Úspěchy v Aleppu? Bez ruského specnazu jen těžko (FOTO, VIDEO)

Za současnými velkými úspěchy syrské armády ve Východním Aleppu lze hledat efektivní činnost ruských speciálních sil, uvádí portál Rusvesna.su a publikuje fotografie i videozáběry z místa bojů.

Přesnost leteckých úderů ruských a syrských vzdušných sil by podle expertů nebyla možná bez činnosti leteckých návodčích, působících v týlu protivníka. Tyto úkoly jsou svěřovány právě ruským vojákům.

Další oblast činnosti ruských „speciálů“ v Sýrii se podle portálu promítla do zabití bezmála desítky vůdců teroristických skupin v předvečer současného útoku ve východním Aleppu. O jejich smrti informovali teroristé na sociálních sítích.

Někteří z teroristických pohlavárů, uvádí Rusvesna, byli likvidování v noci výstřelem z dalekonosné velkorážné odstřelovačky, jiní zemřeli po zásahu přesnou municí během komunikace prostřednictvím mobilních nebo satelitních prostředků spojení. I tyto „technologie neutralizace“ protivníka nesou rukopis ruského specnazu.

A konečně je také „veřejným tajemstvím“ – už i „neochotně“ potvrzeným ministerstvem obrany –, že v Sýrii, přímo v poli, působí ruští vojenští poradci.

Generálplukovník Alexandr Dvornikov, velící ruské skupině v Sýrii, v jednom z rozhovorů uvedl: „Na území Sýrie působí i útvary našich Sil speciálních operací. Plní dodatečnou rozvědku objektů pro útoky ruského letectva, zabývají se naváděním letadel na cíle v odlehlých oblastech, řeší další zvláštní úkoly.“

Aktuálním potvrzením přítomnosti ruských vojáků v bojích o Aleppo může být například tato fotografie z neděle 4. prosince, zveřejněná na twitteru výtečně informovaného Ivana Sidorenka:

Velmi zajímavé je pak toto čerstvé video ze syrského bojiště (místo přesně neurčeno), zachycující činnost „neznámé“ skupiny zvláštních sil, působící v součinnosti se syrskou armádou. S velkou pravděpodobností nejde o syrské vojáky, což je do určité míry patrné i z použité výstroje. Za pozornost stojí rovněž dvě speciálně upravená obrněná průzkumná vozidla BRDM:

Geo, Eurasia24.cz

Foto:  © Twitter – Ivan Sidorenko

Ohodnotit článek
(17 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Vojenství

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru