Trump v otázce KLDR narazil na své možnosti a začal podlézat. Byl by „poctěn“ setkáním s Kimem

Po biči cukr, i když nikoliv plánovaný, ale vynucený. Po týdnech stupňování napětí a poté, co KLDR neustupuje ze svých pozic, provádí americký prezident Donald Trump otočku a severokorejskému vůdci Kim Čong-unovi podlézá.

Zatímco ještě před měsícem Trump vyhrožoval, že „sám vyřeší Severní Koreu“, poslal ke Korejskému poloostrovu útočnou skupinu s letadlovou lodí, hrozil „velkou, velkou válkou“ a ústy svého ministra zahraničí vzkázal světu, že „politika strategické trpělivosti skončila“, teď mluví naprosto jinak.

Rétoriku změnil v poslední dubnový den, kdy o Kim Čong-unovi pronesl kompliment, že je „a pretty smart cookie“ (ve smyslu „docela chytrý chlapík“).  

Toto prohlášení zveřejněné televizí CBS a řízeně distribuované „světovými agenturami“ se záhy ukázalo být pouze pokusným balónkem – několik hodin poté agentura Bloomberg přinesla Trumpovu citaci, v níž americký prezident přímo hovoří o možnosti setkání s Kim Čong-unem.

„Pokud by to bylo příhodné, abych se s ním setkal, tak bych to rozhodně udělal,“ uvedl Trump a dodal, že by byl setkáním „poctěn“.  

Severokorejci na stupňování amerického tlaku reagovali tím, že předvedli moderní zbraně, provedli několik raketových testů a dělostřelecké střelby nevídaného rozsahu. Účinkem se pravděpodobně minul i tlak na Čínu, protože i přes dočasné přerušení zřejmě pokračuje dovoz uhlí z KLDR, představující pro zemi významný zdroj příjmů.

ea24

Foto: YouTube.com

loading...

Ohodnotit článek
(8 hlasujících)

Přečtěte si

Dnes je neděle 21. července 2019 a svátek má Vítězslav.
 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Partneři


Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru