Odkud berou západní sdělovací prostředky informace o Sýrii

U zveřejněných zpráv ze Sýrie se všechny západní sdělovací prostředky odkazují na jeden společný zdroj. A tím je jeden jediný člověk.

Tak například jedna „svědomitě“ antiruská „Medusa“ píše:

„Jak sdělil agentuře jeden z povstalců, jehož tábor v regionu „Hamá“ se ocitl pod útokem. V důsledku bombardování bylo osm lidí zraněno. Organizace na ochranu lidských práv Syrian Observatory for Human Rights uvedla, že v Tell-Bise, Al-Rastaně a v dalších městech zahynulo nejméně 27 lidí.“

Tak informují o ruských náletech. Ruské letectvo prý bombarduje nikoliv IS, ale syrskou „opozici“.
Obraťme pozornost na zdroj informací, jde o jistou lidsko-právní organizaci s názvem „Syrian Observatory for Human Rights“. Vtip je v tom, že všechna západní a prozápadní média uvádějí odkaz pouze na její kancelář.

Proč? No protože…

Chcete-li lhát, je třeba se odkázat na cizí zdroj, takový je železný princip „svobodných médií“. Aby byla zpráva věrohodná, je nutné ji prezentovat nikoliv jako výplod vlastní představivosti, ale dát odkaz na zdroj informací z třetí strany.

Pracovníci instituce Syrian Observatory for Human Rights, na níž se odkazují všechna západní média, nejsou nikterak početní, jde všeho všudy o jednu osobu. Ta je zároveň „ředitelem“ organizace a jmenuje se Rami Abdul Rahman. Přinejmenším se tak sama nazývá.

A tato „organizace“ téměř výlučně poskytuje „zprávy“ o Sýrii všem hlavním zpravodajským agenturám na světě.

Zde je webová stránka organizace Syrian Observatory for Human Rights ve dvou verzích a navíc na Facebooku v angličtině:

http://www.syriahr.org/

http://www.syriahr.com/

http://www.facebook.com/pages/Syrian-Observatory-for-Human-Rights/121855461256134

Na stránkách (například v oddělení Contact us) můžete nalézt informaci, že zprávy od organizace přebírají a šíří agentury Reuters a AFP. Ale i další významné světové agentury uvádějí ve svých zprávách o Sýrii odkaz na tuto organizaci, a tak jednoduše opakují a otiskují identické lži.

Kromě toho, na základě vyjádření této organizace a jejího „ředitele“ vydávají vlády západních států oficiální prohlášení ve vztahu k Sýrii.

Vyplývá z toho, že jeden strýček sedící v Londýně formuje světové veřejné mínění? Jeden pán v Londýně prakticky diktuje vládám zemí jejich postoj vůči Sýrii?

Ne. Prostě funguje jen jako „zásobníkový kontejner“. Dává ven pro Západ potřebné falešné informace a všechny „nezávislé sdělovací prostředky“ je přebírají a přitom předstírají, že netuší, o jakou osobu jde. Každý den a každou hodinu.

Evidentní spiknutí. Existují kartelové dohody na ceně benzínu. A jsou stíhány antimonopolním úřadem. Tady máme kartel na informace a přesně to samé spiknutí. Všichni jsou povinni přebírat informace pouze z jednoho zdroje.

Pochybujete o tom? Věříte na náhodu? Potom speciálně pro vás jeden německý webový portál provedl šetření a zjistil, že na Syrian Observatory for Human Rights ze slovutného města Londýna se odkazují následující tiskové agentury, cituji doslova:

„CNN, CBS, Associated Press, Reuters, AFP, BBC, Tagesschau, FAZ, Holtzbrinck, Springerpresse, Spiegel, Focus, Al Jazeera, al Arabiya und so weiter und so fort bis hin zu taz, Guardian und RIA Novosti.“

Doufám, že už je vše jasné

Co se týká „objektivity zpravodajství“, „organizace pro lidská práva“ Syrian Observatory for Human Rights i „nezávislých médií.“

Takže musím zopakovat stejné otázky, jako na konci roku 2011 (!) ve svém článku „Příběh o tom, jak jeden člověk klame celý svět“:

1. Proč a na základě čeho berou prakticky všechny noviny zprávy o Sýrii z jednoho místa?
2. Jak je možné, že jedna osoba vytváří světové veřejné mínění na celou řadu otázek?
3. Proč vlády různých zemí jako papoušci opakují stejné nesmysly vytvořené touto osobou?
4. Cožpak tyto vlády nemají zpravodajské a bezpečnostní služby, nebo vlastní odborníky pro daný region?
5. Může vše výše uvedené být dílem náhody?
6. Nebo snad celý ten cirkus řídí tajné služby z Velké Británie a Spojených států?
7. S cílem rozvrátit Blízký východ a nastolit tam velký islámský chalífát jako prostředek pro budoucí transformaci světa, podobně jako na počátku dvacátého století sociální demokracii a třídní boj a v polovině dvacátého století fašismus a nacismus.
8. Uplynulo pět let a plány Západu jsou stejné, jen jsou jasnější a zřetelnější. Doufejme, že Rusko nedopustí, aby se uskutečnily.

Nikolaj Starikov

Zdroj: nstarikov.ru

Překlad: ralh

loading...

Ohodnotit článek
(13 hlasujících)

Přečtěte si

 • Grad a Smerč ovládnou arktické pláně. Rusko vyvíjí speciální verze raketometů pro daleký sever (VIDEO)

  Ruská federace v posledních letech věnuje značnou pozornost schopnosti bránit své rozsáhlé arktické oblasti. Díky zásobám surovin a otevírajícím se obchodním cestám nejenže rychle získávají na významu, ale jsou předmětem zájmu řady dalších hráčů. Rusko nic neponechává náhodě a pro boj v Arktidě uzpůsobuje řadu zbraňových systémů – včetně těžkých raketometů.

 • Nové ruské zbraně: dobrá zpráva pro všechny, kteří chtějí žít

  Odhalení existence nových zbraňových systémů ruským prezidentem Vladimirem Putinem má zásadní význam nejen pro obranyschopnost jeho země, ale i pro udržení míru v našich končinách.

 • Páté pravidlo aritmetiky

  Také občas marně hledáte odpověď na otázku, jak je možné, že se dnešní špičkově vzdělaní američtí a evropští politici chovají naprosto iracionálně a věří i tomu, že „už Masaryk říkal, že všechno, co najdete na internetu, nemusí být pravda“? Dokonalou odpověď dává znamenitý článek Viktora Docenka, vyučujícího fyziku a matematiku na pařížské Univerzitě Pierra a Marie Curieových. Text, který stojí za to dočíst do konce, publikoval v českém překladu server Zvědavec.

 • Kdo má prospěch z otrávení ruského emigranta v Británii?

  Britové jsou dobře známi svým talentem pro dramatizování, pokud jde o špionážní příběhy z dob studené války a o záhadné vraždy. Vzpomeňme třeba Iana Fleminga, Johna Le Carré či Agathu Christie. Ovšem epizoda s otrávením bývalého ruského špiona na lavičce veřejného parku v malebném anglickém městečku, která byla zveřejněna tento týden, obsahuje až podezřele mnoho dramatických rysů.

 • Sarmat, Kinžal, Avangard… Pěkně popořádku, podrobně a přímo od náměstka ministra obrany (VIDEO)

  Vladimir Putin ve svém projevu před Federálním shromážděním oznámil, že Rusko disponuje zcela novými vysoce přesnými systémy strategických zbraní. Téma ruských zbraňových novinek se dostalo do středu pozornosti celého světa. Státní orgány i veřejnost jednotlivých zemí zvažují nové vojenské schopnosti a možnosti Ruska jakož i jeho návrhy na mírovou koexistenci všech států a národů světa.

 

 

 

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru