Írán představil tank Karrar (FOTO, VIDEO)

Írán oficiálně představil tank Karrar. Nejedná se však o zcela nový typ, ale o hlubokou modernizaci ruských tanků Т-72.

Tank dostal novou svařovanou věž, dynamickou ochranu, modifikovaný 125mm kanon, nový systém řízení palby (podle ruských zdrojů slovinského původu), dálkově ovládaný modul s kulometem ráže 12,7 nebo 14,5 mm a také schopnost odpalovat z hlavně protitankové řízené střely Tondar (kopie ruských 9M119 Svir).

Podle ruských analytiků – soudě z viditelných částí přístrojového vybavení a použitého reaktivního pancéřování – tank zdaleka nedosahuje proklamované úrovně ruských T-90MS, které má i svým vzhledem silně připomínat. Navíc nejsou žádné zprávy o tom, že by tank dostal novou, výkonnější pohonnou jednotku.

Přesto Karrar, pokud se dostane ve větších počtech do výzbroje íránských tankových vojsk, bude nepochybně znamenat výrazné zkvalitnění jejich úrovně.  

Geo, Eurasia24.cz

Foto: Ministerstvo obrany Íránské islámské republiky

loading...

Ohodnotit článek
(3 hlasujících)

Přečtěte si

 • Měkkou sílu už Americe nikdo nevěří. Nastává doba pravdy a brutality

  Znáte někoho, kdo si myslí, že USA mají ve světě málo vlivu? Pokud ne, pak vězte, že Donald Trump a jeho lidé takto uvažují. Měkká síla Spojených států přestává fungovat, a jestli někdo považoval Clintona, Bushe ml. a Obamu za hrdlořezy, bude se ještě hodně divit.

 • Co se teď děje v KLDR? Sankce silně působí, jenže ne podle představ jejich iniciátorů

  Desítky let trvající blokáda Severní Koreje nepřinesla iniciátorům sankcí nic než fakt, že se KLDR stala jadernou velmocí s mezikontinentálními raketami, což vedení země označilo za završení svého úsilí v této oblasti. Co bude následovat a jak sankce dopadají nejen na ekonomiku země, ale i na myšlení a chování obyvatel KLDR, popisuje profesor Ústavu cizích jazyků Pekingské univerzity Jing Jin-yi.

 • O vítězství nad Islámským státem

  Vlna sporů o to, kdo vlastně v Sýrii zvítězil nad Islámským státem, se zklidnila jak vodní hladina. Kromě vítězství v Sýrii Trump veřejně vyhlásil také vítězství ve dvou světových válkách a vítězství nad komunismem.

 • Spása ve zlatě. Vladimir Putin našel obranu před útoky dolaru

  Kurz dolaru, průběžně klesající během celého roku, podnítil dedolarizaci v Rusku. Boj s takzvanou petrodolarovou závislostí se projevil zejména zvýšenými nákupy zlata, což Ruské federaci umožní již v prvním čtvrtletí příštího roku překonat v objemu zlatých devizových rezerv Čínu.

 • BMMP: superrychlý plavec pro námořní pěchotu

  Pod kódovým označením Platforma BMMP v Rusku vzniká kolové bojové vozidlo námořní pěchoty, které nebude mít ve světě obdoby. Bude vynikat především rekordní rychlostí plavby.

 

 

 

Nejčtenější články - Vojenství

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru