iDNES to zase zkouší s „odstrašením Ruska“. Čtenářům už je to pro smích

Severoatlantická aliance publikovala na serveru iDNES v pondělí 13. února zprávu „K odstrašení Ruska dorazila do Evropy americká vrtulníková brigáda“. Čeho tím dosáhla, je patrné z reakcí čtenářů.

NATO má do jednoho z nejčtenějších zpravodajských serverů v ČR přístup prostřednictvím svého informačního centra a portálu natoaktual.cz.

Právě z této dílny (viz autorství článku) je poslední „odstrašující“ text na iDNESu, který zastírá agresi Spojených států a dalších západních zemí proti Rusku. K této zemi se z USA přesunují tisíce vojáků, tanky a bitevní helikoptéry.

Zpráva tuto agresi zakrývá tvrzením, že americká 10. bojová letecká brigáda se „na čas stěhuje do Evropy jako součást opatření k odstrašení Ruska“.

Američané spolu s vojáky dalších západních zemí budou v Polsku, Lotyšsku, Rumunsku a Německu „nasazeni“, aby se zde zúčastnili asi devadesáti „nadnárodních cvičení“. Po obrněné technice – tancích Abrams, bojových vozidlech Bradley, houfnicích Paladin a další – se teď blíže k Rusku přesunuje 86 vrtulníků včetně útočných AH-64 Apache.

Kromě „odstrašení Ruska“ článek přináší i vskutku objevné pasáže – například tu, v níž velitel 10. bojové letecké brigády Clair Gill vysvětluje rozdíl mezi pozemními a vzdušnými prostředky: „Pohybujeme se rychleji než ti na zemi…,“ citoval server velitele, který si nejspíš neuvědomil, že existuje určitý rozdíl mezi publikem v jeho domovské zemi a v České republice.

Soudě z nejlépe hodnocených komentářů pod článkem se ale zdá, že bylo dosaženo spíše odstrašení čtenářů. „Vysvětlí mi někdo, co má znamenat tohle strašení Ruskem? Evropa má podle mého větší problém....třeba migraci,“ píše jeden z čtenářů.

Jiný zprávu komentuje takto: „Tak nějak nevím. Z Afriky a Blízkého východu se do Evropy valí statisíce invazních vojáků a Evropa chce pořád odstrašovat Rusko. Vskutku podivné.“

„Nebude lepší k tomu odstrašení Ruska přestěhovat Ameriku do Střední Evropy?“ ptá se další čtenář.

ea24

loading...

Ohodnotit článek
(13 hlasujících)

Přečtěte si

 • Grad a Smerč ovládnou arktické pláně. Rusko vyvíjí speciální verze raketometů pro daleký sever (VIDEO)

  Ruská federace v posledních letech věnuje značnou pozornost schopnosti bránit své rozsáhlé arktické oblasti. Díky zásobám surovin a otevírajícím se obchodním cestám nejenže rychle získávají na významu, ale jsou předmětem zájmu řady dalších hráčů. Rusko nic neponechává náhodě a pro boj v Arktidě uzpůsobuje řadu zbraňových systémů – včetně těžkých raketometů.

 • Nové ruské zbraně: dobrá zpráva pro všechny, kteří chtějí žít

  Odhalení existence nových zbraňových systémů ruským prezidentem Vladimirem Putinem má zásadní význam nejen pro obranyschopnost jeho země, ale i pro udržení míru v našich končinách.

 • Páté pravidlo aritmetiky

  Také občas marně hledáte odpověď na otázku, jak je možné, že se dnešní špičkově vzdělaní američtí a evropští politici chovají naprosto iracionálně a věří i tomu, že „už Masaryk říkal, že všechno, co najdete na internetu, nemusí být pravda“? Dokonalou odpověď dává znamenitý článek Viktora Docenka, vyučujícího fyziku a matematiku na pařížské Univerzitě Pierra a Marie Curieových. Text, který stojí za to dočíst do konce, publikoval v českém překladu server Zvědavec.

 • Kdo má prospěch z otrávení ruského emigranta v Británii?

  Britové jsou dobře známi svým talentem pro dramatizování, pokud jde o špionážní příběhy z dob studené války a o záhadné vraždy. Vzpomeňme třeba Iana Fleminga, Johna Le Carré či Agathu Christie. Ovšem epizoda s otrávením bývalého ruského špiona na lavičce veřejného parku v malebném anglickém městečku, která byla zveřejněna tento týden, obsahuje až podezřele mnoho dramatických rysů.

 • Sarmat, Kinžal, Avangard… Pěkně popořádku, podrobně a přímo od náměstka ministra obrany (VIDEO)

  Vladimir Putin ve svém projevu před Federálním shromážděním oznámil, že Rusko disponuje zcela novými vysoce přesnými systémy strategických zbraní. Téma ruských zbraňových novinek se dostalo do středu pozornosti celého světa. Státní orgány i veřejnost jednotlivých zemí zvažují nové vojenské schopnosti a možnosti Ruska jakož i jeho návrhy na mírovou koexistenci všech států a národů světa.

 

 

 

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru