Print this page

Rusové nejspíš zabili Al-Bagdádího, hon specnazu na islamisty a další krátké zprávy

Polarizace sil kolem Kataru přechází do výbušné fáze, síly LLR zaujaly pozice ukrajinské armády, ruský obchod s Čínou výrazně roste. Více v krátkých zprávách z pátku 16. června.

1; Rusko vyhrává nad Spojenými státy v Sýrii, říká kongresman. USA odporují samy sobě, když provádí akce, které jsou ve prospěch Islámského státu a pak se tváří, že spolupracují s Ruskem.

Reklama

2; Ruská společnost ALROSA dokázala vytlačit giganta diamantové produkce ze Spojených arabských emirátů. De Beers, která má největší tržby na světě z prodeje diamantů, uzavírá svou kancelář v Dubaji kvůli snížení poptávky.

3; Trumpova administrativa nepotvrdila Porošenkovu návštěvu ve Washingtonu. Předtím ukrajinská média oznámila, že Porošenkova návštěva v USA se může konat příští týden.

4; Vůdce ozbrojenců ze „Svobodné syrské armády“ brečí jak malá holka. Horská věznice Al-Káidy, popravy a podzemní mučení syrské opozice. Podplukovník ozbrojenců ze Svobodné syrské armády Achmad Kanatrí zemřel na následky mučení a hladu po 75 dnech věznění v podzemí.

5; Skandál nabírá obrátky. Velvyslanec USA byl předvolán na turecké ministerstvo zahraničí kvůli Erdoganovým tělesným strážcům. Sám Erdogan tvrdě zareagoval na vystavení zatykačů na své bodyguardy vydané americkými úřady.

6; USA dodatečně poblahopřály Rusům ke Dni Ruska. Jménem prezidenta USA Donalda Trumpa a amerického lidu poblahopřál „celému ruskému národu“ státní tajemník Rex Tillerson.

7; Oděsa se loučila s Grigorijem Kvasňukem. 15. června 2017 se Oděsané rozloučili s novinářem a televizním moderátorem Grigorijem Vitaljevičem Kvasňukem.

8; Ukrajinské ministerstvo vnitra si stěžuje na nedostatek peněz na dokončení projektu „Zeď“. Zbývá dokončit „už jen“ dva tisíce kilometrů hranice s Ruskem.

9; Putin a Rusko: Otázka, která nezazněla při „přímé lince“. Novinář Andrej Babickij se vyjádřil k tomu, co je třeba považovat za hlavní téma včerejšího rozhovoru prezidenta s občany Ruské federace.

10; Na Ukrajině vyvíjejí konkurenta Bugatti. V ukrajinském hlavním městě tento týden poprvé předvedou ukrajinskými inženýry vyvinutý superbourák „Chiméra“.

Reklama

11; Hrozba nové války: Polarizace sil kolem Kataru přechází do výbušné fáze. Hned po nepřátelích Kataru se objevili jeho přátelé. Na jeho straně je nejen Írán, ale také Turecko a Irák.

12; Sebevražední atentátníci útočí ze vzduchu. Drony-kamikadze patřící americkým jednotkám zvláštního nasazení se dostaly do rukou syrské Al-Káidy. Syrská armáda sestřelila kolem dvaceti smrtonosných bezpilotníků.

13; Záběry z bojů: Ruské letectvo a syrská armáda osvobozují od Islámského státu rozlehlá území cestou k Dajr az-Zauru. Bojové vrtulníky a letadla ruského letectva hrají velkou roli při tomto útoku, likvidují obranu Islámského státu a pomáhají snižovat ztráty syrské armády.

14; Několik otázek ukrajinským rodičům. Proč strpíte, že vám a vašim dětem vtloukají do hlavy evidentně vadné a primitivní hodnoty a vzorce chování?

15; Sberbanka testuje dron pro doručování hotovosti. Dron uskutečnil let na vzdálenost kolem deseti kilometrů.

16; USA pošlou do Afghánistánu další čtyři tisíce vojáků. Pentagon schválil rozhodnutí o zvýšení kontingentu v Afghánistánu.

17; Jak mě slyšíte? Rusko znovu získalo uši. „ORL-lékař“ Šojgu uskutečňuje úspěšnou léčbu pacienta. Radarové stanice Voroněž budou skenovat tisíce kilometrů nebe a vesmíru.

18; Putin: byly to Spojené státy, kdo se vměšoval do Ruských voleb. Americká televizní stanice odvysílala čtvrtou a poslední část dokumentárního filmu „Putinovo interview“.

19; Jako první půjde Národní garda a ministerstvo obrany. Začištění pak provede ukrajinská armáda. Kyjevské plány reconquisty Donbasu.

20; Nové hlavní město Islámského státu? Kam utekli vůdcové teroristů? Už je známo, kam utekli vůdcové islamistických skupin z Mosulu a města Rakká. Al-Majadín v syrské provincii Dajr az-Zaur se po městě Rakká stal novým hlavním městem teroristické skupiny Islámský stát. Informuje o tom agentura Associated Press.

21; Rusko nepatrně zvýšilo investice do státního dluhu USA. Rusko v dubnu zvýšila investice do amerických státních obligací na hodnotu 104,9 miliardy dolarů.

22; Radar na norském ostrově pomůže Spojeným státům sledovat ruské ponorky. Armáda ujišťuje, že nejnovější systém je jako celek určen pro sledování kosmického odpadu.

23; Už brzy... Bylo stanoveno datum zahájení rozhovorů o Brexitu. Rozhovory proběhnou v Bruselu ve dvou etapách a budou zahájeny 19. června.

24; Svět chce mír s Ruskem. O perspektivách normalizace vztahů mezi Ruskem a USA. Právě odvážná otevřenost ve vztazích s Ruskem by byla pro Trumpa výhodná.

25; V Kyjevě slíbili Donbasu tři až pět let „okupace“. Náměstek ministra pro otázky „dočasně okupovaných území“ Tuka si myslí, že Donbas bude pod vlivem Moskvy maximálně pět let. Pak jej Ukrajina dobude zpět.

26; Ministerstvo obrany Ruské federace oznámilo likvidaci vůdce Islámského státu Al-Bagdádího. Vůdce teroristů byl podle předběžných informací zlikvidován v Sýrii v důsledku ruského náletu.

27; Zákaz svatojiřských stužek na Ukrajině je výsměch veteránům Velké vlastenecké války, říká poslanec Státní dumy. Jestli to Ukrajinci bez řečí skousnou, znamená to, že ukrajinský lid se stal definitivně obětí strašlivého experimentu.

28; Návštěvnost stránek je nadhodnocována a na shromážděních se objevuje málo lidí. O mrtvých duších mezi Navalného stoupenci. Navalnyj zaujímá první místo v podílu mrtvých duší mezi svými stoupenci. Má jich přes 70 %.

29; Rusko zvýšilo obchod s USA a Čínou o třetinu. Podle výsledků prvních čtyř měsíců zahraniční obchod Ruska a Číny stoupl o 37 %.

30; Rusko chce obsadit Ukrajinu, říká ministr obrany Poltorak. Situace na frontě svědčí o tom, že agresor (Ruská federace) neopustila myšlenku zmocnit se naší země.

31; Sedmadvacetiletý syn moldavského režiséra (narozený v Moskvě) se rozhodl zavraždit Anatolije Šaríje. Skandál se rozhořel na sociální síti mezi Cristianem Jereghim a Anatolijem Šaríjem.

32; Novinky z bezvízového režimu: Ukrajinka se pokoušela propašovat svého syna v kufru do EU. Je zajímavé, že od 11. června se žena už dvakrát pokusila provézt dítě do Polska bez dokumentů.

33; V Petrohradě byl na opoziční akci příslušník OMON bodnut nožem do zad. O do nebe volajícím incidentu informoval zástupce šéfa ruské gardy Sergej Melikov.

34; Přesně za rok začíná v Rusku Mistrovství světa ve fotbale 2018. Britský Daily Mirror na svých stránkách fantazíruje o tom, jaké toto mistrovství bude.

35; Fotbalista ukrajinského národního mužstva tráví dovolenou na Krymu. Místo, kde tráví dovolenou obránce lvovských „Karpat“, prozradily geotagy v Instagramu.

36; Ruská centrální banka snížila úrokovou sazbu na 9 %. Rada ředitelů Ruské centrální banky 16. června oznámila snížení klíčové sazby z 9,25 na rovných 9 % ročně.

37; Na Ukrajině probíhá zatýkání ve věci vraždy bývalého poslance Státní dumy Voroněnkova. Národní policie Ukrajiny informuje o speciální operaci v Dněpropetrovské oblasti.

38; Německá taneční a hudební skupina Scooter vystoupí na Krymu navzdory hrozbám SBU. Jedeme na Krym proto, že tam máme fanoušky a ne tam dělat politiku, zdůraznil legendární vokalista a frontman skupiny Sooter H. P. Baxxter.

Reklama

39; Velitelé ukrajinské armády prodávají armádě Doněcké republiky své pozice. Bohužel jsou za uplynulý týden nové oběti mezi civilním obyvatelstvem.

40; „Hrdinové“ ATO nutí Kyjevany, aby šli na pochod homosexuálů. Známí „patrioti Ukrajiny“ se obracejí z plakátů s následující výzvou: „Podporuji LGBT pochod. Tito lidé také bojovali v ATO“.

41; Tajná operace: Ruští vojáci operují v syrském regionu obklíčeném teroristy. Ruští vojáci provádějí operace v zónách s extrémními riziky.

42; Linkový autobus z Doněcka měl vážnou nehodu v Rostovské oblasti. Podle předběžných informací se srazily dva autobusy, z nichž jeden přijížděl z Doněcka, a osobní vozidlo. Bohužel jsou i oběti na životech.

43; Porošenko se přiznal k porušování pravidel: Se svou ženou – tehdy budoucí lékařkou – chodil na noční služby v nemocnici a místo své ženy prováděl lékařské úkony, aby se prý mohla vyspat.

44; Nikoho nebudeme šetřit. Čubarov fantazíruje o budoucích etnických čistkách na Krymu. V případě okupace Krymu Ukrajinou budou muset poloostrov opustit všichni, kteří se tam přistěhovali po únoru 2014.

45; Ministerstvo obrany Ruské federace publikuje závěry z místa předpokládané likvidace vůdce Islámského státu, Ruské letectvo rozbombardovalo velitelské stanoviště teroristů už 28. května.

46; Nejsložitější je pracovat v podmínkách války. Bylo zveřejněno interview ministra výstavby a bytového hospodářství Doněcké republiky na téma obnovy soukromého sektoru.

47; Šéf protikorupčního výboru Nejvyšší rady je připraven hlasovat pro impeachment Porošenka. Sobolev zdůraznil, že prezident stojí v čele mnoha korupčních schémat v zemi.

48; Minské rozhovory se pohnou z mrtvého bodu po denacifikaci Ukrajiny, říká Plotnickij. Už máme dost toho, že tu máme jednu katastrofu – návrat nacismu a banderovštiny.

49; Kanalizace Kyjeva praská ve švech. Lidé si stěžují na nesnesitelný zápach. Kyjev se nachází na hranici technogenní katastrofy.

50; Byla dokončena montáž železničního oblouku Krymského mostu. Jedná se o nejzajímavější prvky Krymského mostu. Délka každého oblouku je 227 metrů.

51; Rusko úspěšně otestovalo protiraketu. Během zkoušek protiraketa úspěšně zasáhla cvičný cíl.

52; Navalnému zkrátili dobu vězení. Moskevský městský soud v pátek snížil dobu vězení pro Alexeje Navalného, ke kterému byl odsouzen za výzvy k nepovolené akci v centru Moskvy.

53; Šéfka ruské centrální banky: Nové sankce nebudou mít vliv na ruskou ekonomiku. Zpřísnění protiruských sankcí ze strany USA nebude mít velký vliv na ruský finanční trh, myslí si šéfka Centrální banky.

54; Armáda Luganské republiky zaujala pozice ukrajinské armády v okolí Popasné, Zolotého a Katěrinovky. Oznámil to oficiální zástupce Národní policie Luganské republiky.

55; Je to znamení. U příjezdu do Kyjeva se zřítila obrovská písmena s názvem města. Prostor, kde se nápis nachází, je v tuto chvíli zahrazený.

56; Ruské ministerstvo zahraničí odpovědělo na nápad Ukrajiny využít „chorvatský model“ návratu Donbasu. Ruské ministerstvo označilo podobné kroky za neproduktivní a nemístné.

57; Zamřel bývalý kancléř Německa Helmut Kohl. Bývalý kancléř Německa Helmut Kohl skonal ve věku 87 let.

58; V Radě federace obvinili Západ z informační války. Poté, co se do války v Sýrii zapojilo ruské letectvo, západní média začala všemi možnými i nemožnými prostředky bagatelizovat úspěšnost operace.

59; Povídačky ze „zóny“. Zadržený opozičník se pochlubil svými prominentními vztahy k Navalnému. Ilja Jašin vyprávěl příběh, který se údajně udál ve vazbě, kde si odbýval administrativní trest.

60; Ukrajinská armáda ostřelovala kontrolní stanoviště Luganské republiky. Byl zničen automobil patřící vojákovi. Ukrajinská armáda už třetí den po sobě ostřeluje pozice Národní policie Luganské republiky v okolí města Sčasťje.

61; Neonacisté napadli účastníky akce proti přejmenování Vatutinova prospektu v Kyjevě na Šuchevičův. Rozehnání shromáždění se zúčastnili i ozbrojenci z Nacionálního Korupusu a Nacionálních družin.

62; Krvavé spory mezi ozbrojenci. Sebevražedný útočník se odpálil u mešity v Idlíbu, když se pokoušel zabít vůdce Al-Káidy. V syrském „ráji islamistů“ v provincii Idlíb se odpálil sebevrah u mešity, ve které se nacházel vůdce Džebhat an-Nusrá.

63; USA dodaly za deset dní Kurdům 130 nákladních aut se zbraněmi. USA nadále dodávají členům syrské kurdské Straně demokratického svazu (PYD) zbraně pro boj s Islámským státem.

64; OSN komentovala informaci o likvidaci vůdce Islámského státu. Předtím ruské ministerstvo obrany sdělilo, že byl Al-Bagdádí zlikvidování údery ruského letectva v okolí města Rakká.

65; Trump Vyhlašuje nová omezení obchodu a turistiky s Kubou. Prezident USA Donald Trump přijel do Miami.

66; Společnost VKontaktě uzavřela svou kancelář v Kyjevě. Kancelář ruské sociální sítě VKontaktě byla uzavřena kvůli sankcím.

67; Situace na Ukrajině vypovídá o příchodu nových jestřábu k moci v Kyjevě, říká Plotnickij. Západ zapomíná, že na našich válečných polích byli už dvakrát biti.

68; Ruský specnaz a ruské letectvo pořádají hon na Islámský stát v provincii Hamá. Syrská armáda a ruské letectvo se připravují na očištění východní části provincie Hamá od Islámského státu.

69; Odchod „kancléře sjednotitele“. Svět si připomíná Helmuta Kohla. Kohl byl spolkovým kancléřem od roku 1982 do roku 1998.

70; Zacharovová komentovala novou politiku USA vůči Kubě. Předtím Trump oznámil zrušení Obamovy politiky normalizace vztahů s Kubou.

71; Možná ekologická katastrofa v Donbasu zasáhne Rusko i Evropu, říká Plotnickij. Západ by se na situaci měl podívat i z jiného pohledu, poznamenal Plotnickij.

72; Konflikt v Donbasu nelze řešit pomocí zbraní, říká Putin v interview pro režiséra Olivera Stonea.

73; Ropa se pokouší odrazit od pololetních minimálních hodnot. Ceny ropy v pátek rostou, ale přesto se obchodují na úrovni šestiměsíčních minimálních hodnot.

74; V Kremlu komentovali nespokojenost s protiruskými sankcemi v EU. Peskov poznamenal, že sankce jsou schopny poškodit nejen Rusko, ale i ty, kteří omezení podporují.

Zdroj: rusvesna.su

Zpracovala: Božena Weitingerová

Foto: YouTube.com

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(13 hlasujících)

Související články dle tagů