Obavy z mohutné invaze do Sýrie sílí. Na hranicích stojí stovky amerických a jordánských obrněnců (FOTO)

V Sýrii rostou obavy z mohutné invaze amerických a jordánských sil. V těsné blízkosti jižní hranice Sýrie jsou připraveny stovky vojenských vozidel jordánské a americké armády.

Jak Eurasia24.cz informovala, v oblasti dochází v těchto dnech k výraznému zvýšení vojenské aktivity v souvislosti s cvičením Eager Lion 2017 za účasti ozbrojených sil Jordánska, Spojených států a dalších zemí zapojených do „protiteroristické koalice“.

Reklama

Syrské zpravodajské služby však varují, že mohutné soustředění sil na hranici Sýrie může vyústit v podobnou invazi, jakou provedlo nedávno ze severu Turecko v rámci operace Štít Eufratu. Rovněž cíl má být stejný: podpora takzvaných „umírněných“ protivládních ozbrojenců zapojených do proxy organizace Svobodná syrská armáda.

Damašek nyní oprávněnost svého varování dokumentuje fotografiemi americké a jordánské vojenské techniky, soustředěné nedaleko syrských hranic. Připraveno je zde na 400 vojenských vozidel:

Obavy z mohutné invaze do Sýrie sílí

Obavy z mohutné invaze do Sýrie sílí

ea24

Foto: © Chris Tomson / Al-Masdar News

Reklama

loading...

Ohodnotit článek
(12 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je neděle 22. září 2019 a svátek má Darina.
 
Reklama

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama