Putin: Na Ukrajině byl zvenčí zorganizován ozbrojený převrat

Ruský prezident Vladimir Putin přednesl v pondělí 28. září dlouho očekávaný projev před Valným shromážděním OSN. Otevřeně hovořil také o Ukrajině, kde podle něj vznikla velice vážná geopolitická krize poté, co tam byl zvenčí zorganizován ozbrojený převrat.

Mnohé postsovětské země byly postaveny před volbu, ke komu se přidat: k Východu, nebo k Západu? A výsledky toho vidíme na Ukrajině, řekl Vladimir Putin.

Nejprve pokračovali v kurzu na rozšiřování NATO. Kvůli čemu, ptáme se. Potom postavili postsovětské země před volbu, ke komu se přidat. K Západu, nebo k Východu? Dříve nebo později musela taková konfrontační logika vyústit ve velice závažnou geopolitickou krizi. A právě to se stalo na Ukrajině, kde využili nespokojenosti značné části obyvatel s tehdejší vládou a zvenčí vyprovokovali ozbrojený převrat. A důsledkem toho byla občanská válka,“ řekl ruský prezident.

Další informace z Putinova projevu jsou dostupné na českých stránkách informačního serveru Sputnik zde: http://cz.sputniknews.com/svet/20150928/1244447.html#ixzz3n3IMnoCI

Plné znění projevu Vladimira Putina je k dispozici v ruštině zde: http://kremlin.ru/events/president/news/50385

foto: kremlin.ru / Creative Commons Attribution 4.0 International

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pondělí 26. srpna 2019 a svátek má Luděk.
 
Reklama

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama