Zaútočíme „vlčí smečkou“, pohrozili Ukrajinci ruskému námořnictvu. O iluze přišli po třech dnech (VIDEO)

Ukrajinské námořnictvo s velkou slávou ukázalo taktiku útoku „vlčí smečky“ na ruské námořní cíle v Černém moři a také prostředky jejího provedení: malé dělové čluny Projektu 58155 Gjurza-M. Jen tři dny poté Rusové názorně předvedli, jak by takový útok „vlčí smečkou“ pro Ukrajinu skončil.

V polovině října na moře poprvé vypluly dva páry „rychlých“ ukrajinských bojových člunů, zatímco třetí dvojice zůstala u pevniny. „Název ‚vlčí smečka' vystihuje, že se můžeme v šestici (člunů) vrhnout na velké plavidlo protivníka,“ řekl velitel jednoho z člunů Alexandr Regula.

Taktika „vlčí smečky“ – mnoha lehkých plavidel útočících na jedno velké – není vynálezem ukrajinských námořníků. „Když ‚vlčí smečka' zaútočí na ruskou loď, ta nebude schopná současně držet na mušce šest, pět nebo ani čtyři cíle. To znamená, že přinejmenším jedno z těchto pancéřovaných ‚vlčat' protivníka dostane,“ řekl velitel skupiny hladinových plavidel Dmitrij Gluchov.

Zde je video z ukrajinské slávy.

Jenže chrabří Ukrajinci ve svých úvahách zcela opomněli jednu věc.

Jen tři dny po ukrajinském cvičení posádky letadel Černomořské flotily námořnictva Ruské federace cvičily ničení skupiny bojových plavidel fiktivního protivníka. Informoval o tom vedoucí oddělení informačního zabezpečení Černomořské flotily kapitán Vjačeslav Truchačev.

V průběhu cvičení vedly průzkumnou činnost letouny Su-24MP, které na moři odhalily skupinu lodí – imitujících právě malé raketové čluny.

Co se dělo poté, můžete vidět na videu níže: na lodě zaútočily víceúčelové stíhací letouny Su-30SM, které je zničily bombovým útokem:

Geo, Eurasia24.cz

Ilustrační foto: © Vitaly Kuzmin

loading...

Ohodnotit článek
(12 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Vojenství

 • Mezitím v KLDR: další přehlídka a další překvapení, které Pentagon oblilo studeným potem (FOTO)
  Stalo se už pravidlem, že každá vojenská přehlídka v severokorejském Pchjongjangu přinese nějaké překvapení potvrzující vysokou technologickou úroveň tamního zbrojního průmyslu. Bylo tomu tak i tentokrát, v rámci přehlídky při příležitosti 70. výročí vzniku Korejské lidové armády ve čtvrtek 8. února.
  pátek, 09 únor 2018 17:42 Přečteno 7895 krát
 • Potvrzeno: Su-57 jsou v Sýrii a budou nasazeny v boji. Zde jsou podrobnosti
  Ruské zdroje ve čtvrtek 22. února potvrdily přílet nejméně dvou bojových letounů páté generace Su-57 do Sýrie. O den dříve o události jako první médium v České republice informovala Eurasia24.cz.
  čtvrtek, 22 únor 2018 22:26 Přečteno 6389 krát
 • Su-25 pod palbou. Co všechno už šturmovik vydržel a proč byl sestřelen? (VIDEO)
  Nedávná ztráta Su-25 byla prvním případem sestřelu tohoto ruského bitevníku v Sýrii. Šlo o ojedinělou událost navzdory faktu, že tyto ruské šturmoviky jsou v Sýrii nasazovány velmi intenzivně a denně čelí palbě z nejrůznějších zbraní.
  úterý, 13 únor 2018 22:44 Přečteno 5948 krát
 • Kachna, nebo naprostá senzace? FOTO má ukazovat přílet dvojice Su-57 do Sýrie
  Senzační zprávu přinesl ve středu 21. února syrsko-libanonský pozorovatel konfliktu v Sýrii Wael Al Hussaini. Publikoval fotografii, která má ukazovat přílet ruských letounů páté generace Su-57 na základnu Hmímím.
  středa, 21 únor 2018 22:59 Přečteno 5307 krát
 • Buky nenechávají Izrael klidným. Syřané s těmito raketami šetří
  Syrská protivzdušná obrana je stále úspěšnější při eliminaci izraelských útoků. Svědčí o tom nejen sestřelení letounu F-16I, ale i schopnost likvidovat rakety odpálené z izraelského území. Tato skutečnost je plodem výcviku syrského personálu ruskými specialisty a také zapojení modernizovaných či nových komplexů PVO. Jedním z nich je ruský Buk-M2E.
  čtvrtek, 15 únor 2018 23:01 Přečteno 5103 krát

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru