Volání po Janukovičovi, v Izraeli odmítají uznat hladomor za genocidu Ukrajinců a další krátké zprávy (+ VIDEO)

Z Majdanu zaznívá volání po svrženém ukrajinském prezidentovi. Evropa pomohla části energetických projektů Ruska zbavit se amerických sankcí. Na Krymu bude vybudován kosmický park. Více v krátkých zprávách z čtvrtku 17. srpna.

1; Opilý účastník ATO se porval s policií v Dněpropetrovsku. Během zatýkání byli zranění čtyři policisté.

Reklama

2; Trump odmítl konzultace s předními americkými podnikateli. Prezident USA Donald Trump vzdal pokusy vybudovat vztahy s představiteli velkého byznysu.

3; V boji proti Islámskému státu zahynul americký voják. Voják USA zahynul ve středu na východě Afghánistánu během bojů proti Islámskému státu.

4; Američtí instruktoři z Ukrajiny jen tak neodejdou, říká vojenský politolog. USA vycvičily ukrajinské rozvědčíky pro operace v Donbasu, informovalo ukrajinské ministerstvo obrany.

5; Z Bajkonuru odstartoval Proton-M s vojenským kosmickým aparátem. Raketa – nosič Proton-M s kosmickým aparátem vojenského určení odstartovala z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu.

6; V kyjevském supermarketu použila kočka otevřený pult s cukrem jako toaletu. Na zveřejněných záběrech je vidět, jak zvíře vykonává potřebu přímo do vystaveného cukru a poté odbíhá po regálech pryč.

7; Vraťte nám Janukoviče! „Aktivistka“ Majdanu Irma Krat se omluvila bývalému prezidentovi. K neočekávanému prozření došlo u známé aktivistky Majdanu Irmy Krat.

8; Skandál kolem předání strategických raket do KLDR může Kyjev zcela izolovat, říká expert. Porošenko chápe, že skandál s předáním raketových technologií Kyjevem do KLDR může mít pro něho velmi negativní důsledky.

9; Řádění krys v ukrajinském informačním prostoru. V těchto dnech Generální prokuratura Ukrajiny informovala o tom, že dokončila vyšetřování okolností kolem Ilovajského kotle.

10; Po nelidském vraždění obyvatelé města Idlíb vyhnali Al-Káidu a vytvořili hlídky. Agentura Smart News (jedna z největších opozičních agentur) vydala materiál o místních obyvatelích, kteří vzali do svých rukou zbraně na obranu města.

11; Předtucha občanské války. Riziko občanské války v USA roste aritmetickou řadou.

12; Unikátní záběry: Ruští vojáci se setkali s ozbrojenci v syrském Homsu. Takzvaná Rastanova kapsa je enkláva ozbrojenců v severní části provincie. Ozbrojení bojovníci na videu patří k „Rastanově policii“.

13; Západ ve slepé uličce. Jak elity USA a Evropy ztrácejí podporu obyvatelstva. Ve Washingtonu a dokonce i v samotné prezidentově administrativě existuje spiknutí proti Trumpovi.

14; USA dovolí Jižní Koreji vyrábět rakety. Nyní Soul může samostatně vyrábět rakety s omezeným doletem.

15; Nemá kdo létat. V amerických ozbrojených silách nastala „tichá krize“ kvůli nedostatku personálu, píší americká média. Mnozí opouštějí službu kvůli přemíře dodatečných povinností.

16; Policie Ruské federace přesedlá na elektromotorky Kalašnikov. Koncern Kalašnikov prezentoval nový elektrický motocykl značky Iž.

17; „Putin útočí!“ Ukrajinci s hrůzou očekávají cvičení Západ-2017 a zveřejňují záběry ruských tanků. Samozřejmě že se nejedná o snímky pořízené samotnými Ukrajinci...

18; Soudruhu generále, dovolte mi promluvit! Kdo zorganizoval pogromy v USA a korejskou krizi? Byl zveřejněn vtipný fejeton oblíbeného autora Green Tea na aktuální téma.

19; Skandální portál Mirotvorec zesměšňuje smrt Very Glagolevové. Podněcovači nenávisti z Mirotvorce vlastně nepředvedli nic zásadně nového.

20; Hlavní stratég Bílého domu: USA a Čína spolu vedou ekonomickou válku. USA vedou hospodářskou válku s Čínou, prohlásil hlavní poradce Donalda Trumpa pro strategické otázky Stephen Bannon.

21; V New Yorku se objevila socha Trumpa žvýkajícího své tweety. Pomník je vytvořen v životní velikosti z hlíny a dalších podobných materiálů.

22; Evropa pomohla části energetických projektů Ruska zbavit se amerických sankcí. Díky snaze EU byly amerických sankcí zbaveny některé energetické projekty s ruskou účastí.

23; Rospotrebnadzor: Do USA se vrátil dýmějový mor (Yersinia pestis). Jde o nebezpečné infekční onemocnění šířené kousnutím infikované blechy nebo zvířete.

24; Ukrajinská armáda používá celé spektrum zakázaných zbraní. Byla zveřejněna reportáž s frontové linie v Doněcké republice. Váleční dopisovatelé doněckých ozbrojených sil pobývali na frontových pozicích v Tělmanovském okrese a mluvili s bojovníky.

25; Ruská centrální banka zrušila licenci moskevské komerční bance „Russkij Investicionnyj Aljans“ (Riabank).

26; Nizozemská fregata doprovázela dvě ruské ponorky s raketami s plochou dráhou letu. Nizozemští námořníci mají v úmyslu vypátrat ruské ponorky a předat získané informace do štábu NATO.

Reklama

27; Centrum doktrín a taktiky NATO má být otevřeno na Ukrajině. Vytvoření centra umožní vyhnout se duplicitě v plánování a realizaci opatření bojové přípravy.

28; Zemřel tvůrce cyrilice na internetu. Andrej Černov se podílel na spuštění a odladění prvního internetového kanálu mezi Ruskem a západními zeměmi.

29; USA je poražená supervelmoc, říká Puškov. Ruský politik takto reagoval na výzvy ke stažení amerických vojáků z Afghánistánu.

30; Pokud USA dají Ukrajině „Javeliny“ (americké protitankové řízené střely – pozn. edit.), budou je moci Ukrajinci prodat do Severní Koreje? Ukrajinský novinář Alexandr Medinskij uskutečnil průzkum na kyjevském tržišti.

31; Ostřelování civilního obyvatelstva ze strany ukrajinské armády. Za uplynulých 24 hodin ukrajinské ozbrojené síly šedesátkrát porušily režim přerušení palby.

32; Ital vyprávěl, proč není možné podnikat na Ukrajině. Zahraniční investoři přiznávají, že bez styků je podnikání na Ukrajině složité a nevýhodné.

33; Čím Rusko chrání své vojenské zájmy v Antarktidě? Kontrola nad Antarktidou poskytuje celou řadu významných ekonomických, vojenských a politických výhod.

34; Na Krymu bude vybudován kosmický park. Žádný podobný ve světě není.

35; Od počátku letošního roku už čtyři ozbrojenci Národní gardy Ukrajiny spáchali sebevraždu. Velení Národní gardy to interpretuje jako pozitivní novinku.

36; „Svrhneme moc v kterýkoli moment“. Příslušník Pravého sektoru dostal dva roky za výzvy k novému majdanu. Za video vyzývající Ukrajince, aby povstali a svrhli stávající moc, dostal příslušník radikálního ozbrojeného hnutí dva roky nepodmíněně.

37; V Rusku poprvé prodávají rezidenci za bitcoiny. Poprvé v historii ruského elitního trhu s nemovitostmi byla venkovská rezidence nabídnuta k prodeji za bitcoiny.

38; V centru Kyjeva byl zastřelen podnikatel. Zpět do 90. let. Přesně tuto koncepci dodržují nyní na celém území pomajdanovské Ukrajiny.

39; Vandalové odřízli Boží muka (Pamětní kříž) u vjezdu do Oděsy. Nedaleko Tairovského hřbitova při vjezdu do Oděsy vandalové znesvětili pravoslavný objekt.

40; Rusko, do toho! Krasobruslařka Medveděva a šermířka Děriglazova byly nominovány na titul nejlepší sportovkyně roku. V olympijském výboru Ruska označili výsledky šermířky Děriglazovové na Olympijských hrách a mistrovství světa za unikátní.

41; Jednotky protivzdušné obrany doněckých ozbrojených sil sestřelily ukrajinský dron určený k navádění palby.

42; Arabští lídři se mají čemu učit u Putina. Oni pracují dva dny v roce, zatímco on dva dny v roce odpočívá. Putin se zabývá svou oblíbenou činností – rybařením v normálním prostředí a nikoli na luxusní jachtě obklopen armádou sluhů.

43; Národ zombií: Kobzon odpověděl portálu Mirotvorec na jeho zesměšňování smrti Glagolevové. Národní umělkyně Ruska, filmová režisérka, scenáristka a producentka Vera Glagoleva zemřela ve věku 61 let. Kobzon označil představitele ukrajinské stránky Mirotvorec za tmáře a darebáky.

44; Už je známo, proč USA nemohou nahradit dodávky plynu z Ruska do Evropy. USA by neměly dostatek možností nahradit dodávky ruského plynu do Evropy. Prostě na to nemají kapacity – existuje jen jediný exportní terminál, zkapalněného plynu není dostatek a ani v Evropě není dostatek terminálů, které by mohly plyn přijímat, natož tankerů pro jeho přepravu.

45; Experti vysvětlili, jak technologie prodané Ukrajinou mohou pomoci KLDR. Tento proces mohl být uskutečněn v podobě několikastupňové operace.

46; Roskomnadzor odebral americkým neonacistům doménu v Rusku. Zákonodárstvím Ruské federace byl zaveden extrémně tvrdý režim boje proti jakýmkoli projevům extremismu na internetu.

47; Rusové mohou změnit svět a stát se předním světovým národem, říká Dalajláma. Rusko je velký národ. A zeměpisně je Rusko mostem mezi Východem a Západem.

48; Pomozte kdo čím můžete. Vojáci ukrajinské armády žebrají na tržištích. Ukrajinští vojáci si osvojili nový způsob obživy – žebrotu.

49; Bulharské ministerstvo obrany vyzvalo k ozbrojené ochraně hranic EU před migranty. V boji proti přílivu nelegálních migrantů má bulharský ministr v úmyslu posílit ochranu hranic země s Tureckem.

50; Na Krymu se vysmáli myšlence vysílání ukrajinských televizních stanic na poloostrově. Zkušební vysílání pěti ukrajinských televizních kanálů na poloostrově bylo zahájeno z Čongarského vysílače v Chersonské oblasti.

51; Silová varianta řešení korejské otázky povede ke katastrofě, říká Zacharovová. Moskva vyzývá všechny země ke zdrženlivosti při řešení problému kolem Korejského poloostrova.

52; Tak konečně vítězství: Na Ukrajině zbourali všechny Leninovy pomníky. Demontováno bylo 2389 pomníků, z toho 1320 Leninových.

Reklama

53; Trump označil bourání pomníků v USA za smutné a hloupé. Trumpovo prohlášení následovalo v souvislosti s celou sérií rozhodnutí úřadů v řadě států odstranit pomníky konfederace.

54; „Tygři“ a ruské letectvo zastavili útok na Dajr az-Zaur ze směru od města Rakká, aby se mohli soustředit na osvobození centrální Sýrie. Syrská armáda oficiálně zastavila své operace v jihovýchodní části provincie Rakká po více než sedmitýdenním útoku.

55; V Izraeli odmítají uznat hladomor za genocidu Ukrajinců. V Knessetu se vyhýbají politizaci citlivých otázek.

56; Sýrie obvinila koalici vedenou Spojenými státy z terorismu a vyzvala OSN, aby ji rozpustila. Sýrie ve výzvě adresované Radě bezpečnosti OSN vyzvala k rozpuštění mezinárodní koalice pod vedením USA, která operuje v zemi.

57; Ruští kosmonauti poprvé za rok a půl vystoupili do otevřeného vesmíru. Ruští kosmonauti Fjodor Jurčichin a Seergej Rjazanskij vystoupili do otevřeného kosmického prostoru.

58; Mikrobus najel v Barceloně do davu lidí. Jsou oběti na životech a mnoho zraněných.

59; V Ukrajinské národní gardě vytvořili roty pro alkoholiky. Národní garda Ukrajiny vytvořila roty, které jsou určeny pro boj s alkoholismem.

60; Indie koupí od Ukrajiny turbíny pro fregaty. Turbíny budou pak předány Rusku pro jejich montáž na fregaty, které jsou stavěny v Ruské federaci.

61; Na Krymu zachránili ukrajinského turistu, kterého bodl sršeň. K místu události přijeli tři pracovníci záchranné služby.

62; Z Mezinárodní kosmické stanice odstartovala první ruská profesionální nanodružice. Jak se očekává, družice bude fungovat na oběžné dráze tři až pět měsíců.

63; Šéf Doněcké republiky komentoval propagandistické výpady Kyjeva o údajně probíhajícím ostřelování Mariupolu. Nebojujeme proti lidu Ukrajiny, nýbrž proti banderovskému kyjevskému režimu, říká Alexandr Zacharčenko. Komentoval také svůj příkaz zcela zastavit palbu na Jižní frontě.

64; Ruské ministerstvo zahraničí si předvolalo velvyslance tří zemí kvůli skandálu kolem projektu Sobibor. Ruské ministerstvo si předvolalo velvyslance několika zemí, které podpořily rozhodnutí pokračovat v pracích na projektu muzea v nacistickém táboře Sobibor v Polsku bez účasti Ruska. V táboře smrti Sobibor na území Polska se konal jediný úspěšný útěk během války, který byl organizován důstojníkem Rudé armády Alexandrem Pečorským.

65; Gazprom dosáhl srpnového čtyřiadvacetihodinového rekordu v exportu plynu do Evropy. Gazprom dosáhl absolutního rekordu v denním využití transportních kapacit pro export plynu za celou svou historii.

66; Až 3 tisíce ozbrojenců Islámského státu se mohou nacházet v Evropě. Celkem do války v Sýrii a Iráku v době od roku 2011 do roku 2016 odjelo více než 42 tisíc zahraničních ozbrojenců.

67; V oděském nápravném zařízení vězeň zavraždil a rozřezal pracovnici vazební věznice.

68; V Kyjevě chuligáni v maskách zablokovali trať, zastavili tramvaj a počmárali ji. Řidiče polili barvou.

69; Porošenko jmenoval nového stálého zástupce pro Krym. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko jmenoval Borise Babina novým zástupcem hlavy ukrajinského státu na Krymu.

70; Byla zveřejněna průměrná mzda v Rusku. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku ukazatel vzrostl o 8,6 %. V operativní zprávě Rosstatu se uvádí, že průměrná mzda v Rusku v červenci 2017 činila 39.355 rublů.

Zdroj: rusvesna.su

Zpracovala: Božena Weitingerová

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(5 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pondělí 26. srpna 2019 a svátek má Luděk.
 
Reklama

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama