Představil se Výbor pro záchranu Ukrajiny

V Moskvě se v pondělí 3. srpna uskutečnila tisková konference nově založeného Výboru pro záchranu Ukrajiny. Sestává z bývalých ukrajinských politiků nebo osobností, které byly nuceny z postmajdanovské Ukrajiny uprchnout.

Mluvčím Výboru je bývalý premiér země Nikolaj Azarov. V průběhu pondělní tiskové konference představil program Výboru a také možného kandidáta na prezidenta Ukrajiny – exposlance Nejvyšší rady Vladimira Olejnika.

 

O události informují i naše média, kdy například Novinky píší, že "o osudu svrženého prezidenta ani o případné spolupráci s ním se Azarov nezmínil". Web ruské televize RT ovšem uveřejňuje informaci kompletní: Azarov konstatuje, že s Janukovičem pracoval po mnoho let a že exprezident byl v každé etapě své politické kariéry jiný.

 

Když nyní Výbor projednával, koho přizvat ke spolupráci a koho ne, padlo rozhodnutí nepřizvat nikoho z Janukovičovy blízkosti, ani Janukoviče samotného. S Janukovičem se tedy – alespoň podle zveřejněných informací – nepočítá. (lin)

 

Zdroj: https://russian.rt.com/article/106966

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)
Reklama

Přečtěte si

Dnes je úterý 17. září 2019 a svátek má Naděžda.
 
Reklama

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Reklama

Partneři

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru
Reklama