Vysoký syrský diplomat: Rusko má právo udeřit na pozice Islámského státu v Sýrii

Stálý zástupce Sýrie při OSN Bašár Džafarí ve středu 16. září prohlásil, že Rusko má právo provést údery na pozice teroristické organizace Islámský stát na území Sýrie.

Tvrdit, že Ruská federace takové právo nemá, je podle něj nesmyslné. „Proč Američané bojují s Islámským státem s použitím bojových letadel, ale Rusům je třeba to zakázat? V tom není žádný smysl,“ řekl diplomat. „Koneckonců, bojujeme přece s jedním nepřítelem,“ poznamenal.

Komentoval rovněž informace o přesunu ruské vojenské techniky do Sýrie, údajně s cílem vybudování vojenské základny v pobřežním městě Latakia. Džafarí uvedl, že veškeré aktivity vojsk Ruské federace v jeho zemi zapadají do rámce dvoustranné rusko-syrské vojenské spolupráce, která trvá už řadu let. „To není žádné tajemství,“ dodal. (geo)

Zdroj: TASS.ru

Ilustrační foto: Vitalij Kuzmin, CC BY-SA 3.0

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pondělí 26. srpna 2019 a svátek má Luděk.
 
Reklama

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama