Vstup do Sýrie začíná Turky bolet. Přišli už o třicet tanků, mrtví vojáci přibývají

Každý další den operace „Štít Eufratu“ je pro Turecko víc než drahý. Jeho snaha vytlačit od svých hranic hrozby představované teroristickými skupinami vede ke značným ztrátám na živé síle i vojenské technice.

Poslední informace tiskové služby turecké armády hovoří o ještě jednom úmrtí tureckého vojáka v boji s ozbrojenci Islámského státu (IS) v okolí města Al-Bab.

Ve středu 23. listopadu došlo k těžko pochopitelnému incidentu. Během leteckého náletu u města Al-Bab byli zabiti tři turečtí vojáci a 10 dalších bylo zraněno. Další pak zemřel v nemocnici na následky vnitřních zranění způsobených výbuchem bomby.

Generální štáb turecké armády obvinil z náletu syrské vládní letectvo, syrské velení však podíl svých nebo ruských letadel na náletu kategoricky odmítlo.

Jen během čtyřiadvaceti hodin zahynulo na severu Sýrie v bojích s ozbrojenci IS a oddíly kurdské domobrany sedm tureckých vojáků a 25 jich bylo zraněno.

Od počátku operace „Štít Eufratu“ už Turecko přišlo o třicet tanků a v bojích bylo zabito sedmnáct vojáků. Desítky dalších utrpěly zranění.

V obdobném trendu se situace bude pravděpodobně vyvíjet i nadále, neboť Ankara se zapojila do aktivní konfrontace s koalicí „Syrských demokratických sil“ (SDF), do níž vstoupily i oddíly Vojenské rady Manbidže a Lidových obranných jednotek (YPG) kurdské Sjednocené demokratické strany (PYD).

Značná část tureckých ztrát na živé síle a technice jde na účet uvedené koalice jako „odveta“ za to, že Turecko obnovilo dělostřelecké ostřelování a nálety na území kontrolovaná těmito silami. I když se turecké armádě v severní Sýrii podařilo od začátku operace s pomocí islámských oddílů vytlačit IS a jednotky SDF z 218 osad, nemohou tyto výsledky utrpěné ztráty kompenzovat.

Zdroj: in24.org

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

Reklama

Ohodnotit článek
(6 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pondělí 23. září 2019 a svátek má Berta.
 
Reklama

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama