Válka v Sýrii zuří i v podzemí. Vládní síly pohřbily zaživa osmnáct extrémistů

Následující událost vypovídá o tom, jak důležitou úlohu může sehrát ve válečném konfliktu zdánlivě banální „náhoda“. Tato nakonec vedla k jednorázové likvidaci osmnácti ozbrojenců z teroristické skupiny Fajlak Al-Rahman. Příslušníci syrských Republikánských gard je doslova pohřbili zaživa.

Během jednoho z řady střetnutí v Ain Tarmě (satelitní město na předměstí Damašku; pozn. překl.) se pod syrským vládním vojákem propadl skrytý poklop.

Bojovník se nepropadl hluboko – nohama dopadl na jakousi mříž. Jeho spolubojovníci mu pomohli dostat se ven, a jelikož okolo zuřil boj, události v tu chvíli nepřikládali větší váhu.

Asi po týdnu voják vyprávěl o svém zážitku kamarádům jako o legraci. Jenže jeho přemýšliví přátelé nenechali celou věc jen tak a nechali si příběh vylíčit do posledních podrobností. Informaci předali rotnému a ten ji „posunul“ dále svým nadřízeným.

Velení Republikánských gard poté rozhodlo, že uvedenou skutečnost je nutno prověřit a v noci vyslalo na označené místo dva průzkumníky. Ti nakonec našli díru do země, zaházenou suchými větvemi, plastovými foliemi a dalším odpadem.

Pod tím vším pak byla silná a pevná mříž a pod ní – tunel. Vojáci tunel ještě několik dnů nenápadně pozorovali, aby se přesvědčili, že jej ozbrojenci z organizace Fajlak Al-Rahman skutečně používají.

Jednotka ženistů pak dostala pracný úkol: prokopat se kamenitou půdou až k tunelu povstalců.

Když byla tato nejtěžší část práce hotova a chodba prokopána až ke stěně tunelu, nanosili vojáci Republikánské gardy ke konci chodby hromadu výbušnin (stojí za zmínku, že se k tomu velmi dobře hodily vadné protipěchotní miny, které dostala jednotka RG v Ain Tarmě).

Jakmile další den povstalci tunel znovu použili, odpálili vládní vojáci nálož a v troskách tunelu pohřbili osmnáct islamistů.

„Někteří z nich zemřeli okamžitě, další pohřbily trosky, naživu ale nezůstal nikdo,“ oznámil syrský vládní důstojník, kterému bylo svěřeno velení operace.

Ve východních předměstích Damašku probíhají podobná střetnutí den co den, ale nepřinášejí praktický úspěch žádné z bojujících stran. Samotní Syřané nazývají tento stav „podzemní válkou“.

mbi, Eurasia24.cz

Zdroj a foto: free-news.su

Ohodnotit článek
(12 hlasujících)

Přečtěte si

 • Měkkou sílu už Americe nikdo nevěří. Nastává doba pravdy a brutality

  Znáte někoho, kdo si myslí, že USA mají ve světě málo vlivu? Pokud ne, pak vězte, že Donald Trump a jeho lidé takto uvažují. Měkká síla Spojených států přestává fungovat, a jestli někdo považoval Clintona, Bushe ml. a Obamu za hrdlořezy, bude se ještě hodně divit.

 • Co se teď děje v KLDR? Sankce silně působí, jenže ne podle představ jejich iniciátorů

  Desítky let trvající blokáda Severní Koreje nepřinesla iniciátorům sankcí nic než fakt, že se KLDR stala jadernou velmocí s mezikontinentálními raketami, což vedení země označilo za završení svého úsilí v této oblasti. Co bude následovat a jak sankce dopadají nejen na ekonomiku země, ale i na myšlení a chování obyvatel KLDR, popisuje profesor Ústavu cizích jazyků Pekingské univerzity Jing Jin-yi.

 • O vítězství nad Islámským státem

  Vlna sporů o to, kdo vlastně v Sýrii zvítězil nad Islámským státem, se zklidnila jak vodní hladina. Kromě vítězství v Sýrii Trump veřejně vyhlásil také vítězství ve dvou světových válkách a vítězství nad komunismem.

 • Spása ve zlatě. Vladimir Putin našel obranu před útoky dolaru

  Kurz dolaru, průběžně klesající během celého roku, podnítil dedolarizaci v Rusku. Boj s takzvanou petrodolarovou závislostí se projevil zejména zvýšenými nákupy zlata, což Ruské federaci umožní již v prvním čtvrtletí příštího roku překonat v objemu zlatých devizových rezerv Čínu.

 • BMMP: superrychlý plavec pro námořní pěchotu

  Pod kódovým označením Platforma BMMP v Rusku vzniká kolové bojové vozidlo námořní pěchoty, které nebude mít ve světě obdoby. Bude vynikat především rekordní rychlostí plavby.

 

 

 

Nejčtenější články - Vojenství

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru