Clintonová je jako „západní civilizace“: krvežíznivá, ale nemohoucí

Média globální oligarchie už dále nemohou skrývat, že budoucí nejvyšší úřednice „západní civilizace“ je nemocná. Přes nedělní zdůrazňování že se po držkopádu „cítí skvěle“ a že byl „krásný den“, přišlo pondělní konstatování, že obavy o její zdraví „jsou nyní nevyhnutelné“ a „výroky o její chabé fyzické kondici už nelze smést ze stolu“. Clintonová je dokonalou ilustrací stavu Západu.

To, čemu se říká „západní civilizace“, vypadá přesně jako Clintonová: odcizená, chirurgicky a kosmeticky neustále vylepšovaná, popatlaná tunami make-upu, napajcovaná chemií, zabalená v drahých hadrech a neustále poťouchle se usmívající. Ve skutečnosti však chřadnoucí, dýchavičná, zoufalá, přitom stále více krvelačná a zadlužená.

Clintonovou, stejně jako všechny její předchůdce, čeká po „zvolení“ gigantický dluh vůči jejím dárcům – tím největším nemá být v úhrnu nikdo jiný než spekulant a „Pán chaosu“, globální oligarcha George Soros, takže můžeme tušit, co nás po „volbách“ čeká.

Čekají nás další pokusy prohlubování predátorské globalizace a chaosu. Čeká nás další bujení hniloby liberální „západní civilizace“.

Pokusy, na které už ale atlantický Západ nemá sílu. Ani hrubou, představovanou armádou Spojených států, ani měkkou, představovanou Organizací spojených národů. Jestli někdo chce mezi těmito strukturami hledat rozdíl, nechť si promítne historii uplynulého čtvrtstoletí – s mandátem OSN, nebo bez něj, nakonec to stejně bylo jedno. Západ si až do osudného „chemického útoku“ v Sýrii v roce 2013 dělal, co se mu zlíbilo.

Globální oligarchií ovládaná, v New Yorku sídlící a anglosaských jmen plná OSN se naprosto diskredituje před celým světem, když se pokouší dehonestovat ty, kteří se protiví naprosto zjevné iracionalitě: „Pro tyto lidi musím já být svého druhu noční můrou. Jsem globálním hlasem hájícím lidská práva, univerzální práva, jsem zvolený všemi vládami a nyní jsem kritikem téměř všech vlád. Hájím a podporuju lidská práva každého jednotlivce, všude: práva migrantů, žadatelů o azyl a imigrantů, práva komunity LGBT, práva žen a dětí ve všech zemích, práva menšin, práva domorodců, práva invalidů a práva všech a každého, kdo je kde diskriminován, znevýhodňován, pronásledován nebo mučen – ať už vládami, politickými hnutími nebo teroristy.“ V tomto pořadí.

To není výmysl nějakého „konspiračního“ webu. To jsou autentická slova muže, který ve stejném textu napadl i českého prezidenta a slovenského premiéra, slova vysokého komisaře OSN pro lidská práva Zaída Husajna (arabsky znějící jméno je kamufláž, stejně jako u celé řady dalších figur z kanceláří OSN, aby byl navozen dojem rovnoprávného zastoupení různých národnostních a náboženských skupin: stačí se podívat na jméno Husajnovy matky – Margaretha Inga Elisabeth Lind, a titul otce – Lord Chamberlain of Jordan):

To, co pan Wilders sdílí s panem Trumpem, panem Orbánem, panem Zemanem, panem Hoferem, panem Ficem, madame Le Penovou a panem Faragem, sdílí také s Islámským státem. Všichni tito lidé se různými způsoby snaží zrekonstruovat minulost, dokonalou a tak čistou ve své formě, kde na sluncem zalitých polích žijí lidé sjednocení svou etnicitou či náboženstvím – žijí pokojně v izolaci, autoři svého vlastního osudu, bez zločinnosti, bez zahraničních vlivů a bez válek. Je to minulost, která, zcela jistě, neexistovala nikde.“

Co si o tom asi musí myslet miliony lidí v ČR, na Slovensku, v Maďarsku, Rakousku, Francii, Británii? Že nemají právo volby? Být to před pár lety, možná by někteří z nich znejistěli. Dnes už ne: všichni vědí nebo tuší, komu a čemu lidé jako Zaíd Husajn či Peter Sutherland a celá OSN slouží: ve jménu západního univerzalismu a lidských práv mají zasévat chaos do všech koutů světa, živit růst extremismu a v konečném důsledku rozvracet a krvavě ničit celé národy.

Jenže: čím je to zřejmější, tím je tato organizace slabší. Důkazem nade všechny je pátý úspěšný jaderný pokus Korejské lidově demokratické republiky. Ať je tento čin sebevíc odsuzován, je dokladem toho, že globální oligarchii se mohou úspěšně vzepřít i menší země, než je Írán.

Žádné sankce, žádné vyhrožování, žádná společná vojenská cvičení s USA, Severní Koreu prostě nic nepoložilo a neodradilo od touhy dát světu tímto byť hazardním způsobem najevo, jak na tom Západ je. A tak KLDR po deseti letech politického a ekonomického nátlaku nejenže provádí dokonalý jaderný test, ale staví nové moderní čtvrtě pro vědce, učitele i dělníky – žádná propaganda, stačí se podávat.

Jsem přesvědčený o tom, že kromě biče, kromě důtky, existují možnosti pro jakési kreativní řešení situace, vypracování přístupů, které umožní snížit napětí na Korejském poloostrově a v severovýchodní Asii jako takové,“ komentoval poslední severokorejský pokus ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Co tím chtěl Lavrov říci kromě toho, že Severokorejci reálně nechtějí nikomu ublížit a – pokud je Západ nechá na pokoji – nebudu mít k tomu žádný důvod? Totiž že přišel čas agendy multipolarismu namísto agendy západního hegemonismu – globalismu a univerzalismu – OSN a všem jejím „vysokým komisařům“ navzdory.

Jestliže reputaci nemá už ani OSN, jak mohou mít reputaci západní státy a jejich elity?

A nejde jen o jejich odcizení zájmům lidí na celé planetě. Stačí se podívat na ty nejvyšší a údajně nejvýznamnější figury „západní civilizace“: zatímco předseda Evropské komise Juncker řeší svůj mentální stav tímto už pověstným způsobem, chatrný Obama úpí pod stiskem ruky opravdového, fyzicky i duševně rovného chlapa. Clintonové ani ruku podávat netřeba, aby se zlomila v kolenou.

Všechno to jsou dobré zprávy pro nás, kteří jsme údajně součástí oné „západní civilizace“. Nejsme. Náš „zdrojový kód“ je jiný než ten anglosaský a stokrát se to nemusí líbit předsedovi občanských demokratů. Slabost „západní civilizace“ nám dává šanci vybrat si prezidenta, který sice taky není v nejlepší fyzické kondici, ale na nic si nehraje, nemá „humanoidní“ sklony a hlavně: i když se jeho gumovému člunu na rybníčku zhýčkaní kosmopolitní liberálové smějí, na rozdíl od nich není pokrytec, neodcizil se většině společnosti a úsudek má bystrý jako žádný z amerických prezidentů za celou poslední generaci.

A lze se jen smát páté koloně u nás i v Rusku, jak se snaží vybrat „náhradu“ za stávající vůdce. U nás se o to pokoušejí tragikomické figury jako Kocáb s bizarnostmi typu Horáčka, Halíka a spol., zatímco v Rusku trestanec Chodorkovskij s kreaturami jako Navalnyj, Kasjanov, Javlinskij či Jelcinova dcera Jumašovová. Naprosto stejné – na hony vzdálené realitě.

Jestliže z populace světového hegemona, více než třísetmilionové americké společnosti vzejdou jako dva nejlepší Hillary Clintonová a Donald Trump, není zjednodušujícím pohledem konstatování, že to svědčí o stavu této společnosti. Je nemohoucí a chřadnoucí.

Geo, Eurasia24.cz

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 • Grad a Smerč ovládnou arktické pláně. Rusko vyvíjí speciální verze raketometů pro daleký sever (VIDEO)

  Ruská federace v posledních letech věnuje značnou pozornost schopnosti bránit své rozsáhlé arktické oblasti. Díky zásobám surovin a otevírajícím se obchodním cestám nejenže rychle získávají na významu, ale jsou předmětem zájmu řady dalších hráčů. Rusko nic neponechává náhodě a pro boj v Arktidě uzpůsobuje řadu zbraňových systémů – včetně těžkých raketometů.

 • Nové ruské zbraně: dobrá zpráva pro všechny, kteří chtějí žít

  Odhalení existence nových zbraňových systémů ruským prezidentem Vladimirem Putinem má zásadní význam nejen pro obranyschopnost jeho země, ale i pro udržení míru v našich končinách.

 • Páté pravidlo aritmetiky

  Také občas marně hledáte odpověď na otázku, jak je možné, že se dnešní špičkově vzdělaní američtí a evropští politici chovají naprosto iracionálně a věří i tomu, že „už Masaryk říkal, že všechno, co najdete na internetu, nemusí být pravda“? Dokonalou odpověď dává znamenitý článek Viktora Docenka, vyučujícího fyziku a matematiku na pařížské Univerzitě Pierra a Marie Curieových. Text, který stojí za to dočíst do konce, publikoval v českém překladu server Zvědavec.

 • Kdo má prospěch z otrávení ruského emigranta v Británii?

  Britové jsou dobře známi svým talentem pro dramatizování, pokud jde o špionážní příběhy z dob studené války a o záhadné vraždy. Vzpomeňme třeba Iana Fleminga, Johna Le Carré či Agathu Christie. Ovšem epizoda s otrávením bývalého ruského špiona na lavičce veřejného parku v malebném anglickém městečku, která byla zveřejněna tento týden, obsahuje až podezřele mnoho dramatických rysů.

 • Sarmat, Kinžal, Avangard… Pěkně popořádku, podrobně a přímo od náměstka ministra obrany (VIDEO)

  Vladimir Putin ve svém projevu před Federálním shromážděním oznámil, že Rusko disponuje zcela novými vysoce přesnými systémy strategických zbraní. Téma ruských zbraňových novinek se dostalo do středu pozornosti celého světa. Státní orgány i veřejnost jednotlivých zemí zvažují nové vojenské schopnosti a možnosti Ruska jakož i jeho návrhy na mírovou koexistenci všech států a národů světa.

 

 

 

Nejčtenější články - Analýzy

 • Co se děje v Sýrii? Expert stručně a přehledně o posledním vývoji událostí
  Situace v Sýrii se podle zpráv z poslední doby značně vyostřuje. Na bojišti se kromě syrské armády a řady povstaleckých skupin vyskytují dvě regionální velmoci a dvě globální supervelmoci. Ruské jednotky častěji než kdy dříve čelí koordinovaným útokům a první ruští občané zemřeli pod palbou amerických sil.
  úterý, 20 únor 2018 22:27 Přečteno 6642 krát
 • Eskalace v Sýrii – kam až lze Rusy dotlačit?
  Události v Sýrii se v poslední době evidentně zhoršily a roste množství důkazů, že ruské síly v Sýrii jsou cílem systematické kampaně „opotřebovávacích útoků“.
  pondělí, 19 únor 2018 21:31 Přečteno 5998 krát
 • Kyjev se do tří let chystá na válku s Ruskem
  Ukrajina žije očekáváním „odražení agrese ze strany Ruska“, což je možno chápat jako přípravu na obsazení Donbasu – ten Ukrajina, plně v souladu s novým zákonem, považuje za území „okupované Ruskou federací“. Podle náčelníka generálního štábu ukrajinské armády má Kyjev na takovou operaci nejen „zpracované plány“, ale také nové druhy…
  pondělí, 05 březen 2018 22:28 Přečteno 4512 krát
 • KLDR nejen jako „olympijský vítěz“. Bude k ní svět nakonec vzhlížet?
  Je po olympijských hrách a nad KLDR se znovu stahují mračna. Spojené státy přes proklamace o „ochotě jednat“ uvalují nové sankce a vyhrožují, přicházejí zaručené „zprávy jihokorejské rozvědky“ o nedostatku potravin i papíru v zemi, chystá se další velké cvičení v těsné blízkosti KLDR. Čeká Sever zničení či hlad, nebo…
  pondělí, 26 únor 2018 23:57 Přečteno 4092 krát
 • Válka v Sýrii skončila, ale pokračuje: Američané se snaží zabránit vítězství za každou cenu
  S použitím přenosného raketového kompletu americké výroby byl 3. února letošního roku v provincii Idlíb sestřelen ruský bitevní letoun Su-25. Jeho pilot Roman Filipov se katapultoval a po dopadu na zem se pustil do boje s nepřítelem. Nějakou dobu jej odrážel střelbou z osobní zbraně a nakonec na sobě nechal…
  úterý, 27 únor 2018 23:04 Přečteno 4001 krát

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru