Zdokumentováno: Turecko přesouvá k syrským hranicím tanky

V posledních několika dnech se v médiích objevily informace o tom, že Turecko přesouvá k hranicím se Sýrií desítky tanků. Turecký server Haberler.com v pátek 27. listopadu zveřejnil první videozáběry tohoto přesunu, který přichází ihned po pokusu vyprovokovat Rusko sestřelením letadla a dále vyostřuje už tak napjatou situaci.

Podle původních informací má docházet k přesunu tankové techniky ze západu do východní a jihovýchodní části země. Na videu je (podle anglických překladů v blogosféře) zachycen železniční přesun tanků do města Gaziantep. Tanky jsou zde přemísťovány na tahače a mají směřovat blíže k syrským hranicím.


Jedná se o původně americký, avšak s izraelskou pomocí výrazně modernizovaný typ M60T Sabra Mk.II, jichž mají turecké pozemní síly k dispozici celkově okolo 170.

Oficiální důvod přemístění tanků k syrským hranicím zůstává neznámý, přesun však začal bezprostředně po pečlivě připraveném a koordinovaném sestřelu ruského stíhacího bombardéru Su-24 v úterý 24. listopadu. Co chtělo Turecko, resp. USA sestřelením ruského letounu vyprovokovat, pravděpodobně dobře vědí ruské zpravodajské služby.

Rusko neponechává nic náhodě: v Sýrii se nedávno objevily nově přivezené tanky T-72B a je známou skutečností, že jsou zde dislokovány také moderní obrněnce T-90S (na snímku ze Sýrie):

Geo, Eurasia24.cz

Foto: YouTube.com a Rabea Kalawandy

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je neděle 20. října 2019 a svátek má Vendelín.
 
Reklama

 

 

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama