Drž tu čubku, ať nám neuteče! Zasedli poslanci proevropského ukrajinského parlamentu

O tom, že postmajdanovská klika vládnoucí momentálně na Ukrajině již ztratila i poslední zbytky soudnosti a smyslu pro realitu, jsme se mohli v posledních měsících a týdnech přesvědčit již mnohokrát. Že se však často zcela šílené nápady protagonistů kyjevského režimu plynule dostávají až do Verchovnoj rady Ukrajiny, tedy jejího zákonodárného orgánu, to se z našich mainstreamových médií vždy nedozvíme.

Také o tom, jak vypadá práce tohoto orgánu, naše média většinou cudně mlčí. Nabízíme proto čtenářům Eurasie24 satiricky pojatý, v zásadě však pravdivý fejeton Alexandra Zubčenka, ve kterém popisuje závěrečný večer a den jednání Rady před odchodem ukrajinských poslanců na letní prázdniny. Za pozornost stojí nejen popis atmosféry kolem schůze, ale také stručná charakteristika legislativních předloh, které Rada projednávala či měla projednávat...

Všední dny Verchovnoj rady: Kdo je ta zmáčená žena bez kalhotek?

Řečeno zcela krátce, poslanci si zazpívali hymnu – a vyrazili až do podzimu na dovolenou. Zoufalý návrh řídícího schůze prodloužit zábavu se nesetkal s pochopením a schůze Rady byla oficiálně ukončena.

O den dříve se ovšem všichni pěkně pobavili. Poslanec Oleg Barna, proslavený tím, že s kyticí květin v ruce poplival premiéra Jaceňuka nebo že porazil tramvaj, dostal ránu do pravého oka. Před budovou Rady. Celé je to vůbec temná historie stejně jako stoprocentně dokázaný fakt, že Barnu zasáhla dvě relativně čerstvá vejce – jedno do levého ramene a druhé do hlavy. A pak se ptej, od čeho má poslanec opuchlé oči!

Frakce „bloku panamských vlastenců“ vystoupila s prohlášením o útoku na čest a důstojnost „státního činitele“. Vyzvala SBU (ukrajinská civilní kontrarozvědka), aby celý incident důkladně vyšetřila, odhalila a potrestala pachatele. Odhalovat ovšem vlastně není koho, protože zodpovědnost za Barnovo oko na sebe vzala „Národní korporace“ Bileckého a Avakova. Vůbec bylo včera před budovou Rady veselo: dýmovnice, světlice, opilci honící poslance v naději, že se jim je podaří nacpat do odpadkového koše.

Poslední pracovní den letního zasedání (předtím, než přenesli své parlamentní války na exotické ostrovy) se pak všichni snažili přijít se svou troškou do mlýna, aby nakonec vyřešili h...o.

Odbory protestovaly proti zdravotní reformě, nadávaly Uljaně Supronové (úřadující ministryni zdravotnictví) „americká děvka“ a předvedly rituální obřad vyhánění „Doktora Smrt“ do pekla. Bylo to veselé, kreativní a docela zajímavé...

„Národní korporace“, jak již bylo řečeno, se nejdřív pokusila poslance vymlátit a potom její příslušníci zablokovali všechny vchody a východy z budovy, prý aby ti „parchanti“ pracovali.

Zablokovaný poslanec Rozenblat se dovolal na státní tajnou policii a hlásil, že by opravdu ze srdce rád přišel do tohoto solidního zařízení, aby se tam „důvěrně tělesně setkal“ s agentem FBR „Katerinou“. Nějací lidé u východu z budovy mu ale chtějí dát přes hubu a on, Rozenblat, má obavy o svoje zdraví, protože maminka mu říkala, aby si s Azovem a antisemity nic nezačínal.

 „Americká děvčata pro všechno“, tedy Mustafa Nayyem (oficiální „spolubydlící“ Tillersona, jinak také ukrajinský poslanec a prorežimní novinář afghánského původu, aktuálně člen mimoparlamentní Demokratické aliance; pozn. překl.) a momentálně v nemilosti se nacházející poslanec Sergej Leščenko (znelíbil se nové administrativě USA), mezitím organizovali mítink „proti poslanecké imunitě“.

Shromáždění radikálové, mezi kterými byli i „Svobodovci“ (členové politické strany „Všeukrajinské sdružení Svoboda“; pozn. překl.) požadovali zrušení poslanecké imunity, a to nejen v souvislosti s uvězněním poslance Opozičního bloku Michaila Dobkina, ale také ve snaze případ zveřejnit. Takový přístup mi naprosto imponuje, neboť jsem vždycky podporoval tvůrčí iniciativu revolučních mas. Ano. Dobkin byl zbaven imunity a uvězněn. Stal se tak jediným ze šesti poslanců, které Rada dovolila zatknout. Co byste také chtěli? Je členem prokremelského bloku, parlamentní opozice, Putinovou rukou a kdoví, čím ještě.

A středem celého toho kypícího bince se brodily organizované exkurzní skupiny, kterým jejich průvodci přednášeli o zvláštnostech zákonodárného procesu v Radě. Vylekané venkovské tetky a žáci středních škol se tiskli jeden k druhému, když kolem nich s výkřiky „Drž tu čubku, ať nám neuteče!“ pobíhaly skupiny aktivistů s baseballovými pálkami v rukou. Podle mě normální průběh zákonodárného procesu.

Pak přišla bouře a déšť – a Leščenko přivedl do budovy Rady zmáčenou ženštinu bez spodního prádla – a uspořádal s ní společný brífink. O tom vám ale budu vyprávět později. Nejdřív bych rád napsal něco o výsledcích tohoto vpravdě historického jednání Rady.

Za prvé: díky šesti návrhům tajné policie na zbavení poslanců imunity se všichni přesvědčili, že Jura Lucenko je prostě debil a hlava Zvláštní antikorupční prokuratury Nazar Cholodnickij pak pohádkový mezek. Celá tahle fraška s nepotvrzenými vidinami byla zaměřena nejvýš tak na ženy v domácnosti, které však nakonec neuchvátily ani záběry poslance Rozenblata skrytou kamerou.

Za druhé: všechny deklarované „evropské reformy“ nezbytné k získání „dlouho očekávaných půjček MMF“ a k „obnovení důvěry investorů“ Rada vesele poslala k čertu. Zdravotní reforma neprošla hlasováním a dokonce ani nebyla Radě předložena k posouzení.

„Doktor Smrt“  Suprunová zavěsila na Facebook svůj rozzářený obličej s pozadím tvořeným členy výboru pro zdravotnictví se vztyčenými palci. Symbolizovat to mělo počátek zdravotní reformy a její plnou podporu. Předsedkyně výboru Olga Bogomolecová, která pochopila, že za tuhle reformu půjde „sedět“ jako první, však odmítla návrh zákona podepsat. Přívrženci Suprunové za ní hned přiběhli s výhružkami, protože řeč je vlastně o 5 miliardách hřiven. Bogomolecová urychleně onemocněla a

odjela do Feofanie (protekční kyjevská nemocnice pro funkcionáře a pracovníky státní správy; pozn. překl.) na čerstvé kapačky. Nato se do budovy ministerstva zdravotnictví vedrali „nějací lidé“ a začali nahánět skupinu zdravotních reformátorů. Ti ovšem prokázali odvážný odpor a ukryli se na dámských toaletách. V rámci genderové rovnosti jak „páni“, tak „dámy“. A na všechny výkřiky: „Vylez, čubko!“ reagovali vpravdě důstojně: „Obsazeno!“

Návrh zákona o privatizaci půdy se vedení Rady také zastydělo předložit – hlavně proto, že jeho iniciátoři stále měli před očima tvář poslance Barny se zateklým okem.

Reformu vzdělávání, redukující ho na masovou ukrajinazaci a probírání dějin majdanu jako hlavního vyučovacího předmětu, odložili poslanci na podzim.

A rád bych ještě připomenul ta „nejsilnější avíza“ na „historicky významné návrhy zákonů“, přednesená před ukončením schůze: „Zavedení vízového režimu s Ruskou federací“ – iniciativní návrh Bezpečnostní rady, „Lidové fronty“ a prezidenta Porošenka. Historický krok, jehož účelem je zachránit národ před invazí Putinových Burjatů. Ani tento návrh se nevešel do programu dne. Zaručeně to bylo vinou Putinovy „páté kolony“ v parlamentu.

Další návrh: „Přeregistrace Moskevského patriarchátu Ukrajinské pravoslavné církve“. Návrh předpokládá vytvoření „veřejné odborné rady“, která by měla posoudit „podvratnou činnost tohoto církevního orgánu“. Do té doby by měla být církev zakázána a její majetek předán „skutečně ukrajinským organizacím“. Návrh byl stažen z programu.

„Zákon o základech národní kybernetické bezpečnosti“. Tajemníku Rady národní bezpečnosti Turčinovovi se chvěl jeho porost na bradě, když hovořil o neuvěřitelném významu tohoto zákona, který umožní s pomocí virů „Péťa“, „Vasja“ a „Ivan“ odrazit kyberútoky Ruska. Nenápadně přitom navrhoval zřízení kyberpolicie (to už je trochu k smíchu) a také právo SBU zrušit z pohledu vlády nevhodné weby. Také tento návrh nebyl zatím posuzován.

„Zákon o deokupaci okupovaných území“. Turčinov a Porošenko chodili přes měsíc s návrhem jak s nějakou svátostí. Jde o naprosto fantastický projekt vycházející z toho, že Rusko přepadlo Ukrajinu a Petr Alexejevič má proto právo odrazit vpád a vyhlásit v některých oblastech a městech Ukrajiny válečný stav. Zase vedle, jak ta jedle. Ani tento návrh nezačala Rada projednávat.

„Zákon o ukrajinském jazyce“. Předpokládá úplnou ukrajinazaci ve všech oblastech – od domácností až po televizní vysílání a vzdělávání. Navíc zřizuje novou instituci – jazykovou inspekci, jejímž hlavním úkolem by bylo trestat ty, kdo nepoužívají ukrajinštinu. Souběžně s předložením návrhu zorganizovala prezidentská kancelář PR kampaň pod heslem „Ruština je agrese Kremlu“. Řečeno zcela krátce – návrh spadl do žumpy. Nepřijato.

Jediné, co se dvojici Grojsman, Valcman (původní jméno Porošenka) podařilo protlačit, bylo to, že prvním čtením prošel návrh jednoho z balíčku zákonů tzv. „penzijní reformy“. Tím hlavním „nápadem“ autorů reformy je objev

„Grojsmanova efektu relativity“. V návrhu se totiž ukazuje, že čas jako fyzikální veličina plyne různou rychlostí. Pokud mluvíme o délce produktivního věku, pak se urychluje, pokud o biologickém věku, tak se zpomaluje (a proto je k dosažení předepsané hranice odchodu do důchodu nutno pracovat déle). Zákon proto nehovoří o hranici odchodu do důchodu v 65 letech. Biologický a produktivní věk totiž nekorespondují. Obě veličiny mají různé souřadné systémy. Je vám to jasné? Potřebná doba zaměstnání se prodlužuje, ale člověk si klidně žije déle (a chtěl by důchod). A tak bude raději až do smrti bez penze. Doufám, že druhého čtení se tyhle kecy nedožijí...

A na závěr konečně o tom, co se v Radě řešilo jako nejdůležitější. Kdo byla ta zmáčená ženština bez kalhotek, kterou přivedl do Rady Leščenko? To nikdo neví, protože když se objevila na tiskové konferenci, všichni si všimli, že pod mokrými bílými šortkami z lehoučké látky už vůbec nic nemá. A tak začali všichni reptat: „No co to je? Je vůbec možné, aby se někdo takhle objevil v zákonodárném lůně státu? Stalo se to vědomě a jde tudíž o provokaci?“  Blondýnka si všimla, co publikum zajímá nejvíc, a honem se natočila z profilu, aby jí nebylo vidět do rozkroku. Začala vyprávět, že je známou aktivistkou, proti které se organizují represe v kyjevském zastupitelstvu. Ale nepomohlo to. Diváci se rozdělili do dvou táborů. Jedni tvrdili, že má tanga a hotovo. Ti druzí pak chtěli za každou cenu dokázat, že „tam“ nemá vůbec nic.

No, a pak už se všichni připravovali, jak si zazpívají hymnu. Zazpívali a rozešli se.

SUGS ! (Sláva Ukrajině! Sláva hrdinům!)

Alexandr Zubčenko

Zdroj: politikus.ru

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

Foto: YouTube.com

loading...

Ohodnotit článek
(12 hlasujících)

Přečtěte si

 • Okamžitý globální úder USA? Dvě ruské zbraně způsobí Američanům vrásky

  Spojené státy chtějí dostat Rusko do kouta svým programem okamžitého globálního úderu. Rusko ale bude disponovat odpovídajícími prostředky obrany i odvetného úderu.

 • Skrývá Izrael, že poškozený letoun F-35 byl zasažen syrskou raketou S-200? (VIDEO)

  Zdá se, že izraelská „demonstrace síly“ během nedávné návštěvy ruského ministra obrany Sergeje Šojgu se změnila v totální krach.

 • Andrej Babiš je cenný politik

  Babišovi lidé odvedli za čtyři roky obrovský kus práce, díky které našly pod oligarchovými křídly útočiště desetitisíce bývalých voličů jiných stran, včetně třeba původně pravověrných komunistů. Krutě spláčou nad výdělkem. Babiš ale dokázal i něco, pročež nelze jeho význam jakkoliv snižovat.

 • Jak se krade v Rusku a na Ukrajině

  Mezi „svidomými“ Ukrajinci panuje názor, že korupční problémy Ruska a Ukrajiny jsou totožné. Titíž oligarchové ze soupisu časopisu Forbes s jachtami a miliardovým jměním, nabytým kdovíjakým kouzelným způsobem, tatáž zlodějská sebranka, velí guberniím a oblastem. Ruským obyvatelům se dostane pouze o něco více peněz, protože k nim doletí více ropných krůpějí z panského stolu. A to je celá podstata jejich vyšší životní úrovně.

 • Ukrajinci se pokusili o vlastní „Terminator“. Moc se to nepovedlo

  Ukrajinský obranný průmysl v minulých dnech s velkou slávou představil „bojové vozidlo podpory Straž“. Koncepčně jde evidentně o nápodobu ruského bojového vozidla bojového vozidla podpory tanků (BMPT) Terminator, které se po mnoha letech vývoje dostává na výsluní. Lze prakticky s jistotou předpovědět, že ukrajinský „klon“ nic takového nečeká.

 

 

Nejčtenější články - Jak to je s...

 • Solidarita s migranty? Přečtěte si, co dělala ČSSR, když Západ na chudých bohatl
  Zatímco francouzský byznys navážel do země „levnou pracovní sílu“ z bývalých afrických kolonií a se stejným cílem Západní Německo organizovalo příliv Turků, Československo a další země RVHP se nejenže nijak nepodílely na zárodku budoucí migrační apokalypsy, ale dělaly přesný opak: po desetiletí vynakládaly z vlastních zdrojů značné prostředky, aby lidé…
  pondělí, 25 září 2017 23:03 Přečteno 10679 krát
 • I toto je Severní Korea: čtvrť Ryoyong z první ruky (FOTO)
  Média se mohou přetrhnout v poukazování na všelijaké „šokující“ „hrůzy“, „absurdity“ a „bizarnosti“ Severní Koreje. Do čeho se jim ale vůbec nechce, jsou jakékoliv zmínky o reálných úspěších a projektech, které KLDR uskutečňuje navzdory dlouhodobým sankcím všeho druhu: zprávy tohoto typu se do mainstreamu zpravidla nedostanou nebo jsou přímo blokovány…
  pondělí, 28 srpen 2017 23:01 Přečteno 7571 krát
 • Co se děje s jádrem globální moci?
  V inteligentních prostorách českého internetu se v posledních dnech vede zajímavá polemika na téma „globální moc“. Jelikož jde o závažné téma, které se promítá do všech sfér života na Zemi v podobě „všudypřítomné krize“, publikujeme část cenného příspěvku, jehož autorem je ekonom a vysokoškolský pedagog Doc. Radim Valenčík CSc. Činíme…
  pátek, 25 srpen 2017 22:10 Přečteno 5658 krát
 • Sankce? Severní Korea je využila ve svůj prospěch
  Americké sankce proti Severní Koreji už trvají skoro sedmdesát let. I tak vstoupila do 21. století se slušnou dávkou úspěchů v oblasti průmyslu a již dnes je připravena na „post-ropnou“ éru.
  středa, 11 říjen 2017 23:02 Přečteno 4331 krát
 • Bezvízový styk s EU? Ukrajinci znovu jezdí ve velkém do Ruska
  Bez ohledu na napjaté vztahy mezi Ruskem a Ukrajinou začali Ukrajinci v poslední době více navštěvovat právě Rusko. Během prvního pololetí letošního roku vyjelo do Ruska o 56,1 % ukrajinských krajanů více než za stejné období roku loňského. Celkem to představuje 2,67 milionu osob. Pokud bude dosavadní trend pokračovat, pak…
  úterý, 03 říjen 2017 22:57 Přečteno 3327 krát

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru