Události nabírají spád. Rusko, Sýrie, Irák a Írán zřizují v Bagdádu společné centrum

Aktuální zpráva dobře informované ruské televize RT znamená naplnění předpokladů o spojení sil Ruska, Sýrie, Íránu a Iráku při záchraně regionu, který se západní oligarchie rozhodla prostřednictvím teroristů v jeho současné podobě zlikvidovat a následně destabilizovat rovněž Evropu.

Rusko, Sýrie, Irák a Írán vytvořily společné Informační centrum pro koordinaci boje s Islámským státem, zveřejnila v sobotu 26. září RT na základě informace vojensko-diplomatického zdroje. Informace o společném postupu čtyř zemí byla uvedena i v nedávno zveřejněném českém překladu stručné analýzy posledního vývoje událostí.

Ruská federace, Syrská arabská republika, Republika Irák a Islámská republika Írán přijaly rozhodnutí o zřízení informačního centra v Bagdádu, kde budou působit představitelé generálních štábů těchto států,“ uvedl pro RT vojensko-diplomatický zdroj.

Hlavní funkcí nové struktury bude sběr, zpracování, kompletace a analýza aktuálních informací o situaci v blízkovýchodním regionu v kontextu války s Islámským státem, distribuce informací podle účelu využití a jejich operativní předání generálním štábům zúčastněných zemí.

Informační centrum budou řídit důstojníci ozbrojených sil Ruské federace, Syrské arabské republiky, Republiky Irák a Islámské republiky Írán vždy tři měsíce na základě rotace. V souladu s uzavřenými dohodami převezme řízení informačního centra na následující tři měsíce Irák.

Založení informačního centra je důležitým krokem na cestě ke sjednocení úsilí zemí regionu ve válce s mezinárodním terorismem a v první řadě s Islámským státem,“ prohlásil zdroj RT.

Úspěšná činnost centra v blízké budoucnosti vytvoří podmínky pro to, aby na jeho základě vznikl koordinační výbor pro plánování operací a řízení uskupení ozbrojených sil Ruska, Sýrie, Iráku a Íránu v boji proti Islámskému státu, uzavírá RT.

Původní zdroj: https://russian.rt.com/article/119183

Ilustrační foto: http://mil.ru / Creative Commons Attribution 4.0

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

Dnes je neděle 21. července 2019 a svátek má Vítězslav.
 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Partneři


Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru