„Izolace“ Ruska pokračuje: Naryškin ocenil odmítnutí Soulu připojit se k sankcím

Předseda ruské Státní dumy Sergej Naryškin během pracovní snídaně se zástupci korejské podnikatelské sféry v Soulu vyzdvihl postoj jihokorejské vlády, která se odmítla připojit k protiruským sankcím.

„Hovoříme-li o politice, chtěl bych připomenout pevnou pozici korejské vlády, která se nepoddává tlaku, přesvědčování a dokonce ani hrozbám ze strany Washingtonu a nepřipojila se k takovým krokům, jako jsou nelegální protiruské sankce,“ prohlásil Naryškin.

Jak poznamenal, složení účastníků setkání a pozornost sdělovacích prostředků vypovídají o oboustranném zájmu podnikatelů na rozvoji mnohotvárné a vzájemně prospěšné spolupráce mezi Ruskem a Korejskou republikou, uvádí RIA Novosti. „A tomu nemůže zabránit nic, včetně nelehké situace ve světové ekonomice a politice,“ zdůraznil Naryškin.

Protiruské sankce podle něj představují opatření, které porušuje normy mezinárodního práva a pravidla Světové obchodní organizace. „Mimochodem, po svých schůzkách s evropskými kolegy, poslanci a představiteli evropského byznysu bych rád řekl, že oni projevují velmi vážné znepokojení nad akcemi Západu vůči Rusku,“ pokračoval předseda Státní dumy.

Dodal, že podnikatelům ze západoevropských firem tato „sankční epopej“ nepřináší nic než škody a ušlý zisk ze ztráty pozic na atraktivním ruském trhu. A co se týká ruské ekonomiky, tak ta podle Naryškinových slov dostala další stimuly pro rozvoj, strukturální reformy i „pro odstranění disproporcí mezi západním a východním vektorem ruské zahraniční obchodní politiky“.

Pracovní snídaně, která se uskutečnila v rámci oficiální návštěvy Sergeje Naryškina v Korejské republice, se zúčastnili představitelé čelných korejských společností, jako je Samsung Electronics Co., LS Networks, Daelim, Lotte Group, Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering, BHI Group, Korejská asociace mezinárodního obchodu, Korejská asociace dovozců, Korejská korporace vodních zdrojů či Mezinárodní asociace dodavatelů do Korejské republiky.

Později na schůzce s předsedou Národního shromáždění korejské republiky Čungem Ui-hwou zaznělo, že Korejská republika je „pro Rusko prioritním a velmi perspektivním partnerem v celém tichomořském regionu“.

Zdroj: http://vz.ru/news/2015/5/19/745964.html


photo credit: South Korea Flag via photopin (license)

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru