iDNES to zase zkouší s „odstrašením Ruska“. Čtenářům už je to pro smích

Severoatlantická aliance publikovala na serveru iDNES v pondělí 13. února zprávu „K odstrašení Ruska dorazila do Evropy americká vrtulníková brigáda“. Čeho tím dosáhla, je patrné z reakcí čtenářů.

NATO má do jednoho z nejčtenějších zpravodajských serverů v ČR přístup prostřednictvím svého informačního centra a portálu natoaktual.cz.

Právě z této dílny (viz autorství článku) je poslední „odstrašující“ text na iDNESu, který zastírá agresi Spojených států a dalších západních zemí proti Rusku. K této zemi se z USA přesunují tisíce vojáků, tanky a bitevní helikoptéry.

Zpráva tuto agresi zakrývá tvrzením, že americká 10. bojová letecká brigáda se „na čas stěhuje do Evropy jako součást opatření k odstrašení Ruska“.

Američané spolu s vojáky dalších západních zemí budou v Polsku, Lotyšsku, Rumunsku a Německu „nasazeni“, aby se zde zúčastnili asi devadesáti „nadnárodních cvičení“. Po obrněné technice – tancích Abrams, bojových vozidlech Bradley, houfnicích Paladin a další – se teď blíže k Rusku přesunuje 86 vrtulníků včetně útočných AH-64 Apache.

Kromě „odstrašení Ruska“ článek přináší i vskutku objevné pasáže – například tu, v níž velitel 10. bojové letecké brigády Clair Gill vysvětluje rozdíl mezi pozemními a vzdušnými prostředky: „Pohybujeme se rychleji než ti na zemi…,“ citoval server velitele, který si nejspíš neuvědomil, že existuje určitý rozdíl mezi publikem v jeho domovské zemi a v České republice.

Soudě z nejlépe hodnocených komentářů pod článkem se ale zdá, že bylo dosaženo spíše odstrašení čtenářů. „Vysvětlí mi někdo, co má znamenat tohle strašení Ruskem? Evropa má podle mého větší problém....třeba migraci,“ píše jeden z čtenářů.

Jiný zprávu komentuje takto: „Tak nějak nevím. Z Afriky a Blízkého východu se do Evropy valí statisíce invazních vojáků a Evropa chce pořád odstrašovat Rusko. Vskutku podivné.“

„Nebude lepší k tomu odstrašení Ruska přestěhovat Ameriku do Střední Evropy?“ ptá se další čtenář.

ea24

loading...

Ohodnotit článek
(13 hlasujících)

Přečtěte si

 • Jak se krade v Rusku a na Ukrajině

  Mezi „svidomými“ Ukrajinci panuje názor, že korupční problémy Ruska a Ukrajiny jsou totožné. Titíž oligarchové ze soupisu časopisu Forbes s jachtami a miliardovým jměním, nabytým kdovíjakým kouzelným způsobem, tatáž zlodějská sebranka, velí guberniím a oblastem. Ruským obyvatelům se dostane pouze o něco více peněz, protože k nim doletí více ropných krůpějí z panského stolu. A to je celá podstata jejich vyšší životní úrovně.

 • Ukrajinci se pokusili o vlastní „Terminator“. Moc se to nepovedlo

  Ukrajinský obranný průmysl v minulých dnech s velkou slávou představil „bojové vozidlo podpory Straž“. Koncepčně jde evidentně o nápodobu ruského bojového vozidla bojového vozidla podpory tanků (BMPT) Terminator, které se po mnoha letech vývoje dostává na výsluní. Lze prakticky s jistotou předpovědět, že ukrajinský „klon“ nic takového nečeká.

 • Ruský snajpr vytvořil světový rekord (VIDEO)

  Ruský odstřelovač Andrej Rjabinskij se svými pomocníky Jurijem Siničkinem, Jevgenijem Titovem a Vladimirem Grebeňjukemn vytvořil světový rekord ve vzdálenosti cíle zasaženého z odstřelovačské pušky.

 • Organizovaný přísun teroristů není nic platný. Syřané a Rusové dál směřují k vítězství

  Navzdory posilám teroristů z území pod kontrolou Američanů pokračuje vývoj syrské války směrem k jejich porážce. Syrské bojiště se za uplynulý měsíc výrazně proměnilo.

 • Prodat Ukrajinu a vyhnout se válce. K návrhu českého prezidenta

  Jsou mnohem „větší kluci“, jejichž myšlenky Zeman vyjádřil, či spíše předběžně odhalil, a tohle je jejich mínění o Ukrajině, která jim odevzdala subjektivitu a suverenitu a už je dál celkově nezajímá.

 

 

 

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru