Trump nařídil zásah v Jemenu. Světové agentury náhle informují o mrtvých civilistech

V průběhu prezidentství Donalda Trumpa se zřejmě budeme dozvídat mnohem více o civilistech zabitých americkou armádou, než jak to bylo „obvyklé“ v časech jeho předchůdců. Zvlášť pokud zásah nařídí přímo nová hlava Spojených států.

Česká tisková kancelář na svém domovském zpravodajském serveru v neděli 29. ledna zveřejnila zprávu, jaká byla za Obamovy éry v mainstreamových médiích vzácností: při americkém útoku umírají civilisté.

„Trump nařídil zásah v Jemenu, zemřeli islamisté a možná civilisté“ – přesně tak zní titulek zprávy na Českých novinách. Zpráva se – jak jinak – opírá o informace vyslané do světa „svatou trojicí“, totiž agenturami, které mají nesmírný vliv na světové veřejné mínění – AP, AFP a Reuters.

Ve zprávě se v jednom kontextu dočteme, že podle AFP „na místě přišlo o život zřejmě i několik civilistů“ a že „s odvoláním na amerického vojenského činitele informovala agentura Reuters, že zásah proti ústředí Al-Káidy nařídil prezident Donald Trump“.

Pozoruhodná je přepečlivá snaha o objektivitu, kdy slovo dostala i protistrana – totiž Al-Káida. Podle ní při Trumpově „masakru“ zemřely i ženy a děti. Jedna z uvedených agentur hovoří až o „šestnácti obětech“ a druhá dokonce o „deseti mrtvých ženách a třech dětech“.

Čím to je, že hned při první „Trumpově“ vojenské akci mají světové agentury tolik péče o civilisty? Že by zájem na kvalitnější zpravodajské práci?

Geo, Eurasia24.cz

Ohodnotit článek
(6 hlasujících)

Přečtěte si

 • Jak se krade v Rusku a na Ukrajině

  Mezi „svidomými“ Ukrajinci panuje názor, že korupční problémy Ruska a Ukrajiny jsou totožné. Titíž oligarchové ze soupisu časopisu Forbes s jachtami a miliardovým jměním, nabytým kdovíjakým kouzelným způsobem, tatáž zlodějská sebranka, velí guberniím a oblastem. Ruským obyvatelům se dostane pouze o něco více peněz, protože k nim doletí více ropných krůpějí z panského stolu. A to je celá podstata jejich vyšší životní úrovně.

 • Ukrajinci se pokusili o vlastní „Terminator“. Moc se to nepovedlo

  Ukrajinský obranný průmysl v minulých dnech s velkou slávou představil „bojové vozidlo podpory Straž“. Koncepčně jde evidentně o nápodobu ruského bojového vozidla bojového vozidla podpory tanků (BMPT) Terminator, které se po mnoha letech vývoje dostává na výsluní. Lze prakticky s jistotou předpovědět, že ukrajinský „klon“ nic takového nečeká.

 • Ruský snajpr vytvořil světový rekord (VIDEO)

  Ruský odstřelovač Andrej Rjabinskij se svými pomocníky Jurijem Siničkinem, Jevgenijem Titovem a Vladimirem Grebeňjukemn vytvořil světový rekord ve vzdálenosti cíle zasaženého z odstřelovačské pušky.

 • Organizovaný přísun teroristů není nic platný. Syřané a Rusové dál směřují k vítězství

  Navzdory posilám teroristů z území pod kontrolou Američanů pokračuje vývoj syrské války směrem k jejich porážce. Syrské bojiště se za uplynulý měsíc výrazně proměnilo.

 • Prodat Ukrajinu a vyhnout se válce. K návrhu českého prezidenta

  Jsou mnohem „větší kluci“, jejichž myšlenky Zeman vyjádřil, či spíše předběžně odhalil, a tohle je jejich mínění o Ukrajině, která jim odevzdala subjektivitu a suverenitu a už je dál celkově nezajímá.

 

 

 

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru