Ruský personál podle snímků čile pracuje na letišti v syrské Latakii

Agentura Interfax přinesla informaci, v níž cituje závěry americké bezpečnostní poradenské společnosti Stratfor k probíhajícím aktivitám ruských ozbrojených sil v Sýrii. Pokud se zveřejněné závěry zakládají na skutečnosti, potvrzují informace, že Rusové v Latakii připravují podmínky pro přistávání těžkých transportních letadel.

Zůstává otázkou, proč soukromá americká poradenská firma právě nyní – a proč vůbec – zveřejnila své závěry, podložené satelitními snímky, které byly pořízeny již 4. září. Stratfor nicméně platí za renomovaný zdroj, jehož informace často využívají americké bezpečnostní struktury. Co tedy ze zveřejněných závěrů vyplývá?

Především Stratfor tvrdí, že „Rusové se zdají být těmi, kdo v Latakii zřizují základnu pro operace“. Snímky mají ukazovat nově zbudovanou věž řízení letového provozu, nově položené asfaltové povrchy v prostoru letiště, ale také seřazené kontejnerové objekty, které Stratfor považuje za mobilní obydlí.

Stavba je podle analýzy v plném proudu na celém letišti. Zemní práce jsou viditelné po celé délce jedné ze vzletových a přistávacích drah, pravděpodobně s cílem uzpůsobení pro přistávání těžších dopravních letadel. Ze snímků je rovněž patrné, že byly zřízeny dvě nové přistávací plochy pro vrtulníky.

Web Eurasia24.cz nedávno přinesl informaci o ruské humanitární operaci v Sýrii. Teprve nejbližší budoucnost ukáže, jakým způsobem Rusko zužitkuje svoji současnou stavební aktivitu na letišti v Latakii. S ohledem na rozsah prováděných prací je však velmi pravděpodobné, že využití letiště bude mít dlouhodobější charakter a nedávné přistání Ruslanů bylo pouhým začátkem.  

Zdroj: Interfax.ru

 

Ilustrační foto: (geo)

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pátek 23. srpna 2019 a svátek má Sandra.
 
Reklama

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama