„Výzkumníci zjistili“, že lidé ve východní Evropě mají USA plné zuby. A s pomocí ČTK to vydávají za výsledek„ruské manipulace“

Veřejnoprávní ČTK, z jejíhož servisu čerpají prakticky všechna plošná média v ČR, opět vypustila perlu v rámci informační války proti Rusku: článek nazvaný „Americká studie varuje před vlivem Ruska na východě Evropy“ o „studii“ jakési „soukromé výzkumné skupiny“ s cílem očernit Rusko – ve skutečnosti však spíše odhalující, jak mají lidé ve východní Evropě Spojených států po krk.

„Studie“ byla zveřejněna ve Washingtonu ve čtvrtek 13. října a více než čímkoliv jiným je dokladem averze, jíž obyvatelé východní Evropy získali vůči Spojeným státům. Svědčí rovněž o tom, jakou tento jev vyvolává v zámoří paniku.

Rusko podle tohoto dokumentu „chce ve střední a východní Evropě využít hospodářské a politické páky, aby manipulovalo tamními státy“ – vystrašení Američané zde evidentně soudí podle sebe, jelikož v novodobé historii právě oni manipulují státy na celé planetě. Dokument se zabývá„situací“ na Slovensku, v Maďarsku, Bulharsku, Lotyšsku a Srbsku.

„Studie“ rovněž konstatuje, že Rusko „diskreditovalo západní hodnoty a podkopalo transatlantické vztahy“. Potvrzuje tím uvedený fakt: „západní hodnoty“ se (nejen) ve východní Evropě zdiskreditovaly a „transatlantické vztahy“ nejsou a už ani nemohou být ve „zkoumaných“ zemích funkční: lidé po 26 letech nejenže nedosáhli toho, co jim tehdy bylo předestřeno jako ideál, ale ještě k tomu přišli o perspektivu, kterou tehdy měli.

A za všechno podle „studie“ může Moskva, která se – očekávatelně – „snaží získávat politiky“ nebo „ovládnout energetické trhy“.

Ze Spojených států, které po celá desetiletí v Evropě i jinde ve světě provokují vojenské konflikty, bombardují nevinné a prakticky bezbranné země, rozbíjejí funkční státy a zasévají chaos do společnosti, přichází závěr, že údajný ruský vliv „ohrožuje národní stabilitu, západní orientaci těchto států a euroatlantickou stabilitu.“

Globalistická agentura Reuters, od které ČTK zprávu poslušně převzala, bez překvapení konstatuje, že se také američtí vládní činitelé shodují s „názorem autorů“ – což napovídá o tom, že byť je dokument údajně výsledkem „šestnáctiměsíčního bádání“, závěrečné formulace jsou účelovým názorem.

Na samé dno pak ČTK, resp. Reuters klesají, když uvádějí citaci nejmenovaného amerického „anonymního vládního zdroje“, podle kterého se Rusové „nevyhýbají (…) občasným vraždám kritiků Kremlu doma i v zahraničí“.

Článek, jenž ČTK na svém domovském zpravodajském serveru zprávu doplnila fotografií z pražské návštěvy ruské motorkářské skupiny Noční vlci, je přesně tím, z čeho je v něm obviňováno Rusko – dezinformační propagandou.

Geo, Eurasia24.cz

 

 
Ohodnotit článek
(9 hlasujících)

Přečtěte si

 • Evropské hodnoty jsou shnilé brambory a podřadné jídlo pro Slovany

  Mediální cenzoři se rozhodli pustit do medií porovnání kvality potravin určené pro „podřadné“ Slovany.

 • Drž tu čubku, ať nám neuteče! Zasedli poslanci proevropského ukrajinského parlamentu

  O tom, že postmajdanovská klika vládnoucí momentálně na Ukrajině již ztratila i poslední zbytky soudnosti a smyslu pro realitu, jsme se mohli v posledních měsících a týdnech přesvědčit již mnohokrát. Že se však často zcela šílené nápady protagonistů kyjevského režimu plynule dostávají až do Verchovnoj rady Ukrajiny, tedy jejího zákonodárného orgánu, to se z našich mainstreamových médií vždy nedozvíme.

 • Takto mizí Islámský stát po úderech Rusů (VIDEO)

  Ruské vzdušné a kosmické síly provedly řadu úderů v okolí strategického města Al-Sukhnah v provincii Homs. Zlikvidovaly zde důležité objekty Islámského státu.

 • Konstruktéři Bumerangu: Náš stroj nemá konkurenci

  Nejnovější ruský obrněný transportér Bumerang, který byl veřejnosti poprvé představen během Přehlídky vítězství 9. května 2015, nemá ve světě přímou konkurenci. Prohlásil to generální ředitel moskevské Vojensko-průmyslové společnosti (VPK) Alexandr Krasovickij, podle kterého jde o „průlom v konstruktérském myšlení“.

 • Evropská budoucnost po jednání G20 – složitá a neuvěřitelně zajímavá partie

  Následující text je nepatrně zkráceným překladem článku, který se původně jmenoval „Trumpovy manévry v Evropě. Jak si Washington a Moskva budou dělit Berlín“. Obsahuje pozoruhodné a dá se říci, že velmi závažné informace týkající se letošních zahraničněpolitických jednání Donalda Trumpa v Evropě včetně výstupů z nedávných jednání G20. Pokud se dále tyto informace v praxi postupně potvrdí, bude se jednat o celkovou změnu a nové uspořádání politické situace v Evropě i ve světě.

 

 

 

 

 

Nejčtenější články - Média

 • Čtyři večery s pravým synem Ruska
  Dokumentární seriál Svět podle Putina je za námi. Jestli si někdo z kritiků ruského prezidenta myslí, že tím je po všem a že je možné pokračovat ve staré písničce, je mimo realitu. Stoneův dokument je průlom.
  čtvrtek, 22 červen 2017 22:07 Přečteno 8335 krát
 • Nechte nás na pokoji, vzkázal Orbán Německu. V tamních médiích se stal "agentem Číny v Evropě"
  Viktor Orbán si opět nebral servítky: Východ podle něj předhání „arogantní Západ“, jehož „čas dominance už uplynul“. Maďarský premiér se za to znovu stal terčem silné kritiky.
  neděle, 25 červen 2017 23:55 Přečteno 7100 krát
 • Světové „fake-impérium“ a boj s ním
  Vystoupení šéfredaktora agentury Rossija Segodnija a televizního kanálu RT (Russia Today) na rusko-čínském masmediálním fóru, které zjevně vyznělo ve prospěch ruského prezidenta, obsahovalo v podstatě tři jednoduché teze.
  sobota, 08 červenec 2017 01:11 Přečteno 1816 krát

 

loading...

 

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru