Ruský prezidentský supervůz už není fikcí. Uniklo první foto prototypu SUV

Na internetu se objevily první fotografie velkého SUV projektu Kortež (Kolona), který představuje budoucnost ruského prezidentského vozového parku.Sdělovacími prostředky doposud kolovaly pouze nákresy designových studií a záběry z interiéru makety (viz video níže). Na začátku letošního března se ale na Instagramu uživatele double13 objevily první fotografie reálného prototypu jednoho z členů rodiny prezidentských automobilů budoucnosti – mohutného SUV.


Kortež je projekt financovaný ruským státem. V rámci projektu má být na jedné bázové platformě vyvinuto několik typů vozidel, počínaje business-sedanem, přes MPV, SUV a konče samotnou prezidentskou limuzínou.

Podle uživatele double13 je na záběrech zachycen zkušební vzor pro testování. Velké SUV by mělo sloužit jako doprovodný automobil pro prezidentskou kolonu.

Informace o projektu jsou dosud utajovány. Známý je fakt, že do projektu je přizváno vývojové oddělení společnosti Porsche, které má především rozpracovat celou linii motorů pro tento projekt: „nejskromnějšími“ budou šestiválce, nejsilnějším pak dvanáctiválcový „motor-car“.

Termín dokončení prototypu prezidentské limuzíny byl stanoven na leden letošního roku, veřejnost však automobil pravděpodobně neuvidí dříve než v roce 2017. Klíčovým pro celý projekt se má stát inaugurace prezidenta po volbách v roce 2018.

Zdroj: auto.vesti.ru

Foto: © double13, Instagram

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 • Evropské hodnoty jsou shnilé brambory a podřadné jídlo pro Slovany

  Mediální cenzoři se rozhodli pustit do medií porovnání kvality potravin určené pro „podřadné“ Slovany.

 • Drž tu čubku, ať nám neuteče! Zasedli poslanci proevropského ukrajinského parlamentu

  O tom, že postmajdanovská klika vládnoucí momentálně na Ukrajině již ztratila i poslední zbytky soudnosti a smyslu pro realitu, jsme se mohli v posledních měsících a týdnech přesvědčit již mnohokrát. Že se však často zcela šílené nápady protagonistů kyjevského režimu plynule dostávají až do Verchovnoj rady Ukrajiny, tedy jejího zákonodárného orgánu, to se z našich mainstreamových médií vždy nedozvíme.

 • Takto mizí Islámský stát po úderech Rusů (VIDEO)

  Ruské vzdušné a kosmické síly provedly řadu úderů v okolí strategického města Al-Sukhnah v provincii Homs. Zlikvidovaly zde důležité objekty Islámského státu.

 • Konstruktéři Bumerangu: Náš stroj nemá konkurenci

  Nejnovější ruský obrněný transportér Bumerang, který byl veřejnosti poprvé představen během Přehlídky vítězství 9. května 2015, nemá ve světě přímou konkurenci. Prohlásil to generální ředitel moskevské Vojensko-průmyslové společnosti (VPK) Alexandr Krasovickij, podle kterého jde o „průlom v konstruktérském myšlení“.

 • Evropská budoucnost po jednání G20 – složitá a neuvěřitelně zajímavá partie

  Následující text je nepatrně zkráceným překladem článku, který se původně jmenoval „Trumpovy manévry v Evropě. Jak si Washington a Moskva budou dělit Berlín“. Obsahuje pozoruhodné a dá se říci, že velmi závažné informace týkající se letošních zahraničněpolitických jednání Donalda Trumpa v Evropě včetně výstupů z nedávných jednání G20. Pokud se dále tyto informace v praxi postupně potvrdí, bude se jednat o celkovou změnu a nové uspořádání politické situace v Evropě i ve světě.

 

 

 

 

 

Nejčtenější články - V&T

 

loading...

 

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru