Bezpříkladná provokace NATO: ruská stíhačka musela zahnat F-16 nalétávající na stroj ministra Šojgu (VIDEO)

Rusko čelí v blízkosti svého území sílícímu vojenskému tlaku ze strany NATO. Na bezprecedentní provokaci, kdy alianční F-16 nalétával přímo na letoun ruského ministra obrany, rázně odpovědělo: ruská stíhačka stroj NATO okamžitě odehnala.

K události došlo nad neutrálními vodami Baltského moře. Stíhací stroj F-16 některé ze zemí NATO se pokusil naletět do blízkosti dopravního letounu, na jehož palubě cestoval do Kaliningradu ruský ministr obrany Sergej Šojgu.

Jedna z doprovodných ruských stíhaček Su-27 musela provést manévr, kterým přibližující se F-16 zahnala. Stroj NATO provokaci ukončil poté, co ruský pilot zakýval svým letounem a ukázal, že je vyzbrojen k vzdušnému boji.

Jedná se další z řady incidentů souvisejících se zvýšeným pohybem letounů NATO v blízkosti Ruska. Rusko nyní musí prakticky denně reagovat na akce bojových i výzvědných letounů Západu v blízkosti svého území.

ea24

Foto: Zvezda TV / YouTube.com

loading...

Ohodnotit článek
(11 hlasujících)

Přečtěte si

Dnes je neděle 21. července 2019 a svátek má Vítězslav.
 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Partneři


Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru