Korovin: Rusko naučí Západ dodržovat lidská práva a svobody

„Vladimir Putin je poslední ochránce zákonů v cynickém a nebezpečném americkém světě.“

Jedinou zemí na světě, která se ještě řídí mezinárodním právem a současně se snaží respektovat i takové zásady vyhlášené svého času Západem, jakými jsou práva a svobody člověka, je dnes Rusko. Je o tom přesvědčen ředitel Centra geopolitických expertíz a člen Veřejné komory Ruské federace Valerij Korovin.

Podle jeho slov se práva a svobody člověka staly již dávno jen jakousi „technologickou zástěrkou“, s jejíž pomocí drží USA v područí nejrůznější státy světa, když si tímto způsobem udržují vliv na veřejné mínění. V samotných Spojených státech a jejich satelitních zemích přitom proklamovaná práva a svobody neexistují.

Tyto kategorie měly svůj význam v bezpečnostním systému bipolárního světa, kdy byl sovětský blok schopen přinutit Západ k dodržování jím samým předložených konvencí a obecně přijatých pravidel v oblasti dodržování lidských práv a jakýchkoli svobod,“ konstatoval Korovin.

Dnes, v situaci, kdy se Západ domnívá, že si může dovolit všechno, cynicky kašle na jakési „chiméry“, kterými jsou jakékoli svobody či práva – a vypočítavě používá tyto pojmy ve svůj prospěch nebo před nimi naopak zavírá oči, když se mu to hodí. „Proto dnes pokaždé, když slyšíme další a další invektivy západních a prozápadních ‚ochránců lidských práv', týkající se porušení lidských práv nebo popírání svobod, můžeme se jim v lepším případě směle vysmát do tváře, v horším pak použít metody s tvrdším dopadem,“ prohlásil V. Korovin v rozhovoru pro RIF.Kavkaz.

Korovin pokládá ruského vůdce Vladimíra Putina za „posledního ochránce zákonů v cynickém a nebezpečném americkém světě“ – a kritiku Západu vůči tzv. „balíčku zákonů Jarové“ pokládá za neopodstatněnou. (Jde o dva protiteroristické zákony přijaté v RF letos v červenci, jejichž spoluautorem je členka Státní dumy a předsedkyně jejího Výboru pro bezpečnost a boj proti korupci I. A. Jarovaja – pozn. překl.)

Zcela určitě nás nebudou učit dodržovat lidská práva nebo svobody ti cyničtí a bezprincipiální západní politici, chtiví globální světovlády, kteří zatáhli svět do chaosu a bezpráví. Žijeme a pracujeme v situaci, kdy se musíme bránit a přijímat mimo jiné i takové zákony, jakým se dnes říká ‚zákony Jarové'. Ale Qua hora nescis – může se stát, že budeme přinuceni přejít do ‚protiútoku' a ukázat prolhaným západním politikům, jak se mají práva a svobody občanů respektovat,“ uvedl politolog – eurasijec.

Zdroj: izborsk-club.ru

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

photo credit: 2014-04-30 (120/365) via photopin (license)

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 • Grad a Smerč ovládnou arktické pláně. Rusko vyvíjí speciální verze raketometů pro daleký sever (VIDEO)

  Ruská federace v posledních letech věnuje značnou pozornost schopnosti bránit své rozsáhlé arktické oblasti. Díky zásobám surovin a otevírajícím se obchodním cestám nejenže rychle získávají na významu, ale jsou předmětem zájmu řady dalších hráčů. Rusko nic neponechává náhodě a pro boj v Arktidě uzpůsobuje řadu zbraňových systémů – včetně těžkých raketometů.

 • Nové ruské zbraně: dobrá zpráva pro všechny, kteří chtějí žít

  Odhalení existence nových zbraňových systémů ruským prezidentem Vladimirem Putinem má zásadní význam nejen pro obranyschopnost jeho země, ale i pro udržení míru v našich končinách.

 • Páté pravidlo aritmetiky

  Také občas marně hledáte odpověď na otázku, jak je možné, že se dnešní špičkově vzdělaní američtí a evropští politici chovají naprosto iracionálně a věří i tomu, že „už Masaryk říkal, že všechno, co najdete na internetu, nemusí být pravda“? Dokonalou odpověď dává znamenitý článek Viktora Docenka, vyučujícího fyziku a matematiku na pařížské Univerzitě Pierra a Marie Curieových. Text, který stojí za to dočíst do konce, publikoval v českém překladu server Zvědavec.

 • Kdo má prospěch z otrávení ruského emigranta v Británii?

  Britové jsou dobře známi svým talentem pro dramatizování, pokud jde o špionážní příběhy z dob studené války a o záhadné vraždy. Vzpomeňme třeba Iana Fleminga, Johna Le Carré či Agathu Christie. Ovšem epizoda s otrávením bývalého ruského špiona na lavičce veřejného parku v malebném anglickém městečku, která byla zveřejněna tento týden, obsahuje až podezřele mnoho dramatických rysů.

 • Sarmat, Kinžal, Avangard… Pěkně popořádku, podrobně a přímo od náměstka ministra obrany (VIDEO)

  Vladimir Putin ve svém projevu před Federálním shromážděním oznámil, že Rusko disponuje zcela novými vysoce přesnými systémy strategických zbraní. Téma ruských zbraňových novinek se dostalo do středu pozornosti celého světa. Státní orgány i veřejnost jednotlivých zemí zvažují nové vojenské schopnosti a možnosti Ruska jakož i jeho návrhy na mírovou koexistenci všech států a národů světa.

 

 

 

Nejčtenější články - Analýzy

 • Co se děje v Sýrii? Expert stručně a přehledně o posledním vývoji událostí
  Situace v Sýrii se podle zpráv z poslední doby značně vyostřuje. Na bojišti se kromě syrské armády a řady povstaleckých skupin vyskytují dvě regionální velmoci a dvě globální supervelmoci. Ruské jednotky častěji než kdy dříve čelí koordinovaným útokům a první ruští občané zemřeli pod palbou amerických sil.
  úterý, 20 únor 2018 22:27 Přečteno 6641 krát
 • Eskalace v Sýrii – kam až lze Rusy dotlačit?
  Události v Sýrii se v poslední době evidentně zhoršily a roste množství důkazů, že ruské síly v Sýrii jsou cílem systematické kampaně „opotřebovávacích útoků“.
  pondělí, 19 únor 2018 21:31 Přečteno 5998 krát
 • Kyjev se do tří let chystá na válku s Ruskem
  Ukrajina žije očekáváním „odražení agrese ze strany Ruska“, což je možno chápat jako přípravu na obsazení Donbasu – ten Ukrajina, plně v souladu s novým zákonem, považuje za území „okupované Ruskou federací“. Podle náčelníka generálního štábu ukrajinské armády má Kyjev na takovou operaci nejen „zpracované plány“, ale také nové druhy…
  pondělí, 05 březen 2018 22:28 Přečteno 4512 krát
 • KLDR nejen jako „olympijský vítěz“. Bude k ní svět nakonec vzhlížet?
  Je po olympijských hrách a nad KLDR se znovu stahují mračna. Spojené státy přes proklamace o „ochotě jednat“ uvalují nové sankce a vyhrožují, přicházejí zaručené „zprávy jihokorejské rozvědky“ o nedostatku potravin i papíru v zemi, chystá se další velké cvičení v těsné blízkosti KLDR. Čeká Sever zničení či hlad, nebo…
  pondělí, 26 únor 2018 23:57 Přečteno 4092 krát
 • Válka v Sýrii skončila, ale pokračuje: Američané se snaží zabránit vítězství za každou cenu
  S použitím přenosného raketového kompletu americké výroby byl 3. února letošního roku v provincii Idlíb sestřelen ruský bitevní letoun Su-25. Jeho pilot Roman Filipov se katapultoval a po dopadu na zem se pustil do boje s nepřítelem. Nějakou dobu jej odrážel střelbou z osobní zbraně a nakonec na sobě nechal…
  úterý, 27 únor 2018 23:04 Přečteno 4001 krát

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru