Válka v Sýrii zuří i v podzemí. Vládní síly pohřbily zaživa osmnáct extrémistů

Následující událost vypovídá o tom, jak důležitou úlohu může sehrát ve válečném konfliktu zdánlivě banální „náhoda“. Tato nakonec vedla k jednorázové likvidaci osmnácti ozbrojenců z teroristické skupiny Fajlak Al-Rahman. Příslušníci syrských Republikánských gard je doslova pohřbili zaživa.

Během jednoho z řady střetnutí v Ain Tarmě (satelitní město na předměstí Damašku; pozn. překl.) se pod syrským vládním vojákem propadl skrytý poklop.

Bojovník se nepropadl hluboko – nohama dopadl na jakousi mříž. Jeho spolubojovníci mu pomohli dostat se ven, a jelikož okolo zuřil boj, události v tu chvíli nepřikládali větší váhu.

Asi po týdnu voják vyprávěl o svém zážitku kamarádům jako o legraci. Jenže jeho přemýšliví přátelé nenechali celou věc jen tak a nechali si příběh vylíčit do posledních podrobností. Informaci předali rotnému a ten ji „posunul“ dále svým nadřízeným.

Velení Republikánských gard poté rozhodlo, že uvedenou skutečnost je nutno prověřit a v noci vyslalo na označené místo dva průzkumníky. Ti nakonec našli díru do země, zaházenou suchými větvemi, plastovými foliemi a dalším odpadem.

Pod tím vším pak byla silná a pevná mříž a pod ní – tunel. Vojáci tunel ještě několik dnů nenápadně pozorovali, aby se přesvědčili, že jej ozbrojenci z organizace Fajlak Al-Rahman skutečně používají.

Jednotka ženistů pak dostala pracný úkol: prokopat se kamenitou půdou až k tunelu povstalců.

Když byla tato nejtěžší část práce hotova a chodba prokopána až ke stěně tunelu, nanosili vojáci Republikánské gardy ke konci chodby hromadu výbušnin (stojí za zmínku, že se k tomu velmi dobře hodily vadné protipěchotní miny, které dostala jednotka RG v Ain Tarmě).

Jakmile další den povstalci tunel znovu použili, odpálili vládní vojáci nálož a v troskách tunelu pohřbili osmnáct islamistů.

„Někteří z nich zemřeli okamžitě, další pohřbily trosky, naživu ale nezůstal nikdo,“ oznámil syrský vládní důstojník, kterému bylo svěřeno velení operace.

Ve východních předměstích Damašku probíhají podobná střetnutí den co den, ale nepřinášejí praktický úspěch žádné z bojujících stran. Samotní Syřané nazývají tento stav „podzemní válkou“.

mbi, Eurasia24.cz

Zdroj a foto: free-news.su

Ohodnotit článek
(12 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Vojenství

 • Mezitím v KLDR: další přehlídka a další překvapení, které Pentagon oblilo studeným potem (FOTO)
  Stalo se už pravidlem, že každá vojenská přehlídka v severokorejském Pchjongjangu přinese nějaké překvapení potvrzující vysokou technologickou úroveň tamního zbrojního průmyslu. Bylo tomu tak i tentokrát, v rámci přehlídky při příležitosti 70. výročí vzniku Korejské lidové armády ve čtvrtek 8. února.
  pátek, 09 únor 2018 17:42 Přečteno 7900 krát
 • Potvrzeno: Su-57 jsou v Sýrii a budou nasazeny v boji. Zde jsou podrobnosti
  Ruské zdroje ve čtvrtek 22. února potvrdily přílet nejméně dvou bojových letounů páté generace Su-57 do Sýrie. O den dříve o události jako první médium v České republice informovala Eurasia24.cz.
  čtvrtek, 22 únor 2018 22:26 Přečteno 6549 krát
 • Su-25 pod palbou. Co všechno už šturmovik vydržel a proč byl sestřelen? (VIDEO)
  Nedávná ztráta Su-25 byla prvním případem sestřelu tohoto ruského bitevníku v Sýrii. Šlo o ojedinělou událost navzdory faktu, že tyto ruské šturmoviky jsou v Sýrii nasazovány velmi intenzivně a denně čelí palbě z nejrůznějších zbraní.
  úterý, 13 únor 2018 22:44 Přečteno 5957 krát
 • Kachna, nebo naprostá senzace? FOTO má ukazovat přílet dvojice Su-57 do Sýrie
  Senzační zprávu přinesl ve středu 21. února syrsko-libanonský pozorovatel konfliktu v Sýrii Wael Al Hussaini. Publikoval fotografii, která má ukazovat přílet ruských letounů páté generace Su-57 na základnu Hmímím.
  středa, 21 únor 2018 22:59 Přečteno 5327 krát
 • Buky nenechávají Izrael klidným. Syřané s těmito raketami šetří
  Syrská protivzdušná obrana je stále úspěšnější při eliminaci izraelských útoků. Svědčí o tom nejen sestřelení letounu F-16I, ale i schopnost likvidovat rakety odpálené z izraelského území. Tato skutečnost je plodem výcviku syrského personálu ruskými specialisty a také zapojení modernizovaných či nových komplexů PVO. Jedním z nich je ruský Buk-M2E.
  čtvrtek, 15 únor 2018 23:01 Přečteno 5110 krát

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru