Blamáž s humanitárním konvojem: čtenáři se manipulaci už jen smějí

Ačkoliv se Američané s pomocí korporátních médií snaží přesvědčit svět o tom, že se „kolona s vozidly OSN stala v pondělí večer terčem ruského náletu“, českému publiku se pokusům o manipulaci už nechce věřit.

Američané se vehementně snaží obvinit Rusko z útoku na humanitární cíl – činí tak s vypětím všech sil jen pár dní poté, co prokazatelně napadli syrskou armádu bojující proti terorismu a zabili šedesát jejích vojáků.

Rusové promptně přišli s důkazy, že s likvidací humanitárního konvoje a skladu nemají nic společného – a že na záběrech automobilů nejsou vidět žádné stopy po palbě; vozidla jen shořela a nikde nesou patrné ani krátery.

Rusové neměli jediný důvod ničit si pověst útokem na humanitární cíl a k útoku měli asi stejný důvod, jako doněčtí bojovníci k sestřelu letu MH17. Že šlo o akci „pod falešnou vlajkou“, napovídá mimo jiné fakt, že k události došlo právě v čase 71. zasedání Valného shromáždění OSN.

Aniž by se prokázalo, že kolona a sklad podlehly útoku, natož ruskému, portál iDNES v souladu se snahou Spojených států jednoznačně obvinil Rusko hned v úterý 20. února ráno, když publikoval zprávu nadepsanou „Rusové s Asadem bombardovali humanitární pomoc. Odporné, reagovaly USA“.

Přestože v titulku zaznívá přímé obvinění „Rusů s Asadem“, v samotném textu není nic, co by účast Ruska nebo syrské armády na zničení konvoje potvrzovalo.

Jak na to reagovali čtenáři? Článku se vysmáli.

Zde jsou reakce s nejvyšším ratingem (doslovný přepis):


Je zajímavé, že když Amíci vybombardují nemocnici, tak hned druhý den se dočteme, že Rusové vybombardovali dvě a mateřskou školku nádavkem. Když Amíci "omylem" pozabíjí 60 lidí, tak druhý den Rusové vybombardují humanitární konvoj, o kterém se předevčírem psalo, že díky bezpečnostním rizikům nikdy neopustí Turecko. ;)


Prosím, může mi to někdo vysvětlit?

"Rusové s Asadem bombardovali humanitární pomoc"

Nadpis, díky kterému si člověk udělá první dojem a ať chce nebo ne, má polo-jasno v tom co se stalo...

Aby o kousek níže dostal nasevírováno to, díky čemuž zjistí že se vlastně vůbec neví kdo za tím opravdu stojí??

"Jestli na konvoj u města Urm al-Kubra zaútočily syrské či ruské stroje, není podle Američanů zatím jasné"

Takže to je co toto, snaha o nějakou manipulaci? A co když to byl úplně někdo jiný?


Jak to říkala ta Americká velvyslankyně u OSN o zneužívání omylů pro politické cíle před dvěmi dny, když zabili 60 vojáků Syřanům?


Asi zlikvidovali nějaký muniční transport umírněné opozici. Jinak si tu rozhořčenou reakci USA nedovedu vysvětlit.


Jedno nechápu povstalci nemají co jíst v Alleppu ale pořád mají čím střílet.


Co to?

Turecké kamiony s ropou nedojely?


Zdroj a další komentáře ZDE

Grafika: © Eurasia24.cz

Ohodnotit článek
(2 hlasujících)

Přečtěte si

 • Evropské hodnoty jsou shnilé brambory a podřadné jídlo pro Slovany

  Mediální cenzoři se rozhodli pustit do medií porovnání kvality potravin určené pro „podřadné“ Slovany.

 • Drž tu čubku, ať nám neuteče! Zasedli poslanci proevropského ukrajinského parlamentu

  O tom, že postmajdanovská klika vládnoucí momentálně na Ukrajině již ztratila i poslední zbytky soudnosti a smyslu pro realitu, jsme se mohli v posledních měsících a týdnech přesvědčit již mnohokrát. Že se však často zcela šílené nápady protagonistů kyjevského režimu plynule dostávají až do Verchovnoj rady Ukrajiny, tedy jejího zákonodárného orgánu, to se z našich mainstreamových médií vždy nedozvíme.

 • Takto mizí Islámský stát po úderech Rusů (VIDEO)

  Ruské vzdušné a kosmické síly provedly řadu úderů v okolí strategického města Al-Sukhnah v provincii Homs. Zlikvidovaly zde důležité objekty Islámského státu.

 • Konstruktéři Bumerangu: Náš stroj nemá konkurenci

  Nejnovější ruský obrněný transportér Bumerang, který byl veřejnosti poprvé představen během Přehlídky vítězství 9. května 2015, nemá ve světě přímou konkurenci. Prohlásil to generální ředitel moskevské Vojensko-průmyslové společnosti (VPK) Alexandr Krasovickij, podle kterého jde o „průlom v konstruktérském myšlení“.

 • Evropská budoucnost po jednání G20 – složitá a neuvěřitelně zajímavá partie

  Následující text je nepatrně zkráceným překladem článku, který se původně jmenoval „Trumpovy manévry v Evropě. Jak si Washington a Moskva budou dělit Berlín“. Obsahuje pozoruhodné a dá se říci, že velmi závažné informace týkající se letošních zahraničněpolitických jednání Donalda Trumpa v Evropě včetně výstupů z nedávných jednání G20. Pokud se dále tyto informace v praxi postupně potvrdí, bude se jednat o celkovou změnu a nové uspořádání politické situace v Evropě i ve světě.

 

 

 

 

 

Nejčtenější články - Média

 • Čtyři večery s pravým synem Ruska
  Dokumentární seriál Svět podle Putina je za námi. Jestli si někdo z kritiků ruského prezidenta myslí, že tím je po všem a že je možné pokračovat ve staré písničce, je mimo realitu. Stoneův dokument je průlom.
  čtvrtek, 22 červen 2017 22:07 Přečteno 8335 krát
 • Nechte nás na pokoji, vzkázal Orbán Německu. V tamních médiích se stal "agentem Číny v Evropě"
  Viktor Orbán si opět nebral servítky: Východ podle něj předhání „arogantní Západ“, jehož „čas dominance už uplynul“. Maďarský premiér se za to znovu stal terčem silné kritiky.
  neděle, 25 červen 2017 23:55 Přečteno 7100 krát
 • Světové „fake-impérium“ a boj s ním
  Vystoupení šéfredaktora agentury Rossija Segodnija a televizního kanálu RT (Russia Today) na rusko-čínském masmediálním fóru, které zjevně vyznělo ve prospěch ruského prezidenta, obsahovalo v podstatě tři jednoduché teze.
  sobota, 08 červenec 2017 01:11 Přečteno 1816 krát

 

loading...

 

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru