„Národní“ ČTK zaplavuje zemi agendou globální oligarchie. Dělá to takto

„Veřejnoprávní“ Česká tisková kancelář publikovala ve středu 31. srpna rozhovor s informací nadepsanou „Žantovský: Ideje a politika V. Havla dnes zajímají mladé lidi“. Zpráva je typickým příkladem prosazování a šíření agendy globální oligarchie v České republice.

ČTK tak nastolila agendu pozitivního vnímání „odkazu a Knihovny Václava Havla“ navzdory kontroverzím spojeným s financováním tohoto podezřelého projektu lokálním oligarchou Zdeňkem Bakalou. A v poslední srpnový den toto téma z něčí vůle zpracovala a distribuovala v rámci svého zpravodajského servisu, odebíraného naprostou většinou v ČR působících sdělovacích prostředků – právě takto se informace jakoby samozřejmě dostává do poslední domácnosti na konci republiky (například prostřednictvím Deníku).

Tentokrát bylo cílem a náplní agendy oživení „myšlenek a politiky“ Václava Havla, které jsou v naší zemi – a netřeba k tomu žádných průzkumů veřejného mínění – vrcholně nepopulární a přijímány s odporem napříč společností. Totéž platí o samotném „dramatikovi“ Havlovi, spoluautorovi scénáře polistopadového vývoje v Československu, jehož největší „drama“ se teprve blíží.

A tak se Žantovský s pomocí ČTK, snaží „udeřit“ a vnutit nám, že „ideje a politika V. Havla dnes zajímají mladé lidi“.

Zejména mladí lidé chtějí vědět, co Havel představoval, o jaké hodnoty se opíral, a ptají se, proč v dnešní politice nenacházejí někoho, kdo by jim mohl ukázat směr dopředu,“ uvádí v rozhovoru Michael Žantovský. „Mladé“ zajímá Fergie, a ne Havel, a pokud zajímá ty „staré“, tak třeba kvůli OKD nebo bombardování Jugoslávie – tedy kvůli „hodnotám, o které se opíral“.

Žantovský dále uvádí: „Václav Havel jako politik vycházející z morálních východisek začal mnohým lidem překážet. Stal se nepříjemným mravokárcem, kterého nemusí přece člověk poslouchat. Odtud, myslím, vznikla i ta karikatura 'pravdoláskařů' a lidí, kteří pořád otravují s nějakými mravnostmi a překážejí nám, abychom se co nejlépe postarali sami o sebe.“ A tak dále, „pravda a láska“ do každé domácnosti.

Globální oligarchové se bojí, že vývoj v naší zemi přece jen nemusí jít v souladu s jejich zájmy a přáními. Proto i tahle masáž, proto zacílení na mladé a proto Žantovský coby vyslanec globální oligarchie v ČR.

Aby bylo jasno: Michael Žantovský nejenže prošel „nalejvárnou“ v už slavném klubu Bilderberg, ale je také viceprezidentem odnože další globálně-oligarchické struktury pro střední Evropu – Aspen institute Prague. Globálně působící Aspen Institute je sice poněkud v mediálním stínu Bilderbergu, Trilaterální komise či Rady pro mezinárodní vztahy (CFR), ale určitě stojí za pozornost.

Zájemci nechť se podívají blíže na složení představenstva Aspen institute Prague a rychle pochopí, jak to celé funguje lokálně – hlavně si podchytit „levici“ (Hamáček), „střed“ (Roithová) i „pravici“ (Farský, Zahradil).

Klíčový je ale pohled do sekce „mezinárodního poradního sboru“, kde najdeme důvěrně známá jména „přátel naší země“ jako Zdeněk Bakala, Tomáš Klvaňa a především – Madeleine K. Albrightová.

Najdeme zde také jméno Petr Kolář a s ním možnou odpověď, proč právě tento člověk dostal tolik námi draze zaplaceného vysílacího času „veřejnoprávní“ České televize v nedávném pořadu 90´ ČT24 – Napětí na Krymu.

Ano, média především. A primárně ČTK coby zdroj většiny zpravodajských informací v českém mediálním prostoru (proto jsou zprávy všude v podstatě stejné). Ale jestli si Žantovský a jeho chlebodárci myslí, že tím mají splněno, krutě se pletou.

Geo, Eurasia24.cz

Grafika: Eurasia24.cz

Ohodnotit článek
(1 hlas)

Přečtěte si

 • Evropské hodnoty jsou shnilé brambory a podřadné jídlo pro Slovany

  Mediální cenzoři se rozhodli pustit do medií porovnání kvality potravin určené pro „podřadné“ Slovany.

 • Drž tu čubku, ať nám neuteče! Zasedli poslanci proevropského ukrajinského parlamentu

  O tom, že postmajdanovská klika vládnoucí momentálně na Ukrajině již ztratila i poslední zbytky soudnosti a smyslu pro realitu, jsme se mohli v posledních měsících a týdnech přesvědčit již mnohokrát. Že se však často zcela šílené nápady protagonistů kyjevského režimu plynule dostávají až do Verchovnoj rady Ukrajiny, tedy jejího zákonodárného orgánu, to se z našich mainstreamových médií vždy nedozvíme.

 • Takto mizí Islámský stát po úderech Rusů (VIDEO)

  Ruské vzdušné a kosmické síly provedly řadu úderů v okolí strategického města Al-Sukhnah v provincii Homs. Zlikvidovaly zde důležité objekty Islámského státu.

 • Konstruktéři Bumerangu: Náš stroj nemá konkurenci

  Nejnovější ruský obrněný transportér Bumerang, který byl veřejnosti poprvé představen během Přehlídky vítězství 9. května 2015, nemá ve světě přímou konkurenci. Prohlásil to generální ředitel moskevské Vojensko-průmyslové společnosti (VPK) Alexandr Krasovickij, podle kterého jde o „průlom v konstruktérském myšlení“.

 • Evropská budoucnost po jednání G20 – složitá a neuvěřitelně zajímavá partie

  Následující text je nepatrně zkráceným překladem článku, který se původně jmenoval „Trumpovy manévry v Evropě. Jak si Washington a Moskva budou dělit Berlín“. Obsahuje pozoruhodné a dá se říci, že velmi závažné informace týkající se letošních zahraničněpolitických jednání Donalda Trumpa v Evropě včetně výstupů z nedávných jednání G20. Pokud se dále tyto informace v praxi postupně potvrdí, bude se jednat o celkovou změnu a nové uspořádání politické situace v Evropě i ve světě.

 

 

 

 

 

Nejčtenější články - Média

 • Čtyři večery s pravým synem Ruska
  Dokumentární seriál Svět podle Putina je za námi. Jestli si někdo z kritiků ruského prezidenta myslí, že tím je po všem a že je možné pokračovat ve staré písničce, je mimo realitu. Stoneův dokument je průlom.
  čtvrtek, 22 červen 2017 22:07 Přečteno 8335 krát
 • Nechte nás na pokoji, vzkázal Orbán Německu. V tamních médiích se stal "agentem Číny v Evropě"
  Viktor Orbán si opět nebral servítky: Východ podle něj předhání „arogantní Západ“, jehož „čas dominance už uplynul“. Maďarský premiér se za to znovu stal terčem silné kritiky.
  neděle, 25 červen 2017 23:55 Přečteno 7100 krát
 • Světové „fake-impérium“ a boj s ním
  Vystoupení šéfredaktora agentury Rossija Segodnija a televizního kanálu RT (Russia Today) na rusko-čínském masmediálním fóru, které zjevně vyznělo ve prospěch ruského prezidenta, obsahovalo v podstatě tři jednoduché teze.
  sobota, 08 červenec 2017 01:11 Přečteno 1816 krát

 

loading...

 

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru