Proameričtí bojovníci zaútočili na ruský bitevník. Zběsilá palba výsledek nepřinesla (VIDEO)

Extrémisté z organizace Džajš al Izza se v Sýrii pokusili sestřelit ruský šturmovik.

Ozbrojenci na severu provincie Hama zaútočili na bitevní letoun Su-25 ruských Vzdušných a kosmických sil. Použili k tomu – jako v minulosti už nesčetněkrát – jeden z nejpoužívanějších „zbraňových systémů“ v syrské válce: na pickupu namontovaný dvouhlavňový protiletadlový kanon ZU-23-2.

Terorista vedl na cíl intenzivní palbu, ale i tento pokus byl marný.

Džajš al Izza je jednou z organizací, které Spojené státy, účelově a realitě navzdory, označují za „umírněné“ a podporují je dodávkami zbraní, konkrétně například protitankovými řízenými střelami BGM-71 TOW. Ozbrojenci tyto zbraně používají v boji proti syrské armádě.

Suchoj Su-25 je jedním z nejodolnějších bojových letadel na světě. Pancíř chrání důležité systémy letadla stejně jako pilota, který sedí v kabině zhotovené z pětadvacetimilimetrového pancíře z titanové slitiny.  

ZU-23-2 je legendární třiadvacetimilimetrový protiletadlový automatický dvojkanon, vyvinutý v 50. letech v Sovětském svazu. Vyráběl se také v Bulharsku, Polsku, Egyptě a v Čínské lidové republice. Jako vysoce univerzální a poměrně spolehlivou zbraň jej v Sýrii používá většina stran účastnících se pozemních bojů.

Geo, Eurasia24.cz

Ilustrační foto: © Vitaly Kuzmin

Ohodnotit článek
(9 hlasujících)

Přečtěte si

 • Okamžitý globální úder USA? Dvě ruské zbraně způsobí Američanům vrásky

  Spojené státy chtějí dostat Rusko do kouta svým programem okamžitého globálního úderu. Rusko ale bude disponovat odpovídajícími prostředky obrany i odvetného úderu.

 • Skrývá Izrael, že poškozený letoun F-35 byl zasažen syrskou raketou S-200? (VIDEO)

  Zdá se, že izraelská „demonstrace síly“ během nedávné návštěvy ruského ministra obrany Sergeje Šojgu se změnila v totální krach.

 • Andrej Babiš je cenný politik

  Babišovi lidé odvedli za čtyři roky obrovský kus práce, díky které našly pod oligarchovými křídly útočiště desetitisíce bývalých voličů jiných stran, včetně třeba původně pravověrných komunistů. Krutě spláčou nad výdělkem. Babiš ale dokázal i něco, pročež nelze jeho význam jakkoliv snižovat.

 • Jak se krade v Rusku a na Ukrajině

  Mezi „svidomými“ Ukrajinci panuje názor, že korupční problémy Ruska a Ukrajiny jsou totožné. Titíž oligarchové ze soupisu časopisu Forbes s jachtami a miliardovým jměním, nabytým kdovíjakým kouzelným způsobem, tatáž zlodějská sebranka, velí guberniím a oblastem. Ruským obyvatelům se dostane pouze o něco více peněz, protože k nim doletí více ropných krůpějí z panského stolu. A to je celá podstata jejich vyšší životní úrovně.

 • Ukrajinci se pokusili o vlastní „Terminator“. Moc se to nepovedlo

  Ukrajinský obranný průmysl v minulých dnech s velkou slávou představil „bojové vozidlo podpory Straž“. Koncepčně jde evidentně o nápodobu ruského bojového vozidla bojového vozidla podpory tanků (BMPT) Terminator, které se po mnoha letech vývoje dostává na výsluní. Lze prakticky s jistotou předpovědět, že ukrajinský „klon“ nic takového nečeká.

 

 

 

Nejčtenější články - Vojenství

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru