Podporuje Egypt vojensky Sýrii? Prezident Sísí je jasně na straně Bašára Asada

Egypt údajně vyslal svá vojska na pomoc Damašku a egyptští piloti se již dokonce mají nacházet v syrském Hamá, informuje list Assafir. Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí rovněž veřejně vyjádřil podporu v boji s terorismem svému syrskému kolegovi Bašáru Asadovi.

V rozhovoru pro portugalskou televizi RTP egyptský prezident Sísí označil syrskou vládu jako nejdůslednější v boji s teroristy v Sýrii i v otázce obnovení stability v zemi rozvrácené válkou.

Na dotaz, zda Egypt vyšle mírové jednotky do Sýrie v případě, že bude v zemi zahájen proces urovnání konfliktu, egyptský prezident odpověděl, že je třeba se v prvé řadě spoléhat na „odpovědnost (syrské) národní armády“. Avšak současně podotkl, že jeho prioritou je „podpora národní armády“ Sýrie.

Zdroj: BMPD

Ilustrační foto: YouTube.com

Ohodnotit článek
(1 hlas)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je úterý 17. září 2019 a svátek má Naděžda.
 
Reklama

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama