iDNES to zase zkouší s „odstrašením Ruska“. Čtenářům už je to pro smích

Severoatlantická aliance publikovala na serveru iDNES v pondělí 13. února zprávu „K odstrašení Ruska dorazila do Evropy americká vrtulníková brigáda“. Čeho tím dosáhla, je patrné z reakcí čtenářů.

NATO má do jednoho z nejčtenějších zpravodajských serverů v ČR přístup prostřednictvím svého informačního centra a portálu natoaktual.cz.

Právě z této dílny (viz autorství článku) je poslední „odstrašující“ text na iDNESu, který zastírá agresi Spojených států a dalších západních zemí proti Rusku. K této zemi se z USA přesunují tisíce vojáků, tanky a bitevní helikoptéry.

Zpráva tuto agresi zakrývá tvrzením, že americká 10. bojová letecká brigáda se „na čas stěhuje do Evropy jako součást opatření k odstrašení Ruska“.

Američané spolu s vojáky dalších západních zemí budou v Polsku, Lotyšsku, Rumunsku a Německu „nasazeni“, aby se zde zúčastnili asi devadesáti „nadnárodních cvičení“. Po obrněné technice – tancích Abrams, bojových vozidlech Bradley, houfnicích Paladin a další – se teď blíže k Rusku přesunuje 86 vrtulníků včetně útočných AH-64 Apache.

Kromě „odstrašení Ruska“ článek přináší i vskutku objevné pasáže – například tu, v níž velitel 10. bojové letecké brigády Clair Gill vysvětluje rozdíl mezi pozemními a vzdušnými prostředky: „Pohybujeme se rychleji než ti na zemi…,“ citoval server velitele, který si nejspíš neuvědomil, že existuje určitý rozdíl mezi publikem v jeho domovské zemi a v České republice.

Soudě z nejlépe hodnocených komentářů pod článkem se ale zdá, že bylo dosaženo spíše odstrašení čtenářů. „Vysvětlí mi někdo, co má znamenat tohle strašení Ruskem? Evropa má podle mého větší problém....třeba migraci,“ píše jeden z čtenářů.

Jiný zprávu komentuje takto: „Tak nějak nevím. Z Afriky a Blízkého východu se do Evropy valí statisíce invazních vojáků a Evropa chce pořád odstrašovat Rusko. Vskutku podivné.“

„Nebude lepší k tomu odstrašení Ruska přestěhovat Ameriku do Střední Evropy?“ ptá se další čtenář.

ea24

loading...

Ohodnotit článek
(13 hlasujících)

Přečtěte si

 • Měkkou sílu už Americe nikdo nevěří. Nastává doba pravdy a brutality

  Znáte někoho, kdo si myslí, že USA mají ve světě málo vlivu? Pokud ne, pak vězte, že Donald Trump a jeho lidé takto uvažují. Měkká síla Spojených států přestává fungovat, a jestli někdo považoval Clintona, Bushe ml. a Obamu za hrdlořezy, bude se ještě hodně divit.

 • Co se teď děje v KLDR? Sankce silně působí, jenže ne podle představ jejich iniciátorů

  Desítky let trvající blokáda Severní Koreje nepřinesla iniciátorům sankcí nic než fakt, že se KLDR stala jadernou velmocí s mezikontinentálními raketami, což vedení země označilo za završení svého úsilí v této oblasti. Co bude následovat a jak sankce dopadají nejen na ekonomiku země, ale i na myšlení a chování obyvatel KLDR, popisuje profesor Ústavu cizích jazyků Pekingské univerzity Jing Jin-yi.

 • O vítězství nad Islámským státem

  Vlna sporů o to, kdo vlastně v Sýrii zvítězil nad Islámským státem, se zklidnila jak vodní hladina. Kromě vítězství v Sýrii Trump veřejně vyhlásil také vítězství ve dvou světových válkách a vítězství nad komunismem.

 • Spása ve zlatě. Vladimir Putin našel obranu před útoky dolaru

  Kurz dolaru, průběžně klesající během celého roku, podnítil dedolarizaci v Rusku. Boj s takzvanou petrodolarovou závislostí se projevil zejména zvýšenými nákupy zlata, což Ruské federaci umožní již v prvním čtvrtletí příštího roku překonat v objemu zlatých devizových rezerv Čínu.

 • BMMP: superrychlý plavec pro námořní pěchotu

  Pod kódovým označením Platforma BMMP v Rusku vzniká kolové bojové vozidlo námořní pěchoty, které nebude mít ve světě obdoby. Bude vynikat především rekordní rychlostí plavby.

 

 

 

Nejčtenější články - Média

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru