Válka v Sýrii zuří i v podzemí. Vládní síly pohřbily zaživa osmnáct extrémistů

Následující událost vypovídá o tom, jak důležitou úlohu může sehrát ve válečném konfliktu zdánlivě banální „náhoda“. Tato nakonec vedla k jednorázové likvidaci osmnácti ozbrojenců z teroristické skupiny Fajlak Al-Rahman. Příslušníci syrských Republikánských gard je doslova pohřbili zaživa.

Během jednoho z řady střetnutí v Ain Tarmě (satelitní město na předměstí Damašku; pozn. překl.) se pod syrským vládním vojákem propadl skrytý poklop.

Bojovník se nepropadl hluboko – nohama dopadl na jakousi mříž. Jeho spolubojovníci mu pomohli dostat se ven, a jelikož okolo zuřil boj, události v tu chvíli nepřikládali větší váhu.

Asi po týdnu voják vyprávěl o svém zážitku kamarádům jako o legraci. Jenže jeho přemýšliví přátelé nenechali celou věc jen tak a nechali si příběh vylíčit do posledních podrobností. Informaci předali rotnému a ten ji „posunul“ dále svým nadřízeným.

Velení Republikánských gard poté rozhodlo, že uvedenou skutečnost je nutno prověřit a v noci vyslalo na označené místo dva průzkumníky. Ti nakonec našli díru do země, zaházenou suchými větvemi, plastovými foliemi a dalším odpadem.

Pod tím vším pak byla silná a pevná mříž a pod ní – tunel. Vojáci tunel ještě několik dnů nenápadně pozorovali, aby se přesvědčili, že jej ozbrojenci z organizace Fajlak Al-Rahman skutečně používají.

Jednotka ženistů pak dostala pracný úkol: prokopat se kamenitou půdou až k tunelu povstalců.

Když byla tato nejtěžší část práce hotova a chodba prokopána až ke stěně tunelu, nanosili vojáci Republikánské gardy ke konci chodby hromadu výbušnin (stojí za zmínku, že se k tomu velmi dobře hodily vadné protipěchotní miny, které dostala jednotka RG v Ain Tarmě).

Jakmile další den povstalci tunel znovu použili, odpálili vládní vojáci nálož a v troskách tunelu pohřbili osmnáct islamistů.

„Někteří z nich zemřeli okamžitě, další pohřbily trosky, naživu ale nezůstal nikdo,“ oznámil syrský vládní důstojník, kterému bylo svěřeno velení operace.

Ve východních předměstích Damašku probíhají podobná střetnutí den co den, ale nepřinášejí praktický úspěch žádné z bojujících stran. Samotní Syřané nazývají tento stav „podzemní válkou“.

mbi, Eurasia24.cz

Zdroj a foto: free-news.su

Ohodnotit článek
(12 hlasujících)

Přečtěte si

 • Okamžitý globální úder USA? Dvě ruské zbraně způsobí Američanům vrásky

  Spojené státy chtějí dostat Rusko do kouta svým programem okamžitého globálního úderu. Rusko ale bude disponovat odpovídajícími prostředky obrany i odvetného úderu.

 • Skrývá Izrael, že poškozený letoun F-35 byl zasažen syrskou raketou S-200? (VIDEO)

  Zdá se, že izraelská „demonstrace síly“ během nedávné návštěvy ruského ministra obrany Sergeje Šojgu se změnila v totální krach.

 • Andrej Babiš je cenný politik

  Babišovi lidé odvedli za čtyři roky obrovský kus práce, díky které našly pod oligarchovými křídly útočiště desetitisíce bývalých voličů jiných stran, včetně třeba původně pravověrných komunistů. Krutě spláčou nad výdělkem. Babiš ale dokázal i něco, pročež nelze jeho význam jakkoliv snižovat.

 • Jak se krade v Rusku a na Ukrajině

  Mezi „svidomými“ Ukrajinci panuje názor, že korupční problémy Ruska a Ukrajiny jsou totožné. Titíž oligarchové ze soupisu časopisu Forbes s jachtami a miliardovým jměním, nabytým kdovíjakým kouzelným způsobem, tatáž zlodějská sebranka, velí guberniím a oblastem. Ruským obyvatelům se dostane pouze o něco více peněz, protože k nim doletí více ropných krůpějí z panského stolu. A to je celá podstata jejich vyšší životní úrovně.

 • Ukrajinci se pokusili o vlastní „Terminator“. Moc se to nepovedlo

  Ukrajinský obranný průmysl v minulých dnech s velkou slávou představil „bojové vozidlo podpory Straž“. Koncepčně jde evidentně o nápodobu ruského bojového vozidla bojového vozidla podpory tanků (BMPT) Terminator, které se po mnoha letech vývoje dostává na výsluní. Lze prakticky s jistotou předpovědět, že ukrajinský „klon“ nic takového nečeká.

 

 

 

Nejčtenější články - Vojenství

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru