Reportáž TV Zvezda: Islámští teroristé v Sýrii hromadně skládají zbraně

Informace přicházející v posledních dnech ze Sýrie zavdávají k lehkému optimismu. Patří mezi ně i reportáž ruské televize Zvezda o tom, že bojovníci teroristické organizace fronta an-Nusrá ve velkém skládají své zbraně.

Stovky obyvatel Syrské arabské republiky v minulosti přešly na stranu teroristů, avšak nyní se rozhodli vrátit se k pokojnému životu. Jak informuje reportér ruské TV Zvezda z místa událostí, ve městě Keneker dobrovolně složilo zbraně více než pět set bojovníků fronty an-Nusrá, která je odnoží Al-Káidy v Sýrii.

Mnohým z nich není více než osmnáct let a tito lidé se zpravidla neúčastnili bojů. Svůj záměr po složení zbraně musí potvrdit písemně: jménem Alláha se zavazují nevzít do ruky zbraň, nespolupracovat s teroristy – a svoji přísahu stvrzují otiskem palce.

Tito mladíci sami přišli k postavením pravidelné syrské armády. A totéž se děje v desítkách obcí regionu. Některé z chlapců teroristé nalákali penězi, jiní byli přinuceni před namířenou hlavní automatu, nicméně peníze či lepší život nezískali jedni ani druzí.

Jak řekl bývalý velitel jednotky bojovníků Musahmat Allijah, ve výcvikových táborech je přijímali cizinci. „Viděl jsem, jak emisaři Islámského státu uřezali vojákům ruce a nohy. A jak obyčejným lidem, kteří odmítli odsoudit vládu, vytrhli jazyk. Náš výcvikový tábor se nacházel v Saúdské Arábii, tam jsem dostal i zbraň. Instruktoři byli cizinci, Američani,“ řekl reportérovi TV Zvezda.

V poslední době se situace na frontách pro syrskou armádu podstatně změnila. Vojska Bašára Asada pomalu, ale systematicky osvobozují města od teroristů. Lidé sami začínají chápat, že se účastní cizí války, a odevzdávají automaty, pušky, minomety a další techniku. Mnozí z nich se chystají vstoupit do řad milice a pomstít se teroristům.

Zdroj: TVZvezda.ru

Překlad: Eurasia24.cz

Reportáž v ruštině na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=QCZHQyl78pY

Foto: YouTube

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pátek 23. srpna 2019 a svátek má Sandra.
 
Reklama

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama