Co se děje v Donbasu? Bylo zveřejněno interview se členkou Svazu dobrovolníků Donbasu Jelenou Pavljukovou.

3; Počet amerických diplomatů postižených „akustickým útokem“ na Kubě vzrostl na 24, říká Státní department. Oznámila to oficiální zástupkyně Státního departmentu, přičemž vycházela z pokračujících lékařských prohlídek pracovníků vlády.

4; NATO není schopno čelit případnému útoku Ruska, píší německá média. Spojenci v NATO nejsou schopni adekvátně zareagovat v případě potenciálního útoku ze strany Ruska na východním křídle.

5; Ukrajinka se pokusila provézt do Moskvy náhradní díly k letadlům An-72 a An-74 za 10 milionů hřiven. Jednalo se části řídícího mechanismu.

6; Přitlačeni ke zdi. Vojenský expert se vyjádřil k přiznání Státního departmentu USA ohledně chemických zbraní v Sýrii. Státní department poprvé přiznal, že Džebhat an-Nusrá používá v Sýrii chemické zbraně.

7; „Pseudomajdan“. Podezřelé detaily z protestů v Kyjevě. Všichni jsme nyní svědky frašky, která se opět odehrává v Kyjevě u budovy Nejvyšší rady.

8; Poplach v USA. Deficit rozpočtu dosáhl rekordních 666 miliard dolarů. Snížit deficit rozpočtu lze pomocí snížení výdajů, uskutečnění daňové reformy a snížení byrokracie, řekl ředitel pro státní rozpočet amerického ministerstva financí.

9; Spojeni do jedné sítě. Jak ruskou armádu připravují na válku budoucnosti? Ruská armáda přešla od telefonních sluchátek ke koncepci síťových válek.

10; V rámci dekomunizace... V Berďansku drobnými, víceméně kosmickými úpravami změnili pomník Dzeržinského na pomník kozáka Krivonose.

10; V USA bude postaven ledoborec, aby mohl hrát stejnou ligu v Arktidě jako Rusko. Americká flotila ledoborců není velká. Pobřežní ochrana vlastní tři plavidla, z nichž jsou použitelné pouze dva.

11; Ruští vojáci dorazili do Východního Kalamunu osvobozeného od Islámského státu.

Reklama

12; V USA promluvili o nejnebezpečnějších ruských bojových robotech. Američtí experti vyjmenovali nejperspektivnější ruské robotizované zbraňové systémy.

13; V Doněcké republice probíhají silné boje a ostřelování mezi doněckým letištěm a obcí Spartak. Pro navádění střelby používají ukrajinské ozbrojené síly drony.

14; Byl zveřejněn ironický text shrnující důvody, proč by bylo pro Rusko výhodné zvolit za prezidenta někoho, jako je Ksenija Sobčak.

15; Za všechno mohou Rusko a Asad. Jak Američané lžou o situaci v Sýrii. Obyvatelé Sýrie si „s úsměvem přes slzy“ čtou o své zemi lži, které produkují média země, která vznikla na základě genocidy původního obyvatelstva – Indiánů.

16; Ukrajině hrozí nový Černobyl. Západní ekologové bijí na poplach. Ukrajina porušuje hned dvě konvence OSN. Většina jaderných reaktorů je za hranicí životnosti a už dlouhá léta přesluhuje.

17; Nový kyjevský Majdan: Zlověstné šapitó se stále stejnými klauny. Rozkolísání situace probíhá podle scénáře odzkoušeného už v roce 2013.

18; V Polsku oficiálně povolili likvidaci sovětských pomníků. Dnes vstupuje v platnost zákon, který umožňuje bourat pomníky sovětských vojáků.

19; V USA vyhlásili začátek kampaně za impeachment Donalda Trumpa. Americký miliardář tvrdí, že 45. prezident přivedl Spojené státy na práh jaderné války a brání výkonu spravedlnosti.

20; V Lotyšsku chtějí otevřít rehabilitační centrum pro účastníky ATO. V první etapě plánují pozvat do centra sociálně-psychologické rehabilitace 25 až 30 „veteránů ATO“, později 40 až 45 lidí.

21; Muž v kostýmu Pikaču – jednoho z nejznámějších pokémonů, lezl přes plot k Bílému domu. Říká, že očekával zatčení a preventivně si nastudoval analogické případy.

22; Protivzdušný komplex Tor jako o závod likvidují rakety s plochou dráhou letu. Byly zveřejněny záběry z unikátních soutěží. 16 protivzdušných komplexů Tor-M2 soutěžilo v likvidaci cvičných střel s plochou dráhou letu.

23; Ovečkin dosáhl rekordu NHL. Ruský hokejový útočník vyrovnal výkon, který patřil dosud jen slavnému českému forwardovi Jaromíru Jágrovi.

24; V Oděské oblasti důstojník ukrajinské armády vyráběl a prodával výbušniny. Sedmadvacetiletý kapitán ukrajinské armády byl zadržen během prodeje podomácku vyráběných výbušných zařízení.

25; Trump odmítá odtajnit dokumenty o Kennedyho vraždě, říká zdroj. V Bílém se obávají, že zveřejnění informací poškodí národní bezpečnost USA.

26; Z hotelu Kazachstánu chtěli ukrást metrovou běluhu. Bývalý pracovník hotelu vytáhl z obrovského akvária zabudovaného v podlaze místní turistickou zajímavost.

27; Krvavý útok v Mnichově. Neznámý pachatel s nožem zaútočil na kolemjdoucí. Policie vyzvala obyvatele města, aby nevycházeli na ulice.

28; Putin: Situace se ve světě ještě zhoršila? Obraz Ruska v USA a na Západě jako celku už vůbec nezávisí na tom, jak si Rusko skutečně počíná.

29; Na Ukrajině znovu zdražuje plyn pro průmysl. V listopadu bude ve srovnání s říjnem cena plynu skokově o 7,5 % vyšší.

30; Skandál v USA: Ve škole připoutali černošskou žákyni jako otrokyni na vodítko. Ve škole se probíral život a zvyky amerických poutníků 17. století.

31; Pacient víc mrtvý než živý... Byl zveřejněn analytický text o tristním stavu ukrajinského obranného průmyslu. Ukrajinský obranný průmysl se v médiích skloňuje ve všech pádech. Je těžké zjistit, jestli je „pacient“ ještě naživu nebo spíše už nikoli.

32; Záhadná smrt: V Itálii byla nalezena oběšená devatenáctiletá Ukrajinka. Vyšetřovatelé sledují několik verzí. Buď se dívka oběsila sama, nebo byla zavražděna.

33; Policie vzala ve Vídni útokem obchod s hračkami kvůli dívce v kostýmu nindži. V Rakousku začal od 1. října platit zákon, který zakazuje nošení oděvu zakrývajícího tvář včetně burky a nikábu. Zákaz ale platí i pro maškarní a zdravotnické masky. Zákaz se vztahuje i na reklamní pracovníky.

Reklama

34; Při obraně Doněcké republiky zahynul jeden voják. V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byly poškozeny tři budovy.

35; U Nejvyšší rady zadrželi „patriota“, který měl u sebe pušku s optickým zaměřovačem. Kromě toho u něho našli pistoli a nůž.

36; Na německé město zaútočili kanci. Jeden z takových útoků zaznamenala i bezpečnostní kamera. Na videu je patrné, jak zvíře vešlo do obchodu s optikou a prohánělo se po místnostech.

37; Dnes se na Říjnovém náměstí v Minsku koná protivládní protestní akce „Pochod rozčilených Bělorusů“.

38; Přesně takhle začínal fašismus. Známý liberální novinář prohlásil, že nepovažuje občany Ruské federace za lidi. Na své stránce na sociální síti to napsal Alexandr (Saša) Sotnik, šéfredaktor portálu Sotnik-TV.

39; Už nemám sílu snášet ponižování a mučení. Mistryně Ukrajiny (a také manželka bývalého tělesného strážce Berezovského) Darja Mastikaševa obviněná z vlastizrady napsala dopis na rozloučenou. V dopise adresovaném matce a desetiletému synovi Daniilovi žena píše, že už nemá sílu snášet v dněpropetrovském vězení ponižování a šikanu.

40; Španělská vláda zrušila Katalánsku jeho autonomii. Premiér Španělska Rajoy vyhlásil omezení autonomie Katalánska v souladu s článkem 155 španělské ústavy a odvolal Puigdemonta z funkce.

41; „Majdan-3“ u budovy Nejvyšší rady začal budovat vojenský tábor. Vojáci budují vojenský tábor: uzavřený, s disciplinou a ochrankou.

42; Ve Sverdlovské oblasti na Urale vynesl policista Bachyš Kerimov z hořícího domu čtyři děti. K incidentu došlo na sídlišti Pervomajskij v Kamenském obvodu. Podporučík Kerimov si všiml ohně, když se vracel ze služby.

43; Diverzant ukrajinské armády zahynul, když pod ním explodovala jeho vlastní mina. Tři další lidé byli zraněni. K explozi došlo v důsledku špatné koordinace velitelů jednotek 14. brigády ukrajinské armády, informoval podplukovník národní policie Luganské republiky Andrej Maročko.

44; Generální prokurátor Luganské republiky Zaur Ismailov odstoupil z funkce.

45; Narůstá rozkol ve Španělsku. Prezident autonomie Basků podpořil Katalánsko. Informují o tom španělská média.

46; U budovy Nejvyšší rady zadrželi muže s puškou. Jak oznámil náčelník Hlavní správy Národní policie v Kyjevě Andrej Kriščenko, byla zjištěna totožnost muže.

47; Tajné služby Západu bijí na poplach. Po porážce Sýrie se do Evropy přiženou vlny sebevražedných atentátníků Islámského státu. Za posledních 24 hodin zlikvidovala Syrská armáda až 200 ozbrojenců v provincii Dajr az-Zaur.

48; Katalánci uspořádali po vystoupení španělského premiéra „kastrolový protest“.

49; Putin promluvil o technologii, která je děsivější než jaderná bomba. Přitom se Putin domnívá, že nové technologie je třeba efektivně využívat a zavádět do široké praxe.

50; V Kyjevě byl unesen Saakašviliho spolustraník. Bývalý prezident Gruzie Michail Saakašvili oznámil, že byl v Kyjevě unesen jeho spolustraník Georgij Rubašvili.

51; Trump je připraven odtajnit dokumenty o Kennedyho vraždě. Americký prezident Donald Trump prohlásil, že je připraven odtajnit informace spojené s vraždou 35. prezidenta USA Johna Kennedyho.

52; V Kyjevě byl zatčen šéf OUN, který zahájil palbu. U oběti jeho střelby byla diagnostikována střelná poranění zad a nohy.

53; V Zakarpatsku byl obsazen zlatý důl patřící americké společnosti. Včera, 20. října, lidé v maskách vtrhli do kanceláře „Karpatské rudné společnosti“ v zakarpatské obci Mužievo.

54; Velký skandál: V USA nabírá obrátky případ napojení Hillary Clintonové na Rusko. Clintonová se sama ocitla v podezření z vazeb na Rusko.

55; Demonstranti před budovou Nejvyšší rady dali Porošenkovi ultimátum. Došlo k tomu během shromáždění na improvizované scéně ve stanovém městečku.

Reklama

56; Saakašvili u stěn Nejvyšší rady řekl, jak zachránit Ukrajinu za 70 dní. Kromě toho Saakašvili navrhuje přijetí zákona o „právu občanů na ozbrojenou ochranu“.

57; Trump oznámil osvobození syrského města Rakká. Kromě toho prohlásil, že začíná nová fáze urovnání konfliktu v Sýrii.

58; Na shromáždění za propuštění katalánských veřejných činitelů v Barceloně se sešlo téměř půl milionu lidí. Zhruba 450 tisíc lidí se zúčastnilo sobotní manifestace v Barceloně.

59; Ztratili se ještě další dva Saakašvilioho spolustraníci. Michail Saakašvili prohlásil, že zmizeli a neozývají se jeho spolustraníci Michail Abzianidze a David Makišvili.

60; Na Ukrajině zhodnotili své šance v případě, že by se Rusko rozhodlo zaútočit. Pokud Rusko zaútočí, pak v první řadě začne leteckými a raketovými útoky. Pro list Apostrof to prohlásil známý kyjevský propagandista a poslanec Dmitrij Tymčuk.

61; Já nemohu spoléhat na to, že USA jsou civilizovaná země, říká Erdogan. Bohužel nemohu říci, že je tato země civilizovaná, prohlásil Erdogan včera v Istanbulu.

62; „Zlatá miliarda“ by neměla prosperovat na účet všech ostatních, prohlásil Lavrov. Prosperitu jakési jedné části světa nelze zajišťovat za cenu strádání všech ostatních, poznamenal ruský ministr zahraničí.

63; Předsedkyně katalánského parlamentu se odmítla podřídit Španělsku. Předsedkyně parlamentu Katalánska prohlásila, že bude hájit pravomoci svoje i ostatních poslanců zákonodárného orgánu katalánské autonomie.

Zdroj: rusvesna.su

Zpracovala: Božena Weitingerová

Ilustrační foto: YouTube.com

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(4 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je středa 20. listopadu 2019 a svátek má Nikola.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama