Takto se řeší uprchlická krize: Rusové zachraňují nejen Sýrii. Zachraňují i Evropu

Ruská federace zahájila rozsáhlou humanitární operaci s cílem poskytnout bezprostřední pomoc lidem prchajícím před válečnými hrůzami v Sýrii. Na letišti v západosyrské Latakii v sobotu 12. září přistály první dva letouny An-124-100 Ruslan s desítkami tun nikoliv zbraní, ale humanitárního nákladu, který má pomoci syrským lidem přímo na území této Západem týrané země. S operací přímo souvisí ruské vojenské aktivity v Sýrii.

Podle informací ruských médií má být součástí humanitární operace budování zázemí, které tisícům syrských lidí umožní přežít do doby, než se budou moci vrátit domů a pracovat na obnově svých domovů.

 

Součástí humanitárního nákladu je proto i vybavení pro stavbu stanového tábora, zahrnující vše od stanů po nádobí. Předpokládá se, že tábor bude chráněn, bude spravován syrskými úřady a poskytne bezpečný prostor pro až dva tisíce lidí. Rusko je připraveno postavit v budoucnu alespoň desítku podobných táborů, jejich přesný počet vzejde z vývoje humanitární situace v zemi. Ochranu zřizovaných táborů mají zajišťovat jednotky ruské armády a možná také íránské ozbrojené síly.

 

Zprávu o ruské humanitární operaci přinesla i západní a česká média, která ji však zcela účelově dala do kontextu mj. s údajnou „přímou ruskou vojenskou intervencí".

 

Ruští i syrští představitelé v minulých dnech opakovaně potvrdili, že ruská vojenská pomoc se uskutečňuje, ale v souladu s rusko-syrskými úmluvami a platným mezinárodním právem. Web Eurasia24.cz přinesl už počátkem září informaci o výskytu konkrétních ruských zbraní a vojenského vybavení na syrském bojišti, přičemž jak později doplnily ruské zdroje, technika je dodávána na účet zálohy za nedodané protivzdušné systémy S-300 z novovýroby.

Zvyšující se intenzita ruské vojenské pomoci Sýrii je zjevná, avšak evidentně nesouvisí jen s legitimními dodávkami techniky syrské armádě, ale také s rozsáhlou humanitární operací. Západ tímto dostává odpověď na otázku, proč ruská námořní pěchota ochraňuje letiště v Latakii: Rusové zde museli připravit podmínky pro příjem těžkých transportních letadel a také zajistit ochranu personálu letiště.

Rusko dosud stálo mimo konfliktní debatu o uprchlících, mimo spory o to, která země má přijmout běžence a kolik. Namísto toho zvolilo skutečně humánní a gramotné řešení v podobě poskytnutí rozsáhlé pomoci přímo na teritoriu Sýrie. Svými současnými humanitárními i vojenskými aktivitami konkrétním způsobem přispívá k záchraně Sýrie a syrských lidí a s tím také vyvinulo úsilí k zastavení uprchlické vlny, která začala decimovat evropský kontinent.

K ruské humanitární operaci se již připojil Írán a je docela možné, že se v blízké době přidá i Čína.

Exkluzivní záběry byly pořízeny v sobotu 12. září a přinesl je ruský portál Rusvesna.su.

Eurasia24.cz materiály publikuje se souhlasem původního zdroje:

Zdroj, foto a více na: rusvesna.su

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je pondělí 26. srpna 2019 a svátek má Luděk.
 
Reklama

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama