Promluvil Člověk: „Všechno bude dobré, to vám mohu zaručit“

Západní analytici a politologové nemohou uvěřit, že Přímá linka s Vladimirem Putinem není sehraným divadlem, a neustále nahazují domněnky, že musela být secvičená. Nelze se tomu divit: žádný z jejich vůdců zdaleka nedosahuje intelektuálních ani morálních kvalit ruského prezidenta.

Jestli je Vladimir Putin dílem přísně řízeného politického marketingu, jak se snaží západní experti tvrdit, pak Rusko předehnalo Západ, který v tomto oboru jednoznačně kraloval několik staletí.

Umět bezmála sedmnáct let držet pohromadě tak zářný mediální obrázek jednoho politika – obzvláště v době neomezených informačních možností a při současné „krizi elit“ – by se rovnalo zázraku.  

Jenže tak to není. Vladimir Putin není projekt, není výrobek „týmu expertů“ jako třeba francouzský prezident Emmanuel Macron, který je typickým prefabrikátem.

Macron je posledním prototypem vzešlým z „vývoje“ s využitím nejmodernějších technologií, navržený samotným Bilderbergem a bohatě financovaný globálními bankovními klany. Nic „dokonalejšího“ v tomto oboru Západ v současné době nenabízí a možná, že už ani nenabídne.

A přesto, když se nedávno ruský prezident při své návštěvě Francie s Macronem fotografoval, kdosi v internetové diskusi poznamenal, že to vypadá spíše jako by byl Macron na návštěvě u Putina než Putin u Macrona.

Proč francouzský prezident nesahá ruskému ani po kotníky? Protože Macron je tupá malá figurína z výlohy, věc z reklamy, kterou francouzský volič zanedlouho zahodí, kdežto Vladimir Putin je Člověk. Není produktem marketingu a PR, ve kterém Rusko nikdy nebylo a ani nebude šampionem, protože pokrytectví není silnou ruskou disciplínou.

Takže milí západní mediální analytici, PR experti, politologové a politici, přestaňte zuřit a závidět, že Vladimir Putin opět zvládl Přímou linku dokonale, aniž byla jakkoliv inscenována, stejně jako nebyl sehraný nedávný rozhovor pro televizi NBC. Tehdy pouze svoji logikou, pravdomluvností a racionalitou nechal ruský prezident kolosálně se ztrapnit arogantní velkohubou americkou hvězdu Megyn Kellyovou.

A co Vladimir Putin řekl nebo dal najevo tentokrát? Především světu sdělil, že nijak nepolevuje a naopak graduje historický střet mezi Západem, snažícím se podmanit svět, na jedné straně a Ruskem jako silou odporu vůči těmto snahám na straně druhé.  

Když mluvil o sankcích, prohlásil, že „Rusko žije pod sankcemi od doby, kdy začalo vznikat“. A jelikož sankce eskalují právě teď, v době kdy už jsou v Evropě soustředěny všechny typy amerických strategických bombardérů, Vladimir Putin dal najevo, že se bezezbytku zhostil svojí dějinné úlohy přijmout výzvu Západu, ať už bude jakákoliv. Je si jistý.

Putin si je současně velmi dobře vědom, že Západ se snaží zničit Rusko i zevnitř, přičemž řeč není o primitivních neziskovkách. Západní pátá kolona má své zástupce přímo v ruské vládě, zejména v resortech prosazujících liberální politiku, rozevírající sociální nůžky v Rusku – a jdoucí na ruku Západu. Až nadejde vhodný okamžik, učiní tomu ruský prezident přítrž: jeho slova o růstu počtu lidí pod hranicí chudoby při současném růstu HDP nemůžou být více výmluvná.

Svět i Rusko čekají zásadní změny. A jak řekl Vladimir Putin v závěru Přímé linky: „Všechno bude dobré, to vám mohu zaručit.“

Geo, Eurasia24.cz

Foto: Kremlin.ru

loading...

Ohodnotit článek
(30 hlasujících)

Přečtěte si

 • Měkkou sílu už Americe nikdo nevěří. Nastává doba pravdy a brutality

  Znáte někoho, kdo si myslí, že USA mají ve světě málo vlivu? Pokud ne, pak vězte, že Donald Trump a jeho lidé takto uvažují. Měkká síla Spojených států přestává fungovat, a jestli někdo považoval Clintona, Bushe ml. a Obamu za hrdlořezy, bude se ještě hodně divit.

 • Co se teď děje v KLDR? Sankce silně působí, jenže ne podle představ jejich iniciátorů

  Desítky let trvající blokáda Severní Koreje nepřinesla iniciátorům sankcí nic než fakt, že se KLDR stala jadernou velmocí s mezikontinentálními raketami, což vedení země označilo za završení svého úsilí v této oblasti. Co bude následovat a jak sankce dopadají nejen na ekonomiku země, ale i na myšlení a chování obyvatel KLDR, popisuje profesor Ústavu cizích jazyků Pekingské univerzity Jing Jin-yi.

 • O vítězství nad Islámským státem

  Vlna sporů o to, kdo vlastně v Sýrii zvítězil nad Islámským státem, se zklidnila jak vodní hladina. Kromě vítězství v Sýrii Trump veřejně vyhlásil také vítězství ve dvou světových válkách a vítězství nad komunismem.

 • Spása ve zlatě. Vladimir Putin našel obranu před útoky dolaru

  Kurz dolaru, průběžně klesající během celého roku, podnítil dedolarizaci v Rusku. Boj s takzvanou petrodolarovou závislostí se projevil zejména zvýšenými nákupy zlata, což Ruské federaci umožní již v prvním čtvrtletí příštího roku překonat v objemu zlatých devizových rezerv Čínu.

 • BMMP: superrychlý plavec pro námořní pěchotu

  Pod kódovým označením Platforma BMMP v Rusku vzniká kolové bojové vozidlo námořní pěchoty, které nebude mít ve světě obdoby. Bude vynikat především rekordní rychlostí plavby.

 

 

 

Nejčtenější články - Blogy a komentáře

 • Hybridní útok, který nakonec sežehne útočníka
  A pak že Rusko zasahuje do voleb v jiných zemích. A pak že Rusko vede hybridní válku. A pak že je Rusko agresivní. A pak že Rusko hraje nefér. A pak že je Rusko necivilizované. Zákaz účasti Ruské federace na zimní olympiádě postaví na stranu Ruska další miliony lidí, kteří…
  úterý, 05 prosinec 2017 23:45 Přečteno 5454 krát
 • Ne a ne. Český stát prostě lithium těžit nebude
  Média v pondělí 2. října přinesla zprávu ČTK, která slavnostně oznamuje, že lithium vytěžené v Krušných horách by se mělo zpracovávat v takzvaném „Česku“. Ve zprávě není ani slovo o tom, že by strategickou surovinu měl těžit český stát.
  pondělí, 02 říjen 2017 22:00 Přečteno 4153 krát
 • Lithium: může být ještě větší zlo v těch, kteří drží moc?
  Lidé v České republice jsou v těchto dnech vědomými, ale bohužel ve většině nevědomými svědky neuvěřitelné tragédie polistopadového vývoje. Není viditelnějšího symbolu degradace naší země, než je cínovecké lithium.
  sobota, 07 říjen 2017 21:40 Přečteno 3911 krát
 • Zvolení Pirátů do Poslanecké sněmovny je sdělením, kam intelektuálně a morálně padáme
  Cucáci přemluvili bábu, jednadvacetiletý student přemluvil dědu, Kalousek a Gazdík přemluvili tři a půl milionů lidí v bídě. Zelení kooperovali s Piráty, vítači, homo lobby a přemluvili squattery i uživatele LSD a Cannabisu. Matematické počty a rozložení společenských vrstev zcela vyvrací úspěch devíti stran ve volbách.
  sobota, 28 říjen 2017 00:12 Přečteno 3754 krát
 • Andrej Babiš je cenný politik
  Babišovi lidé odvedli za čtyři roky obrovský kus práce, díky které našly pod oligarchovými křídly útočiště desetitisíce bývalých voličů jiných stran, včetně třeba původně pravověrných komunistů. Krutě spláčou nad výdělkem. Babiš ale dokázal i něco, pročež nelze jeho význam jakkoliv snižovat.
  středa, 18 říjen 2017 14:16 Přečteno 3473 krát

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru